סיום קורס צוללן מחזור 119 | הכירו את בוגרי הקורס מאזור חיפה

טקס סיום קורס צוללן מחזור 119 (צילום: דובר צה"ל)

כשלושים צוללנים סיימו בשבוע שעבר בהצלחה את קורס צוללן מחזור 119 | הכירו את ע' וא' מאזור חיפה, שסיימו את הקורס בהצלחה!

הקורס אורך כשנה וחודשיים והוא אחד מהקורסים הייחודים והיוקרתיים ביותר בצה"ל, אשר אליו מתמיינים כל שנה מאות מועמדים לשירות הביטחון. הקורס הינו קורס התנדבותי, מאתגר, מקצועי וערכי אשר מורכב משני שלבי הכשרה ובסיומו מוענקת לבוגרים דרגת סמל, רישיון צלילה שני כוכבים וסיכת צוללן.

בוגרי צוללן על הצוללת בטקס הסיום (צילום: דובר צה"ל)

הכירו את סמל ע' המתגורר באזור חיפה

ע' למד בתיכון באזור חיפה, ואוהב אוריגמי ולנגן בגיטרה .
סמל ע' מתאר את האווירה החברתית בקורס כחמה ומשפחתית, "החברים מדהימים! בהפלגה בים צריך להתנתק מהטלפון אז אין ברירה אלא להיות שם אחד בשביל השני. זהו שירות מיוחד – דורש המון, מאתגר ומפתח", מספר סמל ע'.

סמל ע' (צילום: דובר צה"ל)

הכירו את סמל א' מחוף הכרמל

בוגר נוסף של מחזור 119 בקורס צוללן מאזור חיפה, הוא סמל א' המתגורר במושב בחוף הכרמל.
א' אוהב לשחק כדורסל, מילדות ועד תיכון שיחק בקבוצות כדורסל תחרותיות ואף זכה בפרס אליפות המדינה, יחד עם קבוצתו.

א' הגיע לקורס במטרה ללמוד ולהתמקצע בתחום שלו בצוללת, זאת בשביל לבצע את עבודתו הטובה ביותר כצוללן בשייטת הצוללות.

סמל א' (צילום: דובר צה"ל)

שייטת 7 – יחידת לוחמה עילית

שייטת 7 הינה יחידת לוחמה עילית, המהווה את כוח התקיפה התת-מימי העיקרי של מדינת ישראל ומשמשת כלי אסטרטגי חסר תחליף לביטחון המדינה. השייטת הוקמה בשנת 1959 והיא פועלת במחוזות קרובים ורחוקים מחופי ישראל- זאת לצד גמישות מבצעית גבוהה.

עם סיום הקורס עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הלחימה בצוללות הזרוע, בהתאם למגמה המקצועית אליה שויכו.

במהלך הקורס לומדים הלוחמים להתמודד עם מצבי לחץ ועייפות, להכיר את הצוללת על כל פרטיה ולדעת כיצד להפעיל את המערכות עליהן הם אמונים. במהלך הקורס מכירים הלוחמים את הים מקרוב תוך שהייה מרובה בו, אימונים גופניים אינטנסיביים והכרות עם הצוללת ועם הפעילות החשאית.

המסלול מורכב מטירונות, ואחריה שני שלבים: בסיסי וייעודי. בעוד השלב הראשון, הבסיסי, מתמקד בחוסן מנטלי ופיזי, שלב ייעודי מכוון ללמידה על הצוללת ועל מערכותיה. בסוף ההכשרה מוסמכים הצוללנים החדשים לתפעל ולתחזק את המערכות עליהם הם אמונים ולהתחיל את עבודתם בתוך צוותי הצוללות כלוחמים במעמקים.

החניכים בקורס מתחלקים למספר מגמות ייעודיות בצוללת – מכונה, אלחוט, נשק, סונאר, מהו"ב (מערכת הספק ובקרה) או גנ״ק (גילוי, ניווט וקשר).

אחרי יותר משנה וחודשיים של מסעות, הפלגות ולמידה אינטנסיבית, עמדו סמל א' וסמל ע' על רחבת המסדרים בטקס הסיום בבסיס חיפה של זרוע הים, ולאחר מכן יתחילו את שירותם המבצעי כצוללנים בשייטת 7.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. חוה אמר/ה

    בהצלחה לכולם

הגיבו כאן לכתבה