"טיילת חוף הכרמל בחיפה נהייתה מקום לא נעים"

טיילת חוף הכרמל (צילום: שרון לייבל)

"טיילת החוף יכולה להתחרות בזו של ת"א, אבל לא נחזור אליה"

בסוף השבוע האחרון (27/5/22) הגיע תושב דרום הארץ לביקור בחיפה יחד עם משפחתו, בין היתר בילתה המשפחה בטיילת חוף הכרמל, באזור בתי המלון. לאחר הביקור פרסם אותו אדם פוסט בפייסבוק, בו סיפר כי הוא ומשפחתו מאוד אוהבים להגיע לחיפה ואוהבים את הטיילת בה, שלטענתם יכולה בקלות להתחרות בטיילת התל אביבית, אך הפעם, ציין הכותב, היה הביקור בטיילת בלתי נעים, בלשון המעטה, ובעקבותיו החליטו הוא ומשפחתו כי לא ישובו אליה עוד.

כך נכתב בפוסט:

"אומנם אני מהדרום, אבל אוהב להגיע אל העיר היפה שלכם. בתור אורח לרגע, אני חייב להעלות נקודה חשובה: הטיילת שלכם לא נופלת מזו של תל אביב או הרצליה והיא כיפית מכל בחינה. אבל אתמול, שישי בלילה, צריך להודות בצער, שחווית הטיול עם משפחתי בטיילת פחות הזכירה את הרצליה ויותר את הפזורה הבדואית ליד הבית. צעירים ערבים משתוללים, נוהגים בפראות, והכי גרוע – זורקים הערות לבנות שלי. כל זה בסביבות 23:00 באזור מלון ליאונרדו. שום משטרה, שום אכיפה, הפקרות מוחלטת. חברים, אם המקום המקסים הזה יקר לליבכם ואתם מעוניינים שאנשים מחוץ לעיר ימשיכו להגיע אליו, אתם חייבים לדאוג לחוק וסדר".

חבר המועצה קיריל קארטניק העביר שאילתה בנושא לראש העירייה, לאחר שהפוסט הופץ בפייסבוק, וזכה לתגובות רבות. בשאילתה מבקש קארטניק לקבל נתונים על כמות הפקחים העירוניים ששומרים על הסדר בטיילת במהלך הקיץ, כן מבקש קארטניק לדעת מהו התקציב המוקצה לשם כך ומעלה את האפשרות כי נדרש להגדילו. קארטניק מבקש גם לדעת מה הפועלות שנוקטת העירייה כדי להגביר את תחושת הביטחון לפוקדים את טיילת חוף הכרמל.

קיריל קארטניק (צילום: מיכה בריקמן)

בסיום השאילתה תוהה קארטניק אם וכיצד פועלת העירייה כדי שמבקרים שמגיעים לחיפה מערים אחרות, יזכו בחוויה חיובית, כזו שתגרום להם לשוב ולבקר בה.

בתגובה על הפוסט, השיבו מספר תושבים שהבעיה היא לא שאין פקחים בחוף הים בשישי בערב, אלא שהפקחים עצמם מעלימים עין מהמצב בטיילת ולמעשה מאפשרים לצעירים להתפרע שם ולהפריע לעוברים ושבים.

טיילת חוף הכרמל (צילום: שרון לייבל)

"כבר לא מטיילת בחוף הכרמל"

"אני אהבתי לעשות הליכות בחוף הים בטיילת חוף הכרמל", מספרת אשת החינוך חנה מורג המתגוררת באחוזה, "אבל בזמן האחרון מאוד לא נעים שם והעברתי את ההליכות שלי לחוף בת גלים. בבת גלים שקט ומאוד נעים לעשות את ההליכות. אני מרגישה שבחופים דדו, זמיר ובטיילת מרידיאן לא נעים. יושבים שם צעירים בהמוניהם על הגבעות. יש שם גם לא מעט רכבים עם לוחות זיהוי מהשטחים. מאוד מפריע לי שאין שם בכלל נוכחות, לא של שוטרים ולא של סיירת הביטחון של העירייה. בכל זאת, זה מוקד בילוי עיקרי בחודשי הקיץ".

