מצב הדיור בחיפה – השכרה, קנייה, שיפור דיור • תמיר בן שחר בתכנית "עדשה מקומית" בחי פה

נדל"ן בחיפה:

מה מצב הדיור בחיפה? האם יש די דירות להשכרה? האם בונים מספיק ומה צריכה לעשות העיריה בנושא? תמיר בן שחר מחברת הייעוץ צ'מנסקי-בן שחר ושות' עוסק הפעם בפינתו ב"עדשה מקומית" בנושא זה.
הריאיון משודר במסגרת שתוף פעולה בין "עדשה מקומית" לאתר "חי פה"

No Fields Found.

עדשה מקומית – כל התכניות

3 תגובות
 1. דין דין אמר/ה

  בחיפה הגירה שלילית. למה?

 2. רות אמר/ה

  אייל, יש לך טעות לגבי שכונת נאות פרס, שבקרבתה ישנם קניונים, סניפי קופ"ח, מקומות עבודה במת"מ וגם מקומות בילוי – והכל במרחק הליכה. זו שכונה מתוכננת היטב, ותושביה נהנים לגור בה.

 3. אייל אמר/ה

  יש תאוריה בקרב ראשי ערים, שבנייה מסיבית משמחת את התושבים. אפשר לצלם שכונות חדשות, לפרסם נתונים שהעיר צומחת, ולהתגאות בהגירה חיובית. אבל רגע, בדקתם לאחור את השכונות החדשות שקמו בעשרות השנים האחרונות? רובן סובלות מתכנון לא טוב, שמוביל להסתמכות על רכב ופקקי תנועה. מעט ראשי ערים כמו בפתח תקוה נתנו דעתם על הצפוי ואפילו איימו לא לבנות שכונות ענק בלי פתרונות תחבורה ציבורית. ובחיפה?
  שכונות חדשות נבנות ללא שום פתרון תחבורה ציבורית, על בסיס רכב פרטי בלבד. תמ"א 38 מאושרת כנ"ל ללא התחשבות בשכונות עם מעט כניסות ויציאות שכבר פקוקות. שכונות הרכס כבר לא מסוגלות לתפקד מבחינת רכבים, תשתיות, מדרכות ואפילו דבר בסיסי של גני משחקים ופארקים. שכונות מוסיפות מאות ילדים, אך לא בונים עבורם אפילו מגרש משחקים אחד נוסף.
  זה מצב שבו התושבים שמתגאים בפיתוח העיר מהר מאד מבינים את הבעיה כשהם עומדים בפקקים של עשרים דקות בפרויד. רמת אשכול ורמת הנשיא, נאות פרס ב' ו-ג' ופינוי בינוי נוה דוד מעמיסים אלפי רכבים נוספים המנסים לעבור באותם צירים לכרמל. לא נוספה תחבורה ציבורית והיא בפקקים עם הרכבים.
  האופן שבו מדי בוקר, מתמלאים חניוני החופים בבאי הרכבת למרכז, מלמד אותנו שאין תחבורה ציבורית בחיפה שנותנת מענה אמיתי לגידול הקיים או המבוקש על ידי העירייה. בחיפה יש פשוט הונאה מתמשכת של התושבים. מבטיחים בתי ספר, גני ילדים, בית המשפט מחייב להקים גשר הולכי רגל לאצטדיון מעל כביש 4, גשר לחופי הים, ואז העירייה משווקת הדמיות, הציבור קונה, ומקבל שכונות מלאות פקקים ומפגעים של תכנון לקוי או חוסר תקצוב… הבטחנו רק לא הבטחנו לקיים.
  אני מציע חשיבה מחדש על מה הכוונה "לגור".
  לגור בשכונות סלאמס צפופות בלי שירותים בלי מסחר בלי קירבה למוקד העירוני, בלי תחבורה ציבורית, עם מחסור ובעיות בתשתיות, בעיות בטחון אישי, בעיות צפיפות…
  זאת לא איכות חיים ולא פתרונות מגורים. זו קטסטרופה אובדנית לכל עיר שפועלת ככה במיוחד חיפה כעיר שנדחקה להיות פריפריה. ואז הפריפיה האמיתית מציעה דיור מוזל או בית בכפר, וחיפה לא מציעה לא את זה ולא את זה.

לא ניתן להגיב