"שיא החרפה" • קורן ורמתי דורשים לפטר את ד"ר סוויטאת מוועדת השימור "השתתף בכנס 'נכבה' בחיפה"

חברי מועצת העיר גרי קורן ויואב רמתי דורשים לפטר את ד"ר ערווה סוויטאת מוועדת השימור בגין השתתפות בכנס ה"נכבה".

יש לציין כי קורן הגיש עוד בטרם התקיים כנס ה"נכבה" בחיפה, מכתב לראש העיר וליועצת המשפטית לעיריית חיפה תחת הכותרת "מניעת השתתפות עובד עירייה בכנס 'נכבה' פוליטי אנטי-ישראלי בחיפה". אף על פי כן, בחר ד"ר סוויטאת לקחת חלק פעיל בכנס המדובר, שהתקיים ביום שישי האחרון (22/4/22) ואף נאם בו בפני המשתתפים.

במכתב טען קורן, כי הכנס מבוסס על גיבובי שקרים ועלילות דם נגד מדינת ישראל, נגד עם ישראל ונגד הציונות.

המכתב שנשלח לפני הכנס

קורן מסר לחי פה:

שיא החרפה. נתפס על חם נציג עיריית חיפה נואם באירוע "נכבה וכיבוש" שכולו שקר ועלילת דם נגד מדינת ישראל. לאחר ביצוע אקט מבזה שכזה אני דורש את פיטורי עורווה סוויטאת, אשר מונה לתפקיד "מומחה בעל דעה מייצגת" על ידי ראש העיר לוועדה לשימור מבנים ואתרים. זהו תפקיד מפתח בתכנון עתיד חיפה.
גרי קורן, חבר מועצת העיר (אלבום פרטי)

עוד אמר קורן:
"הכנס אורגן על ידי הארגון הפלסטיני קיצוני 'חרכת שבאב חיפה', שרק השבוע גם אירגן הפגנת הסתה לטרור ואינתיפאדה. צומחת לנו מתחת לאף מחתרת פלסטינית בחיפה. האדישות והתבוסתנות של הנהלת העיר מקוממת ודורשת בדק בית מיידי ועמוק. שיגרתי מראש מכתב לראש העיר והיועצת המשפטית של העירייה המתריע על השתתפות נציג עירייה באירוע פוליטי אנטי-ישראלי. בעירייה בחרו שלא להגיב. לכן לאחר השתתפותו הפעילה כנואם בכנס אין מנוס מלפטר אותו, דרשתי זאת כעת מהנהלת העיר ואעמוד על כך.

אין מקום בחיפה להסתה אנטי ציונית ואנטי-ישראלית. נמשיך לעמוד על המשמר ולהיאבק על חיפה ציונית, שפויה ובטוחה".


מר שי גליק, מנכ"ל "בצלמו" שלח מכתבה לד"ר עינת קליש-רותם בעניין זה:

שי שמאי גליק (צילום: אלבום אישי)
שי שמאי גליק (צילום: אלבום אישי)


ד"ר עורווה סוויטאת (צילום: אלבום פרטי)

ד"ר עורווה סוויטאת סירב להגיב.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. לא חדש, וראש העיר הרי בכיסם אמר/ה

  מה חדש.. המדינה האומללה שלנו מאפשרת לאויביה במה חופשית, מימון, משרות ציבור, חסינות פרלמנטרית, כלי ביטוי לאנטישמיות ושקרים וסילוף ההיסטוריה, ברגע שרבין הכשיר את השרץ מטוניס, נפרץ הסכר ומאז המדינה בשיתוק מול אויביה מבפנים. אין כל חדש וההסתה הפוליטיץ חברתית משפטית ודתית נמשכת כל העת וברמאדן הופכת לפיגועים ביהודים.

 2. רם אמר/ה

  למה להפריע להם. הנכבה הייתה, וכמו שקשה מאד להיפרד מאדם יקר לך שנפטר, קשה גם להם להיפרד ממה שלא ישוב, ועלינו להתחשב. כל תהליך של אבל הוא תהליך של פרידה, לכן לא צריך למנוע מהם להיפרד מהחלום.

 3. עופרה אמר/ה

  בושה שבעיריה מועסק אדם שלוקח חלק בכנס שמתסיס ומלבה נגד יהודים נגד המדינה והוא מקבל משכורת מהכספים של כולנו. תעיפו אותו לכל הרחות שילך לבכות עם חבריו בסוריה ובעזה ויקח איתו גם את איימן עודה.

 4. א.א. חיפה אמר/ה

  אם ראש הממשלה לא יוצא על השרים שלו שהשתתפו. בושה וחרפה כולנו יוצאים נגד. צריך להוציא חוק מי שמשתתף הוא חבר מייצג פשוט לא יהיה חבר בשום וועדה לטוב שכך. הממשלה שלנו הכי שמאלנית .

הגיבו כאן לכתבה