חיפה • חוף מרידיאן (צילום רחפן: מרום בן אריה)
חיפה • חוף מרידיאן (צילום רחפן: מרום בן אריה)

מהמשטרה נמסר שכל עוד לא מוגשת תלונה, הנושא לא נבדק.
מעיריית חיפה נמסר בתגובה כי שאילתות ייענו במועצת העיר, כמקובל.

הגיבו כאן לכתבה

62 תגובות
 1. טלילה אמר/ה

  ולא רק בטיילת הזו. אלא גם בטיילת לואי .ובמקומות נוספים בחיפה .במושבה הגרמנית וכן הלאה. המכה הזו של בדואים שיגיעים לערים בישראל כפי שהם נוהגים לעשות בנגב.ולא רק בדואים אלא גם ערבים מהכפרים שמגיעים לעיר חיפה ל"חגוג" מפריעים מרעישים.נוהגים להציק לנשים .( אילו העז מישהו לדבר כך לאשה בדואית וואו וואו ) התופעה הזו של צעירים ערבים פורקי עול במקומות שנתפסים להם מופקרים ידועה ומוכרת גם לי כתושבת נצרת לשעבר. עד שמשטרה לא מתערבת ומפזרת את החבורות האלה זה מקצין עד שיגיע ל מעשים מסוכנים ממש. למה המשטרה מחכה לתלונה? איזו טיפשות וחוסר אחריות זו? משטרה אמורה למנוע מצבים ולא רק להתמודד איתם כשהם כבר קורים. התגובה הזו של ה משטרה משקפת את אזלת היד שהחבורות הללו מכירים היטב ומנצלים היטב. אם המשטרה לא תתחיל להתעורר תושבי חיפה יקחו את החוק לידיים ויקימו משטרה אזרחית שתיכנס לנעליים הריקות שהותירה המשטרה.

  1. דוד גל אמר/ה

   אתמול טיילתי עם רעייתי בטיילת לואי ונדהמתי מכמיות האשפה בכל הטיילת וצידי רחוב יפה נוף ומעבר למעקה של מורדות הכרמל.כתמי שמן ולכלוך לאורכו של הרחוב.דוחה ומגעיל. חיפה לא יפה .לא חוזר לשם יותר

  2. רן אמר/ה

   פתרון היחיד לא לברוח אלה לעשות רישיון ולבוא עם נשק. אין מה לפחד זאת מדינה שלנו, אם הם ישטלתו על טיילת מחר ישלטו על כל הארץ

 2. א. אמר/ה

  כנראה הפקחים מהמגזר ולכן מעלימים עין מהכל

  1. אחד העם אמר/ה

   בתחום החניה ברחבי העיר
   בהחלט שכך !!!!! ☝️☝️

  2. אורן אמר/ה

   לא כנראה, הם יושבים עם המתפרעים

 3. רני אמר/ה

  בואו נודה , המגזר משתלט אט אט על המדינה , משתוללים במירוצי מכוניות, גונבים נשקים מהצבא, בקיצור עדיף כבר לא להסתובב …
  יש חוק ליהודים אבל למגזר אין, כולם פוחדים רואים זאת בנגב ובירושלים וגם ביפו, אם לא נמצא דרך להתמודד, אז צריך לחפש מדינה אחרת
  וכן כן גם לתל אביב הם יגיעו בסוף…
  הבאלגן התחיל לפני שנים ועכשיו מעצים, הפרוטקשן חוגג…
  אם לפחות היו מתחילים בביטול כסף מזומן אז זו היתה ההתחלה, אבל מפחדים לפגוע בגמחים, אז עוד מעט נצטרך כולנו גמחים במדינה אחרת…

 4. אריאלה אמר/ה

  תופעה דומה מתרחשת בערבים ולילות ברחוב יפה נוף בחיפה. מגיעים לכאן בני מיעוטים עם אופנועים ומכוניות שהאקזוז שלהם טופל כך שישמיע מקסימום רעש. ועורכים כאן מרוצי מכוניות ואופנועים, רועשים, אל תוך הלילה. השרותים נמשכים אל תוך מרכז הכרמל. למשטרה אין זכר ואם כבר נראים כאן כמה שוטרים ו/או פקחי עיריה, הם מבני מיעוטים ומעלימים עין.

