חדשות חיפה

כולנו שווים! – “הורה איל”ן חיפה” מקדמת נושא “האחר הוא אני”

האקדמית גורדון – הרשמה – WB

להקת הריקודים על כיסאות גלגלים “הורה איל”ן חיפה” בשיתוף עם נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. קיימה ביום ד’ 18.5.16 שני מחזורי הופעה במסגרת “סל תרבות” לתלמידי בי”ס בקריית ביאליק.

DSC_0134.JPG

זו הופעה ראשונה מסוגה, כחלק מהפעילות לקידום המודעות לנושאי הנגישות וקבלת השונה במערכת החינוך.
לאחר דברי ברכה ממנהלי אגף החינוך בעירייה, עמי ראובן וטלי סוקניק, וממנהלת סל התרבות בעירייה רחל אמיר, רקדו שני ההרכבים של הלהקה; מליאת קבוצת הרקדנים המורכבים מצמדים עומד-יושב שלושה ריקודים לפי כוריאוגרפיה של מרגריטה פוליאקוב וקבוצת תמר המורכבת מארבעה רקדנים על כיסאות גלגלים לפי כוריאוגרפיה של תמר סרוקה. מרגשת במיוחד הייתה הפעילות המשלבת שקיימה תמר, בה הפגישה בין תלמידי בתי הספר והרקדנים על כיסאות הגלגלים והפעילה אותם על הרחבה להרקדה חופשית לצלילי מוסיקה עליזה. שיתוף הפעולה והנכונות מלאת השמחה של התלמידים להתנסות בריקודים היוו הוכחה חותכת איזו כברת דרך עברה קריית ביאליק בתהליך המתקיים כעשור להגברת המודעות לנגישות וקבלת השונה.
יעידו על כך דברי ראש העיר אלי דוקורסקי: “השבוע במסגרת סל התרבות העירוני צפו תלמידי בתי הספר היסודיים בקריה במופע ריקוד ומחול על כסאות גלגלים בביצוע להקת הורה איל״ן חיפה.
הילדים נפעמו והתרגשו מחוויית הריקוד יוצאת הדופן שנגלתה לנגד עיניהם וקיבלו ביטוי מוחשי נפלא, כי האחר הוא אני.

DSC_0141.JPG

תאטרון חיפה – מתחלף WB

היה לנו חשוב לחשוף את הילדים שלנו, לעולמם התרבותי העשיר של אנשים עם מוגבלות, אשר חרף מגבלות גופם יכולים לפצוח בריקוד וליהנות ממנו ואף לגרום הנאה כמו כל אדם אחר”.
תודה חמה לחברים שנתנו את הלב ואת הנשמה; תודה למרקידות תמר סרוקה (שיזמה והנחתה את האירוע) ומרגריטה פוליאקוב; תודה לנחום סגל שתרם את התמונות הנפלאות; תודה לראש העיר אלי דוקורסקי, למנהלי האגפים והמחלקות בעירייה שכיבדו אותנו בנוכחותם ולמנהלת “סל תרבות” בעירייה רחל אמיר הנפלאה – שהגשימו לנו את החלום!
SAM_4963.jpg

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
תגובות
בטעינה...