לד"ר שרון אלרעי פרייס הוצמדה אבטחה • הכפשות ואיומים נגד צוותי הרפואה מעלים הילוך

בעקבות העלייה באיומים, משטרת ישראל הנחתה את משרד הבריאות, לאבטח את ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס באבטחה צמודה והיא מלווה כבר בשלב זה. 

בתוך כך, ד"ר שרון אלרעי פרייס לוותה אבטחתית ע"י כפתור מצוקה ותגבור פעילות אבטחה סביב ביתה, מזה מספר חודשים בעקבות איומים והערכות מצב המבוצעות ברציפות ע"י משטרת ישראל.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים החלו הפגנות מתנגדי חיסונים מול ביתה של ד"ר אלרעי פרייס בחיפה. המפגינים מפנים כלפי ד"ר אלרכי פרייס האשמות שונות הכוללות כינויים פוגעניים, תוך שהם מייחסים לה כוונות שליליות לגבי בריאות הציבור. גם ברשתות החברתיות עולות ההכפשות הילוך ככל שההחלטות לגבי חיסונים נידונות ומאושרות, אם זה בנושא תנאי קבלת "תו הירוק" ועוד יותר כאשר מדובר באישור חיסונים לילדים.

הפגנה מול ביתה של ד"ר אלרעי פרייס בחודש יוני 21 (צילום: חי פה בשטח)

לאחרונה התרחבו הפגנות מתנגדי החיסונים מול ביתה של ד"ר אלרעי פרייס בחיפה ואף מתארגנות צעדות מפגינים ברחבי העיר.


מוקד מאוימים הוקם באגף הביטחון של משרד הבריאות

בעקבות איומים על עובדי משרד הבריאות, הוקם לאחרונה מוקד מאוימים באגף הבטחון במשרד הבריאות, לדיווח מצד העובדים על מקרים של הכפשות ואיומים (מצ"ב מכתב מנכ"ל משרד הבריאות שהופץ בנושא).

משרד הבריאות פועל בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל וכל האיומים המדווחים כנגד עובדי המשרד בכללותם, נבחנים ומטופלים בהתאם למידע ולהערכות המצב.

פרופ' נחמן אש, ממונה הקורונה (צילום: לעמ)
פרופ' נחמן אש, ממונה הקורונה (צילום: לעמ)

רצ"ב מכתבו של פרופ' נחמן אש – מנכ"ל משרד הבריאות:


אל: עובדי מערכת הבריאות,

הנדון: מניעה והתמודדות עם הכפשת עובדים במערכת הבריאות
אנו עדים בתקופה האחרונה להתבטאויות קיצוניות כלפי עובדי מערכת הבריאות, הבאות מצד מתנגדי פעולות המדינה למיגור נגיף הקורונה, בולטים ביניהם מתנגדי החיסונים. הדבר בא לידי ביטוי בהתנגחויות ברשתות החברתיות או בפניות אישיות, ומאופיין בביקורת בוטה מאוד, דימויים
פוגעניים, פעולות שנועדו לגרום פגיעה בשמם הטוב של העובדים, וביקורת שחוצה את סף הדיון
הלגיטימי, ועלולה לפגוע בחוסן עובדי המערכת.

עלינו כמערכת הבריאות לעודד ולקבל ביקורת ציבורית מקצועית ולהתמודד אתה באופן ענייני. ביקורת תורמת לשיפור התהליכים והתוצאות ומשפרת את המקצועיות והאמון הציבורי. היא מאפשרת לציבור המומחים ולציבור הכללי לנהל שיח מלמד, לשתף בדעות שונות, ולאתגר את החלטות המערכת. יחד עם זאת, לא ניתן יד ולא נוכל לקבל פגיעה בעובדינו, שעושים לילות כימים לשמירה על בריאות הציבור במקצועיות ובמסירות רבה.