  1. אורית אמר/ה

   בעיר שאין אכיפה ,שבלילות נוסעים מטורפים בכביש שבים בת גלים והיציאה לכיוון פרויד ,,אין אכיפה חוץ הקנסות חניה ,בבת גלים ריסקו עם אבנים תחנת אוטובוס,זה לתפוס את הונדלים ולחייב את ההורים שלהם לשלם, לפתוח תיקים במשטרה ,במקום שאין חוקים המטורפים פועלים.

 5. ניסים אמר/ה

  הפיסקה האחרונה אומרת למעשה, לא מעניין את המשטרה או את העירייה… זה הכל.

 6. גלי אמר/ה

  יש מנטליות של עצימת עיניים בעיר בכלל בכל הנוגע לאכיפת חוקי רעש..מכוניות..בלאגאן..חיפה במקומות מסויימים פחות נעימה משהיתה בעבר.
  הזליגה של המערב הפרוע בדרום מגיע לצפון למרכז ולכל חלקה טובה. זה ברמה של פעילות במדינה ולא רק הרשות עצמה. אבל למי שהיה בממשלה בעבר היה חשוב להשקיע 700 מיליון במטוס פרטי ובביתו.

  1. לודמילה אמר/ה

   זו תוצאה של הממשלה שבחרת, כפי ראשות העיר שבחרת. פני לרוה"מ שבחרת מהרשימה המשותפת.
   0 הרתעה
   0 עשייה
   תעבירו את השלטון רשמית ותתחילו לחיות כמיעוט נשלט.
   אם לא היום, אז מחר אחרי שתיכבש בעזרת הרחם הערבי. יוסי ביילין התריע כבר שנים רבות אך אתם עסוקים בחלומות ודמיונות.

  2. לודמילה אמר/ה

   זו תוצאה של הממשלה שבחרת, כפי ראשות העיר שבחרת. פני לרוה"מ שבחרת מהרשימה המשותפת.
   0 הרתעה
   0 עשייה
   תעבירו את השלטון רשמית ותתחילו לחיות כמיעוט נשלט.
   אם לא היום, אז מחר אחרי שתיכבש בעזרת הרחם הערבי. יוסי ביילין התריע כבר שנים רבות אך אתם עסוקים בחלומות ודמיונות.

 7. תיתי אמר/ה

  תודה רבה קודם כל לכתבת מיכל ירון לאחרונה את מעלה נושאים חשובים מאוד.
  לגבי נושא זה..עצוב מאוד.חיפה הופכת אט אט לעיר ערבית..ובהתאם מפגעי רעש ושאר הטרדות..אין מילים אחרות לתאר את זה.

  1. עלי גאבר אמר/ה

   מישהו שנוכחות הערבים מפריעה לו יכול להיעלם מחיפה בכלל.
   נכון יש דברים מפריעים אבל זה בהחלט מפריע לכולם לא רק ליהודים עצמם. אצלכם כל יום יש רכב מתפוצץ גם. אבל לדבר על חברה שלמה זה מעצבן ואיני מקובל עלי. אז חפשו לכם ארץ אחרת. נמאסתם כבר.
   חיפה עיר ערבית וכך תשאר ומי שלא טוב לו מוזמן לעזוב

 8. אמת לאמיתה אמר/ה

  סוף סוף משהו אומר את האמת. הערבים מגיעים כדי לעשות בלגן ולהפריע לכולם. פעם כשהם היו מרימים את האף מגבניקים היו דואגים לשבור להם אותו. היום לקחו להם את הידיים והרגליים. אני התחתנתי שם ושברו לי בלילה את המראות והשמשה ב2 המכוניות , וכן זה ערבים (ראו אותם והמשטרה לא עשתה כלום)

 9. אבי כהן אמר/ה

  זו לא בעיה חדשה ולא רק בחיפה. הם נוהגים להציק לתושבי הערים וכשמתחממים העניינים, הם מזמינים משטרה ועוצרים את התושבים. זו שיטה ידועה.
  בשבוע שעבר קרה בחדרה. לפני זה בטבריה וזה קורה בכל מקום. הם הפכו לבעלי הבית של המדינה.

