סגן ראש העיר אסעד וחברת המועצה עאבדי תומכים בתושבי ק. אליעזר

סגן ראש עיריית חיפה ד”ר סוהיל אסעד, וחברת המועצה ערין עאבדי, הגיעו לתמוך במאבק תושבי קרית אליעזר להורדת האנטנות מעל בניין שוק אלנבי. אסעד: “מפלצת כזאת שנבנית כאן יכולה להדאיג כל בנאדם ואי אפשר להתעלם מזה, ולו אני היתי גר בשכונה או בבית ליד דבר כזה גם אני היתי מודאג”.

003-_סוהיל_אסעד_בהפגנה.JPG

סגן ראש העיר ד”ר סוהיל אסעד
תושבי קרית אליעזר במיוחד אלו שמתגוררים ברחוב אלנבי עדיין ממשיכים במאבקם להורדת האנטנות מעל בניין שוק אלנבי, ומפגינים מדי ערב. התושבים פנו לייעוץ משפטי ושכרו שירותם של עורכי דין על מנת להגיש התנגדות לועדת הערר וצו מניעה. סגן ראש עיריית חיפה, ד”ר סוהיל אסעד, וחברת המועצה ערין עאבדי, הגיעו אמש (ה’) לשוק אלנבי שמעו את התושבים ותמכו במאבקם. “אני אעביר את דברי תושבי השכונה למועצה ולראש העיר”, אמר ד”ר אסעד לחי פה.

אסעד: “למרות כל ההמלצות של איגוד ערים חיפה אני רואה כאן דאגה רבה. בנושא הזה יש הרבה פסיכולוגיה ואני מבין את זה. לו אני היתי גר בשכונה או בבית ליד דבר כזה גם אני היתי מודאג. המדע היום אומר משהו אבל יכול להיות שבעוד חמש שנים עשר שנים אנשים יבואו ויגידו שבשכונה הזאת יש בעיה מסוימת מבחינה בריאותית כתוצאה מהאנטנות. לכן אני אדאג להעביר את הדברים האלה בצורה נכונה לראש העיר כדי לנסות לפעול ולעזור לתושבים. לפי הנתונים היום יש בעיתיות מסוימת יש כאילו מצב שאיגוד ערים והמומחים בנושא אומרים שזה לא מסוכן – אבל מפלצת כזאת שנבנית כאן יכולה להדאיג כל בנאדם ואי אפשר להתעלם מזה”.

כרופא, מוסיף אסעד, “במידה ויש קרינה והיא משמעותית אז בהחלט יש השלכות בריאותיות בנושא”.

ג’ורג’ ואסילי המוכר כאוהד שרוף של מכבי חיפה ותושב השכונה שבא לתמוך במפגינים: “כואב הלב מה שקורה כאן. מה רוצים לגמור פה את האנשים, בושה וחרפה. למה לא לקחת מקום שומם כמו אגד ולשים שם את האנטנות. אני תומך בראש העיר וגם המגזר הערבי תמך בו בבחירות וכאן גרים ערבים ויהודים יחד, אני פונה לראש העיר ואומר לו יש לך הזדמנות בוא תבטיח להוריד את האנטנות, קדימה יונה יהב תכבד את האנשים ותוריד את זה”.

דוד פיסו, ממארגני המחאה: “פנינו לייעוץ משפטי על מנת להגיש התנגדות על מה שקורה כאן לועדת הערר וצו מניעה. הדבר יעשה ביומיים הקרובים ואנחנו ממשיכים בהפגנה שלנו מול הבניין. בעל הבניין ניתק את הקשר עם הסביבה כאן ואנחנו מקווים שיוריד את האנטנות כמה שיותר מהר. יש אנשים שעוד לא חזרו לסדר היום שלהם ומלשכתו של ראש העיר נמסר לנו כי ייפגש איתנו בתחילת השבוע”.

עוד הוסיף פיסו: “יש פה בעיה של משבר אימון שנוצר. כמו שתלו את האנטנות בין לילה אז אפשר לפרק אותם גם בין לילה. אנחנו עושים מחאה לא אלימה וחוקית וכל מה שאנחנו מבקשים זה שייקחו את זה מכאן. בעירייה ובועדת האישורים טענו כי התקיים פה סיור בשיתוף ועד השכונה אבל בפועל אף אחד לא ידע מזה ולא היה שיתוף שלנו בסיור הזה. מי שרוצה לפגוע בבריאות שלנו נחסום לו את הפרנסה שלו. אם יהיה הסכם מגורמים מוסמכים אנחנו נשקול את הצעדים שלנו עם היועץ המשפטי”.

ג’אד מישל סלימאן, תושב השכונה וממארגני ההפגנה: “ללא תשומת ליבה של אחת מעורכות הדין היה נגרם לנו נזק בלתי הפיך, ולא היה ניתן להוריד את האנטנות גם אם היו מתערבים ראש העיר המשטרה ואפילו ראש הממשלה. נכון להיות הצלחתי להעביר 21 קווים מחברת פלאפון. אני רוצה לראות שראש העיר מסכים להציב אנטנה כזאת בשכונת דניה ורוצה לראות אם אחר הבחירות התושבים יצביעו ליהב. אנחנו ממשיכים במחאתנו הצודקת עד להורדת האנטנות ונמשיך להתייצב כאן מדי יום”.

IMG_4255.JPG

צילום: סמר עודה
IMG_4259.JPG
צילום: סמר עודה

אנטנות סלולריות בחיפה

הגיבו כאן לכתבה