לשם כך, אבקשכם לשמור מצדכם על שיח מכבד בכל מצב ולעדכן את הנהלות המוסדות השונים על פגיעה בכם, כגון התבטאויות פוגעניות, השמצות, איומים, לשון הרע וכיוצא באלה, על מנת שזו תטופל במקרים אלה בצורה הטובה ביותר, בזמן סביר ובמלוא החומרה:

1. במידה שמדובר בפוגע שהוא עובד מדינה: תערך בדיקה משמעתית וטיפול בהתאם, על ידי המוסד הרפואי או מוסד אחר בתיאום עמו (ועל ידי משרד הבריאות או נציבות שירות המדינה על פי הצורך)
2. במידה שמדובר בפוגע בעל רישיון באחד ממקצועות הרפואה והבריאות: תערך בדיקה על ידי נציבות קבילות הציבור למקצועות הרפואה במשרד הבריאות.
3. במידה שהפוגע הוא אזרח פרטי: המקרה יופנה לבדיקה ולטיפול באמצעים מתאימים, כולל כלים משפטיים, ולרבות באפיק הפלילי במידת הצורך (נקיטה בצעדים משפטיים אזרחיים או פליליים אפשרית גם ביחס לפוגעים שהם עובדי מדינה או בעלי מקצועות בריאות, במקרים המתאימים).

יחידת המשמעת במשרד הבריאות הופקדה על הנושא ברמה המערכתית ויש לעדכנה במקרים רלוונטיים, בהתאם לשיקול הדעת של הנהלת היחידה בה מועסק הנפגע.

אגף הביטחון במשרד הבריאות מפעיל מוקד הפעיל 7/24 לקבלה ואיסוף חומרים אודות איומים, הסתה ואלימות כנגד עובדים.

פרטי ההתקשרות עמו הם:
טלפון 02-5081508
מייל: moked.eyumim@moh.gov.il
וואטסאפ – 0533909128

בהזדמנות זו, אדגיש כי כאשר עובדי מערכת הבריאות ובפרט עובדי מדינה מעלים לרשתות החברתיות או בפורומים אחרים תכנים אישיים ומקצועיים, ביוזמתם, עליהם להתבטא בכבוד ובממלכתיות, לגלות אחריות, ולפעול בפרסום מידע מקצועי על פי כללי יחידות הדוברות במוסדות השונים.

אני מודה לעובדי המערכת על עבודתם המאומצת ומבקש לשמור על חוסנם ותחושת הביטחון להם הם ראויים תמיד.

בברכה,
פרופ' נחמן אש.


הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. מינרבה אמר/ה

  ד"ר אלרועי פרייס והאחרים מגינים על בריאות הציבור במקצועיות. חבל שהגענו לכך, אבל אם הגענו – אז שישמרו היטב עליה ועל כל יתר המאויימים היטב. ושלא יאפשרו לפרסם תגובות ברוטליות, עם פגיעה אישית לא לעיניין, שנועדו לעשות אינטימידציה, כי למישהו לא נח המאבק בקורונה.

  1. עמנואל גולדשטיין אמר/ה

   עד שהגיעה ד"ר אלרעי פרייס, הייתי חולה כל הזמן.
   לא משנה כמה התפללתי, זה לא עזר.
   עכשיו עובדת הד"ר, וכל היום מגינה על בריאותי, ועוד במקצעויות!
   בחיים לא הייתי בריא כל כך! זה דבר נפלא!
   מי שפועל נגד הד"ר, פועל נגד הבריאות האישית שלי!
   תודה לך, ד"ר אלרעי פרייס, על בריאות מעולה!

 2. עופרה אמר/ה

  אנשים השתגעו לגמריי!
  ממש מפחיד מה שקורה כאן.
  תשמרו עליה היטב ! מסכנה עובדת תוך סיכון חייה בשמירה על שלום הציבור.

 3. אורן אמר/ה

  צריך למצוא את המאיימום והמכפישים ולטפל בהם בחומרה. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית אבל במדינת.חוק ולא יתכן שעברייני צעצוע פוחזים יאיימו על סמלי שלטון ועל בעלי תפקידעם במערך הציבורי ויחמקו מעונש

 4. עמנואל גולדשטיין אמר/ה

  לה ולסטאלין עשו רצח אופי כל הקריירה שלהם.
  כל מה שאכפת להם זה דאגה לציבור, ואנשים כפויי טובה רק דואגים לזכויות של עצמם.
  אני לגמרי בעד שיגדירו את כל מי שלא מסכים עם ד"ר אלרעי-פרייס 'מסית' ושישלחו אותו לכלא!

  1. מינרבה אמר/ה

   זה לא "לה ולסטלין" זה לה ולרבין, שתבדל לחיים ארוכים. ולכן צריך לשמור עליה היטב מכחות רשע.

הגיבו כאן לכתבה