 10. נועם אמר/ה

  למען האמת הבעיה הרבה יותר חמורה.
  לצערי המגזר נמצא כמעט בכל שכונה בחיפה ולאט לאט משתלט על העיר, ובכל שכונה שאליה הוא נכנס האוכלוסיה הותיקה עוזבת. כל שכונה שאליה הוא מגיע הופכת מהר מאוד לדרום הפרוע בלי חוק. לצערי תיכף נמצא את עצמנו בלי עיר.

 11. שגיא אמר/ה

  משטרת ישראל: כל עוד לא יוגשת תלונה (קרי.. לטרטר אצכם לשרוף 7 שעות בתחנת משטרה) אף אחד לא יתייחס אליכם.

  אבל כדי לדפוק אזרחים יהודין על דרך קבע זה לא צריך תלונה שום דבר אתם מטפלים אוטומטית במה שנוח לכם לטפל.
  משטרה של מוגי לב.

 12. חיפאי אמר/ה

  בשעות היום נעים יותר, בערב לא ממש. אישתי ואני אוהבים לטייל בחוף, לחיפה חופים מדהים, אני גדלתי כאן ואוהב את הקרבה לטיילת. יחד עם זאת, בשעות החשכה ולא צריך להגיע ל2300, כבר בשמונה בערב או מוקדם יותר בימים נעימים בחורף, יש שם המולה וצעירים משוטטים ללא מעש. הערות לכלב וכל מיני מבטים.
  זה פשוט מקלקל, באמת לא ברור איך דווקא באחת האטרקציות העיקריות שיש לחיפה להציע במהלך רוב השינה אין כמעט פיקוח. ואכן נוהגים שם בפרעות לגמרי.
  החוק לא שווה משהו אם לא מושקע כוח לאכיפתו.

 13. עמרי אמר/ה

  דמוקרטיה לא מתאימה לשום מקום במזרח התיכון ולא בכדי. אלו עמים שצריכים משטר שאוכף ביד ברזל משמעת סדר וענישה.
  לצערנו אנחנו חושבים שאנחנו עם כל דיבורי הזכויות והחירויות יכולים להתנהל כאילו אנחנו אי מנותק מהמנטליות במרחב סביבנו.
  המצב צריך להוביל להכרה ברורה שמשטר דמוקרטי לא מתאים בישראל וצריך משטר אכיפה מוחלט ומשילות מוחלטת עם ענישה חמורה כולל גם עונש מוות למחבלים ופעילות טרור. נקודה סוף. מי שלא מבין את זה לא מבין איך לשרוד במזרח התיכון.
  לצערי מגדל השן המשפטי הפך למשפטפטת חסרת תכלית שמטרתה תעסוקה לעשרות אלפי עורכי דין ש"זקוקים" להם רק כי אין ענישה הרתעה ושלטון חוק וסדר. במדינה עם חוק וסדר לא צריך 80 אלף עורכי דין מספיק עשירית מכך.
  מה שקורה בישראל זה עצוב אבל זו ספינה שרואה את הקרחון מבינה שהיא בדרך לקרחון מתחילה לחוות את הקרחון ולא מסוגלת לשנות את נתיב הנסיעה הדמוקרטי הליברלי הפלורליסטי הנאור הסלחני והמוכן לרמיסה ודריסה בשימוש בכלים האלו נגד המדינה ותושביה וממשיכה לכן עד התנגשות בקרחון וחיסולה.

