"המונדיאל של המלחמה" – קיץ 82' • אירוע חגיגי במוזיאוני חיפה ○ אורח הכבוד – הבלם האיטלקי 'אנטוניו היפה'

אברהם קליין שני משמאל (באדיבות מוזיאוני חיפה)

אירוע מיוחד לרגל 40 שנה למונדיאל הבלתי נשכח ◄ חמישי 7/7/22

המונדיאל של המלחמה, קיץ 82: אירוע מיוחד, בהשתתפות כוכב איטליה אנטוניו קבריני לציון 40 שנה לזכיית איטליה!

אורח הכבוד בערב החגיגי, הוא גיבור המונדיאל ההוא ומי שלקח חלק בזכייה האיטלקית – הבלם אנטוניו קבריני (אנטוניו היפה).

כוכב נבחרת איטליה בעבר אנטוניו קבריני, יגיע ארצה במיוחד לאירוע שמקיימים מוזיאוני חיפה, שגרירות איטליה בישראל ומכון התרבות האיטלקי בחיפה, בהשתתפות נדב יעקובי, אורי לוי, יורם ארבל, השופט הבינלאומי אברהם קליין וערן ריקליס, שיספרו על האירוע, שרגעי השיא שלו התחלפו במראות המלחמה הקשה בלבנון. את האירוע ינחה איש ערוץ הספורט, נדב יעקובי.

אנטוניו קבריני (באדיבות מוזיאוני חיפה)

40 שנה למונדיאל הבלתי נשכח

מונדיאל 1982 בספרד, הנחשב עד היום בקרב חובבי הספורט הישראלים כמונדיאל של המלחמה. דווקא בימי חגיגת הכדורגל הכי גדולה בענף – רבים מהם לחמו בלבנון, במקרה הטוב ראו משחק או שניים – אך ייתכן והחוסר הוא זה שהפך את המונדיאל ההוא לכל כך מיוחד בקרב מי שהיום הם בני 58+.

נדב יעקבי (באדיבות מוזיאוני חיפה)

40 שנה לגמר המונדיאל בברנבאו

לציון 40 שנה לגמר המונדיאל שנערך באצטדיון הביתי של ריאל מדריד, סנטיאגו ברנבאו – החליטו במוזיאוני חיפה, בשיתוף עם שגרירות איטליה בישראל ומכון התרבות האיטלקי בחיפה, להרים את הכפפה ולחזור אל כל רגעי השיא, הכוכבים ואפילו הלוחמים שנשארו מחוץ לתמונה באותם ימים ולא זכו לצפות בחוויה.

ערן ריקליס (באדיבות מוזיאוני חיפה)

'אנטוניו היפה'

באירוע המיוחד, ב-7 ביולי בשעה 20:30 יתקיימו בחצר מוזיאון העיר חיפה סידרה של פאנלים מרתקים, תחת הכותרת 'המונדיאל הבלתי נשכח' עם מי שהמונדיאל הזה היה עבורם אירוע בלתי נשכח על ציר הזמן.

את האירוע ינחה איש ערוץ הספורט נדב יעקובי.  אורח הכבוד בערב החגיגי, הוא גיבור המונדיאל ההוא ומי שלקח חלק בזכייה האיטלקית – הבלם אנטוניו קבריני (אנטוניו היפה).

יורם ארבל (באדיבות מוזיאוני חיפה)

במסגרת האירוע יתקיימו ארבעה פאנלים מרתקים:

הדרך אל הגמר – נדב יעקובי, יורם ארבל ואורי לוי על דרכה של נבחרת איטליה במונדיאל וקטעי וידאו מהמונדיאל ומהתקופה.

השופט הישראלי שנגע בתהילה – גדול השופטים הבינלאומיים של ישראל, אברהם קליין, יספר על חוויותיו מאותו מונדיאל ועל התחושה שליוותה אותו באירוע הכדורגל הגדול בעולם.

גמר גביע – נדב יעקובי עם במאי הסרט "גמר גביע" ערן ריקליס, על הסרט המיתולוגי "גמר גביע" שחיבר בין אימת המלחמה, האהבה לכדורגל, והאהדה חוצת הגבולות לנבחרת איטליה (יוקרנו קטעים מהסרט).

שיחה עם 'אנטוניו היפה' – בלם נבחרת איטליה במונדיאל 82'. 

אברהם קליין שני משמאל (באדיבות מוזיאוני חיפה)

יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה:

לכל מי, שכמוני, זיכרונות קיץ 1982 עוד טריים במוחו, זו תהיה התרגשות עצומה לחזור אל התקופה ההיא. אני חושב שגם בני הדור השני, בוודאי מי שאוהב כדורגל, ייהנה  מהחוויה יוצאת הדופן. תודה גדולה לשותפים שלנו בשגרירות איטליה ומכון התרבות האיטלקי בחיפה שאפשרו את קיום הערב הנדיר.
יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה (צילום: צבי רוגר)
יותם יקיר, מנכ"ל מוזיאוני חיפה (צילום: צבי רוגר)

יום חמישי 7/7/22 – חצר מוזיאון העיר

האירוע יתקיים ביום חמישי, 7 ביולי החל מהשעה 19:30 בחצר מוזיאון העיר חיפה, שד' בן גוריון 11. כרטיס – 75 ₪, כרטיס לזוג – 100 ₪ בלבד.

הכרטיס כולל כניסה לתערוכות מוזיאון העיר חיפה, תערוכת מייק ברנט "פרסטרויקה בחיפה" שיהיו פתוחות לקהל. 

מספר המקומות מוגבל! • לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים היכנסו לקישור:


הגיבו כאן לכתבה