קנסות "בסיטונאות" ועיקולים אגרסיביים • "הפסיקו להתעמר בתושבים" • זעאתרה בהצעה לסדר

רג'א זעאתרה בהצעה לסדר: להפסיק ההתעמרות בתושבים בקנסות חניה "סיטונאיים" ועיקולים שרירותיים

יו"ר סיעת חד"ש במועצת העיר רג'א זעאתרה, הגיש הצעה לסדר בנושא קנסות חניה, במטרה להקל על תושבים שמקבלים קנסות גבוהים ומוטלים עליהם עיקולים ללא מיצוי ההליך המשפטי.

לדברי זעאתרה "תושבים רבים מתלוננים על אכיפה אגרסיבית מאוד וקנסות חניה שמחולקים "בסיטונאות" בשכונות מגורים ע"י העירייה, פעמים רבות באופן לא מוצדק. העירייה אף מגדילה לעשות ומתעמרת בתושבים בכך שעל דו"ח חניה שהתושב לא ראה, ו/או על חוב ארנונה, מוציאים נגדו עיקול מטלטלין בבתים וכך גם על הרכבים".

דרישת תשלום כשהחשבון מעוקל

עוד טוען יו"ר סיעת חד"ש: "העירייה מעקלת חשבונות בנק ובו בזמן מבקשת מהתושב לשלם. איך יכול אדם לשלם את חובו כשחשבונו מעוקל? כך גם ישנם תושבים שמעוניינים לפרוס את התשלום באמצעות צ'קים או כרטיס האשראי, אך אינם יכולים לעשות זאת בשל העובדה שחשבונם עוקל".

עיקול ללא כל התראה

"בנוסף לכך", מציין זעאתרה, "מוטלים עיקולים על כלי הרכב, אלא שמתלונות התושבים עולה כי לא אחת מוטל העיקול ללא שנשלחה קודם לכן כל התראה לחייבים, ומבלי ניתנה להם ההזדמנות לערער על הקנס. מבדיקה שערכתי מתברר כי בשל התקלות והעיכובים בדואר ישראל, המכתבים שנשלחים לתושבים אינם מגיעים ליעדם כלל, או שמגיעים באיחור רב ללא שניתנה לחייבים אפשרות להסדיר את החוב, כך קורה שוב שוב שמוטלים עיקולים על חשבונות הבנק ללא כל הצדקה".

קשר טלפוני לפני נקיטת הליכים

זעאתרה מציע לקבוע נוהל ולפיו עובדי מחלקת האכיפה ייצרו קשר טלפוני עם החייבים לפני נקיטת הליכים משפטיים והטלת עיקולים, הן בחניה והן בארנונה, כדי לוודא שהתושבים מודעים לקיום החוב, כל שיתאפשר להם להסדירו או לערער עליו.

זעאתרה אמר לחי פה – תאגיד החדשות:

בשנתיים האחרונות יש אכיפה מאוד אגרסיבית, לרבות בתוך שכונות מגורים. במקביל העירייה אינה יוצרת פתרונות חניה, אבל מכפילה ומשלשת את ההכנסות מדו"חות. בחלק מהמקרים התושבים אינם מקבלים את הקנס בדואר ואח"כ לפתע מגלים שהוטלו עליהם עיקולים. ההצעה שלי היא שהעירייה תיצור קשר עם החייבים לפני הטלת העיקולים או נקיטת כל הליך אחר.
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. אדון זעתרא, אכיפה טובה מאד. חיפה לא תהיה ג'ונגל נקודה אמר/ה

  לא התעמרות אלא אכיפת החוק – ועוד יש הרבה מה לאכוף כי בחיפה זה ג'ונגל מוחלט
  בטירת הכרמל נסו לחנות על מדרכה, הסיירת העירונית תחלק לכם דו"ח תוך 5 דקות.
  פה בג'ונגל החיפאי כל אחד מחליט שהוא סוגר מדרכה להולכי רגל עם הרכב שלו…
  הגיע זמן לאכוף בכל השכונות, בכל הרחובות, עם קנס כבד. לא מוצאים חניה? תעברו לתחבורה ציבורית.

 2. ריטה אמר/ה

  אני גרה במקום שאין בו ב כ ל ל מקומות חניה כבר מעל 20 שנה כול האזור מבקש הסדר חניה ואין עונה.מדובר על שדרות הציונות מ-60 ועד למטה העיר ויש אפשרות חניה למעל 50 רכבים

הגיבו כאן לכתבה