צו הרחקה לשלושה מפגינים שהטרידו את ד"ר שרון אלרעי פרייס ליד ביתה בחיפה

בית משפט השלום בחיפה הטיל היום (חמישי 28/4/22) צו הרחקה למשך חצי שנה, על שלושה מפגינים שהטרידו ואיימו על ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס, מבכירי משרד הבריאות.


בקשת צו הרחקה נגד שלושה מפגינים

ביום 19/4/22 הגישה ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס, שאותה מייצגות עורכות הדין דקלה בללתי ורחל אללוף מפרקליטות מחוז תל-אביב, בקשת צו הרחקה נגד שלושה מפגינים, לבית משפט השלום בחיפה. במסגרת הבקשה טוענת פרייס כי במהלך השנה האחרונה היא מוטרדת באופן חוזר בהפגנות ליד ביתה וברשתות החברתיות, כולל איומים פיזיים על האופן בו יש לחסל אותה. בעקבות כך, הוגדרה אלרעי פרייס כמאוימת בדרגה 6 והוצמדה לה אבטחה בכל שעות היממה.

התבצע מארב של ממש

עוד נטען בבקשה, כי ביום 18/4/22 התבצע מארב של ממש ליד ביתה של ד"ר אלרעי פרייס עת חזרה מטיול בוקר עם כלבה. ארבעה גברים מתוכם זוהו שלושה על ידי המשטרה, עמדו בפתח ביתה, אחד אוחז במגפון, דיברו ישירות אליה באופן מאיים שכולל כינויי גנאי, נאצות והטחת האשמות.

הם עמדו באופן שהמבקשת היתה חייבת פיזית לעבור דרכם כדי להיכנס לביתה. עוד נטען כי לאחר האירוע התרברבו שהיא חלאת אדם ולא ייתנו לה מנוחה, פרסמו את כתובת מגוריה ואת העובדה שאין לה מאבטח. ד"ר אלרעי פרייס הגישה תלונה במשטרה וביום 19/4/22 ניתן על ידי השופט אחסאן אחסאן צו במעמד צד אחד על סמך האמור בבקשה בלבד.

המפגינים טענו כי מעשיהם חוסים תחת החירות של חופש הביטוי והמחאה ומתן הצו ירוקן מתוכן את זכותם של להפגין ולמחות. עוד טענו כי הבקשה הוגשה בחוסר תום לב, תוך שימוש לרעה בהליכי משפט. עצם העובדה שבא כוח המבקשת הפנתה בטיעוניה להנחיות היועץ המשפטי לממשלה בדבר אמות המידה להפגנה, מוכיח כי ההליך שהוגש אינו ההליך הראוי. כי החוק נועד להגן על נשים מפני הטרדות על רקע רומנטי ולא נועד למנוע מאנשים לממש את זכותם להפגין, הפגנות ומחאות שנעשו לכל אורך תקופת הקורונה כלפי נציגי ונבחרי ציבור, באותה דרך ובאותו אופן כפי שנעשה כלפי המבקשת.

הטרדת עובד ציבור היא עבירה פלילית

שופט בית משפט השלום בחיפה אחסאן אחסאן, כתב בהחלטתו:
"לאחר ששקלתי טענות הצדדים, הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להתקבל, במובן זה שיש להותיר את הצו, שניתן במעמד צד אחד על כנו, לתקופה המקסימלית האפשרית בשלב זה לפי החוק, והיא שישה חודשים. בנוסף אני מורה כי פסק הדין יועבר על ידי בא כוחה של ד"ר אלרעי פרייס למפקד תחנת חיפה, זאת לאחר שהתרשמתי שהשוטרים שהגיעו למקום לא ידעו לפרט לאחד מבין שלושת המפגינים האם הוא מואשם בעבירה כלשהי, וניכר היה כי אינם מודעים לכך כי מעשי הטרדה, ביניהם הטרדת עובד ציבור, יכולים להוות עבירה פלילית על חוק הגנת הפרטיות. מפקד משטרת חיפה נדרש להביא עניין זה לתשומת ליבם של השוטרים, על מנת שאם בעתיד יבוצעו מעשי הטרדה דומים, בין אם על ידי המשיבים ובין אם על ידי אנשים אחרים, המשטרה תטפל בעניין זה באפקטיביות".

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. עמרי אמר/ה

  לא הבנתי, אם זו עבירה פלילית מה העונש שקיבלו?
  כלום? יופי כבוד השופט מאד ירתיע אותם צו הרחקה…
  ישלחו את חבריהם במקומם.
  אתה גדול, איזה מערכת משפט מעולה.. משהו…
  בזיון

הגיבו כאן לכתבה