  1. צדק אמר/ה

   כמה שאתה/את צודקים, במדינת ישראל לא יכול להתקיים משטר דמוקרטי שנשלט על ידי מערכת המשפט, יש פה צורך במנהיג חזק שידע לשמור על העם שלו ולהילחם באוייבים בדרך הכי קשה שיש

 14. מוטי אמר/ה

  משטרה פח.כנופיה של ערבים תקפו את הבן שלי שהיה אז חייל. גרמו לו לחבלות וזעזוע מח. נילקח באמבולנס לבית חולים רמבם ואחר כך אושפז בבית חולים 10 הצבאי.הלכנו בני ואני להגיש תלונה במישטרה.צחקו לנו בפרצוףצוסרבו לרשום תלונה. עכשיו תקראו בבקשה עוד פעם את התגובה של המישטרה.

  1. מוטי אמר/ה

   וזה היה בטיילת של חוף דדו באור יום.

 15. שלומית וידר ריבק אמר/ה

  אכיפה שתהייה גם בטיילת וברחוב יפה נוף שכל לילה יש שם מרוצי מכוניות ספורט והתגודדיות פחידות לא ניתן לטייל בבטחה שם ושם ההרגשה מאוד לא בטוחה ברחובות משעה 9 בערב בכל העיר עצוב שהביטחון האישי בעיר ישרוד כל כך בעיקר בשעות הערב והלילה המאוחרות

 16. טלילה אמר/ה

  מה קורה בעיר הזו עם המשטרה? מערכת העיתון צריכה להציג למשטרה את התגובות פה ולדאוג שהמשטרה תתחיל לתפקד. לא יתכן ששורר פה כאוס הפקרות בלגן שכולם מכירים והמשטרה לא נוקפת אצבע. התשובה שהמשטרה מחכה להגשת תלונה היא משונה . יש פה הרבה מאד תלונות.המשטרה לא אמורה להמתין לאסון שיתרחש.התפקיד שלה למנוע את התופעות האלה ולדאוג שיהיה לתושבים ביטחון בעיר הזו.

 17. דני אמר/ה

  הגיע הזמן שהסיירת של בן גביר תגיע לחופים, לצערי הרב אנחנו מתחילים לאבד את האחיזה בנכסי העם היהודי בשטחים שנכבשו בעמל יזע דם והרבה הקרבה, לא רחוק היום שנצטרך לשוב על המאמץ הזה ולהחזיר אותם אחורה בזמן, להתנהגות נורמטיבית של אזרחים, באמריקה אני לומד את המושג אפס סבלנות, אף אחד כאן לא מתווכח עם שוטר או פקח כי זה יכול להגמר בכדור בראש

 18. עיזה אמר/ה

  בכל העיר כך .
  חיפה מאוד השתנתה והיא הולכת ונהיית דומה לירושלים ויפו
  משיחה עם מישהו מערביי העיר הבנתי שגם הם סובלים מההגירה החיצונית של בעלי התרבות העבריינית.
  שיכון המשת"פים מהשטחים הכבושים בסוף שנות ה90 לא עשה טוב לעיר

 19. שלומית אמר/ה

  כילידת חיפה אוהבת מאוד להגיע לטיילת .
  סהכ הייתי והיה כיף….
  פעמים רבות הייתי לבד .
  נכון היו תושבים נוצרים וערבים המקיימים סעודת
  משפחה על דשא. אבל לא ראיתי רכבים ים לוחיות רישוי של השטחים.

 20. נחמן אמר/ה

  הבילוי המועדף עליי הוא להגיע לטיילת בשעות הערב ולשבת שם, אבל מאז ש 3 צעירים ערבים נטפלו אליי כבר אין את תחושת הבטחון שהיתה פעם וזאת אני כותב בצער רב. אני מרגיש ורואה שיהודים כמעט ולא מגיעים בשעות הערב לטיילת. במוצאי שבת זה שונה כי יש ריקודי עם

 21. ראובן אמר/ה

  המשטרה מחכה לתלונה או לתאונה כדי לחקור מה קרה שמעתם על מניעה?
  או על סוף מעשה במחשבה תחילה
  ת ת ע ור ר ו !

