אהובה תומר ז"ל • סיפור גבורה של אישה יחידה במינה ◄ האזינו לפודקאסט לזכרה

"את סיפור הגבורה של תנ״צ אהובה תומר ז״ל צריך לספר הרבה יותר״

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה חזרנו בעזרתה של מפקדת מתנ״א, ניצב משנה אתי מאירסון, לסיפורה של תת ניצב אהובה תומר ז״ל, מפקדת משטרת חיפה שנספתה באסון הכרמל בעת שזינקה אל אוטובוס הצוערים הבוער בעיקול המוות והצילה חיים.

ניצב משנה אתי מאירסון, עם תת ניצב אהובה תומר ז״ל (צילום: דוברות המשטרה)

"אהובה היא פספוס של החיים"

נצ״מ מאירסון הייתה בזמן האסון סגניתה של תומר ״אהובה היא פספוס של החיים״ אומרת נצ״מ מאירסון בשיחת פודקאסט מרגשת עם דובר המשטרה, נצ״מ אלי לוי, ״היא פספוס כמפקדת היא פספוס כחברה ואשת משפחה, לכולם סביבה למעשה נגדעו החיים ברגע האסון״.

ניצב משנה אתי מאירסון, עם תת ניצב אהובה תומר ז״ל (צילום: דוברות המשטרה)

להציל חיים

נצ״מ מאירסון דיברה גם על תת ניצב ליאור בוקר וסגן ניצב יצחק מלינה זכרם לברכה, שני קציני המשטרה שאף הם נספו באסון בזמן שזינקו אל האש בגבורה כדי להציל חיים ״ליאור היה איש של אנשים היה יוצא דופן בחברתיות והיה איש מקצוע שעשה הכל בחינניות האופיינית לו. ואיציק היה קצין אמיץ שתמיד נהג להתנדב לכל משימה״.


הפודקאסט לזכרה של תת ניצב אהובה תומר ז״ל (באדיבות דוברות המשטרה) האזינו:


ניצב משנה אתי מאירסון, עם תת ניצב אהובה תומר ז״ל (צילום: דוברות המשטרה)
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. אבי כהן אמר/ה

  יחידה ומיוחדת ז"ל

 2. שלומית אמר/ה

  היתה אישה מיוחדת. חדורת ערכים ומלאה בעשייה.
  יהי זכרה ברוך.

 3. שרון אמר/ה

  היא לא גיבורה ולא נעלי בית היא האשמה היחידה בשריפת האוטובוס כי אישרה לו לעלות לכרמל ואמרה בשידור ״דובר הכבאות לא יודע על מה הוא מדבר, זה לא מסוכן״. יש הקלטה.

  1. קלמן אמר/ה

   היא לא האשמה היחידה אולם לבטח בין הבכירות ביותר. לולא היתה נשרפת יש להניח שהיתה מועמדת לדין. כאשר יפורסם תחקיר מלא ואובייקטיבי על האסון כולם ידעו כמה גדול חלקה .

הגיבו כאן לכתבה