כדורגל נשים ונערות על המפה – עם הפנים לליגה לאומית ולמכביה!

קבוצת כדורגל נשים קריית ים (צילום: עדי דטליס)

קבוצות הכדורגל של קריית ים לנשים ולנערות, מביאות הרבה כבוד וגאווה לעיר

קבוצת הנשים זכתה באליפות הארץ בליגה הארצית ועלתה לליגה הלאומית – קבוצת הנערות תייצג את העיר ואת ישראל במכבייה.

קבוצת כדורגל נשים קריית ים (צילום: עדי דטליס)

קבוצת כדורגל הנשים בקריית ים קיימת מזה עשור, אך השנה הנוכחית היתה מרשימה במיוחד, כשהקבוצה הגיעה להישגים וזכתה באליפות בליגה הארצית בחודש מאי האחרון ועלתה לליגה הלאומית.

יוסי בוחבוט מנהל מועדון כדורגל נשים הפועל קריית ים, סיפר לחי פה: "מדובר בהישג מרשים לקבוצת כדורגל הנשים, הקבוצה הבקיעה 120 שערים וספגה 8 בלבד!. ההצלחה וההישג היו כרוכים בהשקעה ובאימונים רבים. בזכות המאמנת נתי חג'ג הגיעה הקבוצה לרמה של אימונים ומשחקים מאוד גבוהה, וכמו באימונים כך התוצאה במגרש".

יוסי בוחבוט, (צילום: עדי דטליס)

"הרגשה מטורפת"

בוחבוט ממשיך: "ההרגשה אחרי הזכייה והעלייה לליגה לאומית היא מטורפת. אנחנו מאושרים ונמצאים בעיצומו של תהליך לעונה הבאה, גם בהחתמת שחקניות חדשות והבאת שחקניות מליגת העל, שיחזקו את הקבוצה לכיוון המטרות שלה לעונה הבאה.

קבוצת כדורגל נשים קריית ים (צילום: עדי דטליס)

אפליה בין כדורגל נשים לכדורגל גברים

"אני רוצה שיסתכלו על כדורגל נשים כמו שמסתכלים על כדורגל גברים מבחינת התקציבים, מגרשים, מעמד, מבחינת ספונסרים ותקשורת, בדיוק באותו היחס, בלי אפליה. גם המדינה צריכה לתת את הדעת ולהקצות יותר משאבים לכדורגל נשים ולא להקשות.

קבוצת כדורגל נשים קריית ים (צילום: עדי דטליס)

מלחמת הישרדות

ביום שלישי (7/6/22) החלה שביתה של כדורגל הנשים בארץ, על חוסר השוויון. לא הגיוני שלא יתנו מגרשים ותקציבים בסדר גודל ראוי. אני תמיד משתתף בדיונים של ההתאחדות, וגם בדיונים בכנסת. בשבוע הבא נושא כדורגל הנשים יעלה בכנסת ונדבר על הדברים שדורשים קידום בנושא. לדוגמה, אנחנו מחפשים ספונסר לפתוח את העונה הבאה ואין ספונסר, ואין תקציב, ואי אפשר לדעת איך נפתח את העונה. ללא ספונסר וללא תרומות לא ניתן יהיה לשרוד".

"צריך לתת לכל ילדה, נערה ואישה את האפשרות לשחק כדורגל, בכל מקום ובכל זמן", מסכם בוחבוט.

קבוצת כדורגל נשים קריית ים (צילום: עדי דטליס)

נבחרת U16 תייצג את קריית ים במכבייה

בנוסף לעלייה של קבוצת כדורגל הנשים לליגה הלאומית, השנה גם נבחרת U16 – קבוצת הפועל קריית ים לנערות, תייצג את העיר ואת המדינה במכבייה. בוחבוט מספר כי הקבוצה תפתח ותייצג את קריית ים ואת ישראל באירוע הכי גדול במכבייה. הנערות יזכו לשחק נגד פנמה, קנדה, שוודיה, ואם יצליחו, אז ישחקו נגד ארצות הברית וגרמניה.

קבוצת כדורגל נשים קריית ים (צילום: עדי דטליס)

הטורניר יתקיים באצטדיון טדי בירושלים והמשחקים יתקיימו בחיפה ובקריית חיים. "אנחנו מקווים לייצג את קריית ים ואת ישראל בצורה הטובה ביותר, המקצועית ביותר והמכובדת ביותר".

בתמונה: יוסי בוחבוט, ראש העיר אבן צור וסגנית ראש העיר (צילום: עדי דטליס)

ראש העיר דוד אבן צור מסר לחי פה:

בחזון שלי, קריית ים היא בית לכל ענפי הספורט. כשמישהו כמו יוסי נותן את הלב והנשמה, אי אפשר שלא להצטרף אליו. אחת הסיבות שבנינו אצטדיון חדש הייתה האמונה שענף הכדורגל נמצא בצמיחה בקריית ים, והשנה גם קבוצת הגברים וגם קבוצת הנשים הוכיחו זאת. גם בקבוצת הנערות שתייצג אותנו במכבייה וגם בבוגרות – כדורגל זה לא רק ספורט, זו דרך חיים של מחויבות ומצוינות. אני אמשיך לעודד ולתמוך בקבוצות שלנו, ואני קורא לכל הילדות והנערות בעיר לאזור אומץ ולנסות לעלות על הדשא במגרש הבייתי.

יצוין כי חיפה תארח את כל תחרויות המכביה לנוער, שייערכו במסגרת משחקי המכביה ה-21, בין התאריכים 12-26 ביולי 2022.


הגיבו כאן לכתבה