שניות מאסון הכרמל • פרק ראשון – יואב איתיאל בעיקול המוות • סדרת כתבות במלאת 10 שנים לאסון הכרמל

שניות מאסון הכרמל - האוטובוס השרוף בעיקול המוות (צילום: יואב איתיאל)

סדרה חיפאית מקורית

יואב איתיאל, העיתונאי המנוסה, שהיה האזרח הראשון שהגיע לעיקול המוות, בו נהרגו 44 בני אדם, מביא את סיפורו המלא והמצמרר, במסגרת פרויקט תיעוד מיוחד של מערכת חי פה במלאת 10 שנים לאסון הכרמל.

הזירה, ההרוגים, הדיווח העיתונאי, הנרטיב שנבנה לאחר האסון על ידי יד מכוונת, האשמים שעד היום לא נמצאו, התחקור שלא בוצע והמסקנות.

משך הפרק הראשון: 17 דק'

באותם ימים, אתר חי פה היה בראשית דרכו ולכן התיעוד היה חלקי ובכל זאת שידרנו אז את השידורים מהשטח, דקה אחר דקה. הנה הדף ששידרנו בו לתושבים. הדף מתאר את השעות הקשות ביממה הראשונה. ניתן לצפות בו מהסוף להתחלה.

אם יש לכם תמונות וקטעי וידאו מיוחדים מהשרפה, נשמח אם תשלחו לנו לאימייל: Haipo.info@gmail.com. זה חשוב להמשך הסדרה.


3 תגובות
  1. גיל אמר/ה

    אירוע מצמרר שנחרט לכולנו בזיכרון לעד , המחדלים טויחו והמשפחות נשארו אם הרבה כעס ושאלות פתוחות . לצערנו כמו באירועים נוספים גם פה לא רצו להגיע לחקר האמת

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    לעיתונאי המנוסה יואב טוב שהבאת את הסיפור המצמרר.

  3. יפה לוי לשם אמר/ה

    מרגש מאד מאד. מיום האסון יש בליבי חור גדול שלא יסגר לעולם. לא שמעתי על העיתונאי יואב אתיאל. וכמובן שעדיף להם לגורמי הבטחון להשתיק ולטייח ולא לבפר את האמת על כל המחדלים שלהם. אני מאד מעוניינת להיות איתו בקשר ולשמוע על האסון הנורא. שיכלתי את בני מיישר מוריץ לוי שהיה צוער בקורס הקצינים של שבס ואשר נספה באסון הכרמל ביחד עם 37 מחבריו. אשמח מאד אם יש אפשרות לקבל דיסק עם התמונות כי משבס לא קיבלתי כלום ועד היום לא הסהירו דבר. אני לא מפחדת ורוצה לדעת את על האמת גם אחרי 10 שנים. קראתי כל מילה בכתבה וראיתי את התמונות שצרפתם. אשמח אם תיצרי עי י קשר. תודה יפה לוי לשם.

לא ניתן להגיב