 22. אייל אמר/ה

  בחיפה אין משטרה. ולא משטרת התנועה. ואנשים שמשרתים כשוטרים מהמגזר מעלימים עין במכוון מעבריינות המגזר ובאים לשכנע אותך לא לכתוב תלונה. מעולם לא חויתי משטרה שבה השוטר במשך דקות ארוכות עומד ומסביר למה חבל יהיה לערב את המשטרה בארוע (מדובר בארוע אלימות קשה בו הייתי עד והייתי מוכן להגיש עדות). הקורבן ההמום הבין שהשוטר מהמגזר לא הולך לקחת את התלונה שלו ונסענו לתחנת המשטרה להגיש את התלונה. לא יודע אם הגיש תלונה על השוטר. וזה כשהם בכלל טורחים להגיע לזירה. לגבי משטרת תנועה – אין בחיפה בכלל. מספיק לראות איך כל רכב מחליט על דעת עצמו להחנות באמצע נתיבי נסיעה, לסגור אותם, לעלות על מדרכות, לחסום מדרכות להולכי רגל (רחוב אלנבי המצב מחפיר, גם הרצליה). העירייה לא אוכפת, משטרת התנועה לא אוכפת בעיר הזאת כלום. ג'ונגל מוחלט בטיילות העיר כמו ברחובות.
  מספיק לראות איך מסעדות המושבה השתלטו על כל שטחי המדרכות, אורות וולגריים, רעש מוזיקה בלתי פוסק, חראקות ודאוויניסטים מהכפרים מסתובבים בחבורות להפריע ולהתפרע, כל דאלים גבר בעיר הזו.

 23. אחת שאכפת לה אמר/ה

  מדהימה תגובת המשטרה "כל עוד לא מגיעה תלונה"
  תראו נוכחות, תפזרו אנשים שלא אמורים להתקהל, שמפריעם לסדר הציבורי. אם. היה נוכחות של כוחות שיטור אנשים שלא אמורים להימצא ייעלמו. רכבים עם לוחיות מהשטחים צריכות להישאר בשטחים. העיריה, איפה השיטור העירוני שלך? למה לראשת העיריה לא אכפת ממה שנעשה כאן בשום צורה??

  1. רן אמר/ה

   12 שנות שלטון של ביבי פירקו והחלישו משטרה וזה לא רק חיפה. בכל מקום בארץ מסוכן בכבישים ומסוכן להסתובב בערב. חייבים לגייס שוטרים חדשים שישלטו בעיר

 24. אמנון אמר/ה

  "מהמשטרה נמסר שכל עוד לא מוגשת תלונה, הנושא לא נבדק"
  נגד מי להתלונן?? מה, הם ימסרו את שמותיהם ומספרי הטלפון?

  1. יהודה אמר/ה

   תגובה מטומטמת וחסרת אחריות . אם משהו נרצח והוא לא מגיש תלונה המשטרה לא תבדוק ותחקור , אם ישנם מהומות בעיר המשטרה לא תהיה שם …. קליש אשמה בהכל .

 25. רונאל אמר/ה

  ראשי העיריה לא מבינים ולא עושים כלום לתחזק ולהעשיר את טיילת חוף הכרמל ובת גלים שוב מנהלים כושלים בתפקידים שהם לא עושים כלום לא מבינים בכלום וכנראה גם ההחלטות כאלה והכל ראשת העיר אשמה שלא מבקרת במקומות האלה בחיפה מתי טיילה בטיילת מתי הסתובבה בין התושבים על הפנים טיילת חוף הכרמל הוקמה עלידי יונה יהב וחבל שמוזנחת מאד

 26. דין דין אמר/ה

  מה היה קורה אם צעירים יהודים היו מתנהגים כך באום אל פאחם?

 27. משה אמר/ה

  בהתחלה פקחי החוף עבדו יפה ופעלו מיידית לשמור על הסדר.

 28. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  טיילת חוף הכרמל בחיפה חייבת להיות נקיה לחלוטין שבת שלום.

