שביתת נהגי התחבורה הציבורית בחיפה והסביבה נמשכת • ב' 13/6/22

שביתת נהגי האוטובוסים (צילום: יניב בר אילן , כוח לעובדים)

מחר (ב') הנהגים חוזרים לשבות

בשבוע שעבר, יום שני 6/6/22, פתחו כשכור, נהגי התחבורה הציבורית בחיפה וברחבי הארץ בשביתה, במטרה להביא לשיפור תנאי ההעסקה שלהם ולהשלמת המחסור הקיצוני בכוח אדם ממנו סובל הענף.

איגוד ועדי התחבורה ב"כוח לעובדים" משבית את תחבורת האוטובוסים בכמה ערים מרכזיות, בהן: המטרונית בחיפה, עפולה, טבריה וקווים בינעירוניים לירושלים ובאר שבע.

"אנחנו מחויבים להצלת הענף. הצלת הענף מחייבת לקיחת אחריות מצד המדינה והמפעילים".

איגוד ועדי התחבורה ב"כוח לעובדים" ישבית מחר (יום ב' 13/6/22) את תחבורת האוטובוסים בין השעות 5:00-8:30 בשירות החברות סופרבוס ואלקטרה אפיקים תחבורה 2021 (לשעבר אגד תעבורה).

בין הערים בהם יושבתו האוטובוסים: חיפה עפולה, טבריה, יוקנעם, בית שאן, מגדל העמק, מעלה אדומים, גוש עציון ועוד (רשימת ישובים מלאה בהמשך הכתבה).

ביום רביעי (8/6/22) הסתיימה פגישה בין נציגי משרד האוצר, החברות המפעילות ונציגי האיגוד, בניסיון אחרון למנוע שביתה ע"י התחייבות לשיפור משמעותי בתנאי ההעסקה של הנהגים ב-2022, אך לא התקבלה הבטחה ברורה בנושא.

הארון שובש יו"ר ועד העובדים בסופרבוס:

המדינה והמפעילים מטילים אחריות זה על זה. אותנו לא מעניין מי הגורם המממן. ללא תוספת שכר השנה נמשיך לחזות בנטישת נהגים. ארבע שנים לא עודכן שכר הנהגים ולא תאם את יוקר המחיה המוכר לכולנו. בפעמים הקודמות- ב-2015 ו-2018 השביתות שלנו הובילו להעלאת השכר. מסתבר כי אין מנוס גם הפעם – ממשיכים לשבות.
שביתת נהגי האוטובוסים בשבוע שעבר (צילום: יניב בר אילן , כוח לעובדים)

תם פרומוביץ, ראש ענף התחבורה בכוח לעובדים:

השביתה הזו משותפת לנהגים ולנוסעים ולכל מי שהתחבורה הציבורית יקרה לו. בלי 4000 הנהגים שחסרים, לא יהיה מי שיאייש את הקווים החדשים. הקווים הקיימים ימשיכו להיות מפוצצים ולהרתיע נוסעים. נדרש כאן שינוי מהותי בתפישת הנהגים. הכרה בהם כעובדי ציבור והעלאת שכרם לשכר הממוצע במשק. אלה דרישות סבירות לנוכח חשיבותם של הנהגים.

כזכור, גם בשבועיים הבאים יוכל איגוד ועדי התחבורה להשבית את פעילות החברות מדי שבוע בימי שני.

מחברת סופרבוס מפעילת המטרונית, נמסר לחי פה:
החברה פועלת הלכה למעשה לקידום מעמד הנהג וסוגיית השכר ורק לאחרונה בוצעה העלאה משמעותית לטובת שכר נהגיה והינה מובילה בתנאי העסקת נהגי התחבורה הציבורית, עם זאת קיום שביתה ופגיעה בציבור נוסעים רחב כל כך אשר הינו תלוי בתחבורה הציבורית ולא יסייע לקידום המטרות המשותפות לטובת נהגי התחב"צ.

אנו קוראים לארגון העובדים לבחון שוב את דרכיו ולמנוע פגיעה זו, מאידך אנו פונים אל לקוחות משתמשי ומשתמשות התחבורה הציבורית לאיתור חלופה ביום ב’ בשעות הבוקר ומביעים את צערנו הכנה אודות אי הנוחות .

ערים בהם ישבתו הנהגים בחיפה והצפון:

חיפה, עפולה, טבריה, מגדל העמק, יוקנעם, בית שאן, דלית אל כרמל, עוספיא, מועצה אזורית מגידו.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רפירפי אמר/ה

  חברת אלקטרה אפיקים הייתה בעבר אפיקים ולא אגד תעבורה.

 2. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  אמרתי שביתה מיותרת. בוקר אור

  1. בהתחלה אלה היו הצוענים, אבל אני לא צועני אמר/ה

   זה שהנושא לא נוגע בך אישית לא מייתר את ההפגנה

 3. לידור קורץ אמר/ה

  נבחרת איסלנד אנה ממכם בבקשה לתת את כל חייכם הטובים על המגרש תילחמו ברצינות עד השניה האחרונה לתת בכדור לב נשמה תקווה אמונה לשחק 90 דקות עם הרבה מאוד אחריות מלאה לתקוף בלי לחשוש בכלל לעלות לדשא כמו גברים תנו הרבה קצב ברמה גבוה מאוד תילחצו מאוד קשה את ישראל בהתקפות שלהם לא לתת להם לרגע להיים על השער אנחנו ניתן הרבה מעצמנו הערב מבטיחים לכם מעומק ליבנו בואו ניראה אותכם מבצאים את זה

הגיבו כאן לכתבה