בית הספר עירוני ו' בחיפה בהנהלת רשת אמי"ת, עומד בסכנת סגירה

אמי"ת - עירוני ו'

"הנהלת העירייה מנסה לפגוע בתושבי חיפה ואנשי הציונות הדתית" טוען יואב רמתי

חבר המועצה מטעם הבית היהודי יואב רמתי זועם על כך שבית הספר עירוני ו', שמנוהל על ידי רשת אמי"ת בשנים האחרונות, עומד כעת בסכנת סגירה. רמתי טוען כי יש בכך פגיעה קשה בתושבי העיר כולה ובעיקר באנשי הציונות הדתית.

"הנהלת העיריה בראשותה של עינת קליש רותם ממשיכים בניסיונם לפגוע בתושבי חיפה בכלל ואנשי הציונות הדתית בפרט. להבנתי הם מבקשים להדיר מחיפה את רשת אמי"ת הידועה באיכות החינוך שהיא מקנה ובאיתנותה הכספית. יתכן שגורמים שונים מעוניינים לאחד את בתי הספר השונים של הציונות הדתית, מתוך מגמה לאפשר למגזרים אחרים לנכס לעצמם את מבני בתי הספר הללו.

בפניית הורי בי"ס אמית בנושא זה אליי, נאבקתי שבספר התקציב לשנת 2022, כבשנים עברו, תישמר ההקצבה לבי"ס אמי"ת בסך 1,250,000 בשנה. אני מתחייב להמשיך לפעול כך שגם בשנים הבאות לא תהיה פגיעה בתקציב של תלמידי כלל בתי הספר ובוודאי בבתי הספר של הציונות הדתית, כי החינוך הינו בראש סדר העדיפויות שלי.

אני מקווה שאנשי הציונות הדתית יפנימו את חשיבות האחדות והמסירות של נציגות הבאה מתוכם אל מול המנסים לפגוע בהם. אני קורא לרה"ע ולמנכ"ל אמי"ת לשבת יחדיו ולמצוא פתרון מיידי לנושא שימוע פיטורי המורים. אני קורא לוועד ההורים לצאת למאבק ציבורי ומשפטי יחד עימי עד לקבלת המשאבים הנדרשים לבי"ס", אמר רמתי.

יואב רמתי – יו"ר הבית היהודי בחיפה. צילום: אלבום פרטי

רמתי: "אדאג שהעירייה תמשיך להעביר לבית הספר 1,250,000 ש"ח כמו בכל שנה"

כאמור, בשבועות האחרונים נוצר קושי בין רשת אמי"ת, שמפעילה בשנים האחרונות את בית הספר השש שנתי עירוני ו' לבנות בנווה שאנן ובין העירייה. רשת אמי"ת הודיעה לעירייה שבגלל שהעירייה אינה מעבירה לבית הספר כספים, שלטענת הרשת היא מחויבת להעביר, הרשת לא תוכל להמשיך לנהל את בית הספר משנת הלימודים הבאה, ואין לה ברירה אלא לזמן את המורים לשימוע לפני פיטורים.

עירוני ו': הישגים מרשימים מדי שנה

יש לציין שבכל תחילת שנת לימודים, מפרסם משרד החינוך את הישגי כלל בתי הספר בארץ. בכל שנה, ללא יוצא מהכלל, עירוני ו' זוכה בנתונים הגבוהים ביותר שניתן להגיע אליהם ומוביל באחוז הזכאות לבגרות בעיר.

המחלוקת בין העירייה לרשת אמי"ת היא על השתתפות העירייה במימון בית הספר. בעוד שרשת אמי"ת טוענת שהעירייה לא מעבירה את התקציב שהיא התחייבה לו, העירייה טוענת שההתקשרות בין הרשת לעירייה הייתה במכרז, ואם רשת אמי"ת לא עומדת כעת בהתחייבותה בהפעלת בית הספר, תצטרך תאלץ לבדוק כיצד להבטיח את המשך פעילות בית הספר.

אמי"ת – עירוני ו'

תקציב בית הספר עירוני ו': משרד החינוך והעירייה

תקציב בית הספר עירוני ו' מגיע ממשרד החינוך ומהעירייה. מספר התלמידות בבית הספר עירוני ו' אינו עומד בתקן, לכן משרד החינוך מתקצב את בית הספר באופן חלקי. לטענת רשת אמי"ת העירייה צריכה להשלים את הפער בין מה שמשרד החינוך מעביר ובין מה שניהול בית הספר דורש. הנהלת בית הספר טוענת שבגלל שהעירייה החליטה להפסיק לתקצב את בית הספר, לא תוכל ההנהלה להמשיך להפעיל את בית הספר ולכן עלולים המורים להיות מפוטרים.

במכתב ששלח מנכ"ל הרשת, ד"ר אמנון אלדר, לראש העירייה קליש רותם, הוא מודיע לה, כי עליו להיערך לפיטורי מורים, מאחר שהעירייה לא אישרה את השתתפותה בתקציב כבכל שנה. העירייה בתגובה למכתב, טוענת כי מדובר בהפרה חד צדדית של ההסכם ומאיימת לנקוט נגד בית הספר בכל האמצעים העומדים לרשותה לרבות פנייה לערכאות.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רוצים פרטי שלכם אז תשלמו אמר/ה

  שהורי התלמידות ישלמו שכר לימוד לבית ספר פרטי.
  הם מתנהגים כמו בית ספר פרטי רק דואשים שכל המימון יבוא מהכספי ציבור.

  1. עידו אמר/ה

   מאיפה לך המידע ?
   למה רשת פרטית ? בתי הספר הדתיים בחיפה יבנה לבנים ואמית עירוני ו' לבנות, מנוהלים על ידי רשתות פרטיות אבל הם בתי ספר עירוניים לכל דבר, אינם מסננים ומתנהלים כמו כל בית ספר עירוני אחר.

   לעיריה היה נוח להעביר את שרביט הניהול לרשתות.
   חלק מההסכם עם הרשתות הוא השתתפות של העירייה.

 2. כמה אפשר אמר/ה

  ככה זה באמת מרגיש בכל הגזרות – הנהלת העיריה או ראשת העיר קליש – ממש פוגעת בעיר חיפה ובתושבי חיפה . פעם אחר פעם ובמקום אחר מקום!

הגיבו כאן לכתבה