 29. חזי ברדשי אמר/ה

  יש לגדר ולחסום מייד את כל המיתחם באיזור המלון ולמנוע כל מעבר שם , מדובר בטריטוריה מופקרת הנמצאת במלוקת משפטית שנים רבות עם עיריית חיפה בעניין הבעלות על הקרקע עם יצחק תשובה , זוהי טריטוריה לא מוסדרת ולא מפוקחת בגלל שלא הגיעו להסכמות עם יצחק תשובה , ראו הוזהרתם!!!

 30. אירית אמר/ה

  כשאנח הלכתי בחוף הכרמל היה מאוד נעים ונחמד

 31. משה אמר/ה

  רק יד ברזל, אולי תפטור את שמתואר בכתבה הנ"ל ובהארות/הערות המגיבים.
  לטעמי המצב בעיר הרבה יותר גרוע מהמתואר.
  הערבים, נוצרים כמוסלמים (אינני בוחן כליות ולב), אינם שותפים לתרבותינו ואינם מתאימים למחוזותינו.
  גם החברה היהודית, נדבקה/הפכה להיות אלימה, אבל אישית מעדיף להתמודד מול יהודים.
  חיפה כבר כבושה מזה זמן !
  אבל אמר מי שאמר, שלאחרונה נמסרו גם מפתחות העיר לערבים.

 32. השתולים אמר/ה

  בושה וחרפה השלטון המקומי המשטרה ראשית העיר לא עושים כלום . בטחון זה הדבר הראשון שצריך להיות

 33. השחף אמר/ה

  צודדק לגמרי וגם חנה מורג.
  מאוד לא נעים להסתובב בטיילת כבר המון זמן( למעשה מתחילת הקורונה). איזכור הפזורה הבדואית-מתאים למצב.
  מוזיקה רועשת בקולי קולות, ריחות (סרחונות) של נרגילו וגראס, צעקות בקולי קולות 6מכוניות שנוסעות כמו…
  מאוד לא נעים

 34. אל אמר/ה

  לצערי אין שוטרים ברחובות לא ביום ולא בלילה. פשוט המשטרה נעלמה מרחובות העיר חיפה.

 35. אנה אמר/ה

  אני חיפאית משנת 1996, טיילת לואי היתה מאוד יפה ומטופחת בעבר, נקיה, היה נעים לשהות בה. לאחרונה, אחרי שהציבו בקרבתה את הדוכני אוכל ופתחו בית קפה בכניסה לטיילת, יש הרבה מאוד מבקרים שם מהמגזר, שנכנסים גם עם אופנוע לתוך הטיילת, הכל מוצף באשפה ובעיקר בדלים של סיגריות. לא נעים בכלל ולא יפה שהמבקרים לא יודעים לכבד את המקום ולשמור עליו נקי. לחוף מזמן הפסקתי להגיע, אחרי שפעם בחורף באתי לעשות הליכה ורדף אחרי מישהו, לא היה איש בסביבה והיה ממש מפחיד.

 36. עופר "המפנה" חיפה אמר/ה

  מרגיש לי קיצ'י הכתבה .
  משהו פרסומי משהו עטוף בקומבינציה נדל"נית מפונצ'רת .
  חושבים שהקוראים טיפשים מפגרים שלא מבינים ש1ועוד 1 יוצא 11
  די נו !

 37. חיפאית אמר/ה

  אולי אפשר לעשות טיילות נפרדות, עם חומה ביניהן, ושלטים גדולים "ליהודים בלבד" ולערבים בלבד". ככה עדינים הנפש היהודים שמעולם לא נתקלו בעבריינים יהודים, בערסים שזורקים הערות לבנות, בנהגים פרועים שהם יהודים טהורים, יוכלו לטייל להנאתם בלי שיפגשו ערבים. זה עבד כל כך טוב בגטו.

 38. אלכס אמר/ה

  זה מקום אחרון שהיה נחמד להסתובב בחיפה. חייבים להביא לשם מאה שוטרים או מגב לעשות סדר.

 39. ליאת אמר/ה

  אסור לברוח. זה מה שהם רוצים. צריך לעשות בדיוק את ההפך. להישאר. רק בדרך ההתעקשות הם יבינו שזה לא עובד להם.
  לא מוותרים!!

