שני לוחמי צוללות מחיפה, סיימו היום את קורס צוללן היוקרתי

הצוללת הינה הכלי היקר ביותר שיש לצה”ל להציע. היא נעה בדממה בעומק הים, כ-40 לוחמים בבטנה, אוספת מודיעין באמצעות אמצעיים טכנולוגיים מתקדמים ומאובזרת באמצעי לחימה משוכללים. השהות בים יכולה לנוע בין ימים ספורים לשבועות ארוכים- אתגר גדול ללוחמי הצוללות, שכן בתקופה זו אינם יכולים לתקשר עם הסביבה החיצונית ומאידך, עליהם לחיות אחד עם השני בצפיפות וללא יכולת לצאת. השבוע הגיע לסיומו מחזור הכשרה נוסף של לוחמי הצוללות סמל א’ (20) וסמל א’ (19) מחיפה זכו להיות בין הבודדים, שעמדו על רחבת המסדרים וקיבלו את סיכת הצוללן הנחשקת.

צוללת2.jpgסמל א’ (20): סיים כחניך במופת קורס לפני שהצבא הרחיב בתיכון פיזיקה וכלכלה והשתתף בתנועת הצופים הן כחניך והן כמדריך דודו שירת גם כן בזרוע הים כחובל בספינות הטילים וכיום א’ עתיד לשרת גם הוא בים אך מנקודת מבט שונה מתחת למים על הצוללת אח”י לוויתן.

סמל א’ (19): למד בתיכון ליאו בק במגמות פיזיקה ומדעי המחשב. לפני הצבא עסק בכושר קרבי, טייל רבות, בילה עם חברים ועשה פסיכומטרי. הוא לא הכיר את הצוללות לפני כן כמו רבים אחרים ולכן רצה להגיע למקומות אחרים. לאורך הקורס התחבר לאנשים ולעשייה והיום הוא מעיד כי “בדיעבד, לא הייתי רוצה להתגייס לשום מקום אחר”.

Alon_Or.jpg

הגיבו כאן לכתבה