עיריית חיפה תעניק לסופי נקש ולשרית גולן-שטיינברג חסינות מול התביעה של מיכי אלפר

השירות המשפטי של עיריית חיפה הודיע הבוקר לשופטת בית משפט השלום, סיגלית מצא, כי סגנית ראש העיר סופי נקש וחברת המועצה, עו"ד שרית גולן-שטיינברג, זכאיות לחסינות מול תביעתו של סגן ראש העיר, מיכי אלפר. המשמעות היא שאם אלפר ימשיך בהליך המשפטי אז הוא יצטרך לתבוע את עיריית חיפה, בה הוא מכהן כסגן ראש עיר. את העירייה ייצגו שני עורכי הדין מיכל שטיינברג ויוסי דלל.
מיכי אלפר: "מי שבטוח שיזכה בדין לא מנסה להתחמק ממנו…"כזכור, אלפר הגיש תביעת לשון הרע בנובמבר אשתקד כנגד נקש וגולן-שטיינברג, על סך 840,000 ש"ח. נקש וגולן-שטיינברג ביקשו מהעירייה להעניק להן חסינות, לפי סעיף בחוק הנזיקין הקובע כי לא ניתן להגיש תביעה כנגד מי שממלא תפקיד ציבורי מטעם רשות ציבורית.

התביעה שהגיש מיכי אלפר

אלפר, שמכהן גם כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, הגיש את התביעה בגלל 6 מקרים שונים. הראשון הוא מכתב, שעליו חתומים 17 חברי מועצה ומופנה למ"מ ראש העיר נחשון צוק. במכתב, חברי המועצה מבקשים לכנס ישיבת ועדה מקומית שלא מן המניין. מטרת הישיבה הייתה להביא לסיום תפקידו של אלפר, כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה.

הפרסום השני מיוחס רק לגולן-שטיינברג ולפיו בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתאריך 19/09 היא טענה שאלפר דן בהיתר בנייה בנכס בבעלותו ברחוב טרומפלדור בנווה שאנן.

בפרסומים השלישי והרביעי גולן-שטיינברג טענה בישיבה של הוועדה המקומית כי אלפר אישר בחוסר סמכות לכאורה בקשה להיתר ברחוב אהבת ישראל בחיפה ותמורת זה קיבל פרסום בעיתונות הדתית. בנוסף היא טענה באותה ישיבה כי אלפר לכאורה אילץ את מנהלת אגף רישוי הבנייה לאשר אישורים שונים לגבי אותו פרויקט.

הפרסום החמישי מיוחס לגולן שטיינברג ומתייחס לפוסט בפייסבוק מחודש אוקטובר אשתקד בו היא תוהה לגבי ההתנהלות של אלפר. הפרסום השישי מתייחס לכך שגולן-שטיינברג טענה בוועדת המשנה לתכנון ובנייה שאלפר הוא בעלים של חברת נדל"ן ודירקטור בחברה ולכן לא ברור לטענתה איך אפשר למנות אותו להיות יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה.

מיכאל - מיכי אלפר (צילום - ירון כרמי)
מיכאל (מיכי) אלפר (צילום – ירון כרמי)

חסינות במהלך מילוי תפקידו של עובד ציבור

במסמך שנכתב על ידי השירות המשפטי של העירייה נקבע כי על מנת לקבל את החסינות צריכים להתקיים 3 תנאים:
1) הנתבע צריך להיות עובד ציבור.
2) ההתבטאויות המיוחסות להן נאמרו במהלך מילוי תפקידן.
3) אין דבר חריג השולל את החסינות.

כיון ששלושת התנאים מתקיימים העירייה החליטה עיריית חיפה להעניק את החסינות. המשמעות היא שהעירייה היא שתתבע על ידי מיכי אלפר ולא גולן-שטיינברג ונקש.

השירות המשפטי קובע עוד כי ההערות של גולן-שטיינברג על חשש לניגוד עניינים במינויו של אלפר או בתפקודו, הן חלק מהגדרת התפקיד שלה במועצת העיר. בלי לקבוע האם הטענות נכונות או לא קובע הייעוץ המשפטי כי אם נקש וגולן-שטיינברג סברו שיש ניגוד עניינים בתפקודו של אלפר, הייתה חובה עליהן להתריע על הדברים כיון שזה עלול להשפיע על המערכת הציבורית. בנוסף, אין ספק כי הדברים נאמרו לא מתוך רצון להזיק.

תגובת משרד עורכי דין בן קרפל ושות', המייצגים בהליך המשפטי את סופי נקש ושרית גולן:

עו"ד בן קרפל (צילום: אלבום פרטי)
עו"ד בן קרפל (צילום: אלבום פרטי)

מטעם משרד עורכי דין בן קרפל ושות' נמסר שהם מברכים את המחלקה המשפטית של עיריית חיפה על חוות דעתם אשר מחזקת את בקשת החסינות הצודקת שהגשנו לבית-המשפט. "אנו מאמינים שגם בית-המשפט ישתכנע שכאשר חברות מועצת עיר וחברות ועדת המשנה נתבעות – כחלק מרדיפה אישית – על מה שאמרו במסגרת תפקידיהן, יש להקנות להן את החסינות שהחוק מקנה לה".

מיכי אלפר מסר לחי פה בתגובה:

״עצם ניסיון ההסתתרות של חברות המועצה מאחורי העירייה במסגרת בקשת החסינות, מלמד שהן אינן מאמינות בצדקת דרכן ואינן טוענות "אמת דיברתי", אלא מבקשות לגלגל את האחריות למעשיהן הנלוזים על כתפי הציבור והקופה הציבורית. המשמעות היא שהתיק ימשיך להתברר והעיריה היא זו שתחוב בגין מעשיהן. מי שבטוח שיזכה בדין לא מנסה לחמוק ממנו״.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. זבל אמר/ה

    התביעה של מיכי אלפר בהחלט הגיונית. הרי מושכלת יסוד בחיפה של קליש, שיש למנות כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, אדם שאין לו מושג ירוק בבניה. מכאן חייב מיכי אלפר, לשכנע, באותות ובמופתים, שהוא הדיוט, ואינו מבין או קשור בשום צורה לבעלות על נכסים או לפעולה בהם .

הגיבו כאן לכתבה