 40. יהודה אמר/ה

  איזו טענה דבילית של המשטרה …. זה הפרצוף שלה .

 41. עלי גאבר אמר/ה

  חיפה עיר ערבית וכך תישאר
  מי שלא טוב לו מוזמן לעזוב .
  נקודה .

 42. אסנת אמר/ה

  וכמויות הזבל הבלתי נסבלות על החוף? בקבוקי זכוכית ואלכוהול. יש גם את הג׳וסי שפתחו (משאית מיצים ועוד) שמוכרת בלי בושה הכל בחד פעמי וכמובן הכל מפוזר על החוף ומקומות ישיבה. הם לא טורחים אפילו לנקות. איזו עייריה מאפשרת למשאית אוכל למכור בכלים חד פעמיים על חוף הים???? עם קשים?
  שימצאו פתרונות אקולוגיים. פשוט גועל

 43. אלי אמר/ה

  הבחור מהדרום צודק כחיפאי ועושה הליכות בחוף יש פיקוח אבל לא עושים עבודתם חייבים שוטרים ולא פקחים לא נפסיד את החוף יש לציין שהרבה ערבים שבאים אנשים שומרי חוק וסדר זה מיעוט אבל מפריע

 44. חסן אמר/ה

  צודקים אני מגיע לעשות ספורט ורואה את ההתנהגות המגעילה שיש שם

 45. חיפאי אמר/ה

  ממש ככה, ביזיון שמפקירים את האוצרות שלנו לפורעים. וזה בלי קשר לכך שהדו קיום בחיפה הוא יקר וחשוב, אבל לא במחיר הפקרת הביטחון.

 46. מעין רותם אמר/ה

  ולא רק בטיילת! גם מרכז הכרמל, בעיר התחתית ובכל מקום!. גם ברחוב בכרמל שהיה שקט כל שישי חפלה של משפחה ערבית שעברה לרחוב, ועושה חתונות עם מערכת הגברה של אולם חתונות. אני והשכנים ( ומתארת שעוד בניינים לידי) מתקשרים למשטרה, והם אפילו לא שלחו ניידת. אומרים לנו שישלחו ולא שולחים. זה נהיה בלתי נסבל.
  שלא נדבר על החתונות מכבביר, והמואזין שלהם שהוגבר פי כמה.
  כל אלה הם אובדן משילות מוחלט ומדיניות הכלה מוגזמת שנהפכת למסכנת. למה מחכים שיהיה אסון? או שכבר נהייו אדישים לאסונות במדינה שלנו.
  עצם העובדה שהם מרשים לעצמם מה שיהודי לא מרשה לעצמו, ומרגישים שהם יודעים שמשטרה לא תגיע, והם יכולים לעשות מה שבא להם!

 47. אבי אמר/ה

  למה צריך להמתים לתלונה?
  יש בלשון המקצוע מושג שנקרא " פכולה יסומה" צריך להגדיל ראש, לשלוח כוח משטרתי להפגין נוכחות ואם צריך לבצע אכיפה במקום.
  מרוב הפוליטקליקורקט תושבי חיפה שיורדים לחוף בשביל פעילות ספורטיבית או סתם הליכה על החוף מוטרדים באופן קבוע.

 48. אוהד אמר/ה

  כמו בהדר תחתון אין פיקוח אין ביטחון המון בני דודים שמגיעים להפריע והמשטרה חלשה ביותר קלש הבייתה

 49. אורית אמר/ה

  צריך שתהיה משטרה מקומית ,כמו בארהב ,( אם מישהו רץ שואלים על מה ולמה) ,זה יהיה טוב לכל המגזרים ,זה לא אולי או ,או זפשוט חייבים אכיפה אחרת לא יהיה לאף אחד כלום .חייבים סדר יהיה נעים לכולם ,אם תהיה אכיפה ואם יהיה סדר

 50. איתן גולדשטיין אמר/ה

  רק קיריל
  היחידי שאיכפת לו

הגיבו כאן לכתבה