דני ליטני נפרד והותיר אחריו קהל מוקסם • צפו בקטעים מההופעה בחיפה

דני ליטני - מופע פרידה (צילום: מיכל ירון)

רגע לפני שנכנס לניתוח מורכב, הגיע ליטני להופעת פרידה מעיר הולדתו

הזמר דני ליטני (78) הופיע השבוע (ג') במועדון ה"זאפה" בחיפה בהופעת פרידה. בעוד מספר שבועות עתיד ליטני לעבור ניתוח להשתלת שבלול, היות שהוא סובל במשך שנים מירידה מתמשכת בשמיעה, עד כי כעת הוא חירש כמעט לחלוטין.

ליטני יצא להופעת פרידה מתוך ידיעה כי לאחר הניתוח, הנחשב לניתוח מורכב שקשה לנבא את תוצאותיו הסופיות, ייתכן כי לא יוכל להופיע עוד.

עשיתי הכל בשבילך… • ליטני נפרד | צפו


מהופעה אחת ל-8 פרידות

הוא תכנן הופעה יחידה, אך במהרה הפכה ההופעה האחת ל-8 הופעות פרידה, שכולן היו סולד אאוט (כל הכרטיסים נמכרו). ההופעה בחיפה הייתה מרגשת במיוחד עבור ליטני, שכן הוא נולד וגדל בעיר. הוא פתח את ההופעה כששאל אם יש בקהל אנשים בגילו, שנולדו בבית חולים שכבר לא פועל – בטר. ליטני סיפר שבזמנו, לפני כ-80 שנה, כל התינוקות נולדו בבטר, אבל היום זה בית חולים גריאטרי, שבו אנשים מגיעים לשלב האחרון בחייהם.

עיריית טירת כרמל – רחב

רוקר אמיתי • ליטני נפרד | צפו


חסד נעורים לחיפה

בהופעה סיפר ליטני על ילדותו בנווה שאנן ועל אף שבבגרותו לא נשאר בחיפה, תמיד זכר לה חסד נעורים. ליטני שיתף את הקהל וסיפר כי היה מאוהב בנערה משכונתו וכתב לה כדי לזכות בליבה, אך ללא הצלחה. ההופעה התקיימה יום לאחר ההפסד הצורב של מכבי חיפה, וליטני הזכיר שוב ושוב את אכזבתו מהקבוצה האהובה, שניצחה בקלות לאורך העונה את הקבוצות החזקות וכשלה דווקא מול קבוצה אותה היתה אמורה לנצח בקלות.

דני ליטני – מופע פרידה (צילום: מיכל ירון)

סיפורים מפעם

בהופעה נכח אחיו של ליטני, שהוא מרצה לפיזיקה, נכדו ובתו, שסייעה לו לאורך כל המופע. ליטני שר משיריו המוכרים, ושירים באנגלית של רוד סטיוארד וגו' קוקר. הוא סיפר שלפני 12 שנה הופיע קוקר בארץ וליטני היה זה שעשה לו הופעת חימום של חצי שעה.

תפסתי ראש

ליטני שר גם שירים של אמנים ישראלים אחרים, כמו "תפסתי ראש על הבר" של שלום חנוך, אותו ליווה בסיפור על צבי שיסל ז"ל. בכלל, ליטני דיבר עם הקהל לאורך כל המופע וליווה את השירים בסיפורים נהדרים מחייו ומשנות הקריירה שלו. שני שירים שרה אוסי, שסיפרה כי מתארחת בכל הופעותיו של ליטני וגם היא "מאותגרת שמיעתית" כפי שהיא מעדיפה שיכנו אותה. אוסי סיפרה כי אינה חווה קושי כזמרת ששומעת חלקית, "פשוט צריך להגביר את הווליום", אמרה. זה כמעט בלתי ניתן להבנה כיצד זמר ששומע חלקית מסוגל לשיר באופן כה מדויק ומרשים.

דני ליטני – מופע פרידה (צילום: מיכל ירון)

נשמה של רוקר

ליטני הוא רוקר וזמר נשמה אמיתי, כך הוא נשאר לאורך כל הקריירה שלו. כששר את שיריו המוכרים ניתן היה לחוש בהתרגשותו של הקהל, שירים שמלווים אותנו כבר שנים ארוכות וכבר מזמן הפכו לחלק משובח ובלתי נפרד מהפסקול הישראלי. כמובן שלא יכול היה לשיר את כל השירים הידועים, פשוט כי שעתיים של הופעה אינן מספיקות לשם כך.

לאורך כל ההופעה הסתובב ליטני בכיסא שלו כשהוא מנסה להבין מהיכן מגיע רעש כלשהו בלתי מזוהה. רק במחצית ההופעה הצליח לקשר בין הרעש שהטריד אותו כל הערב לבין הכיסא. ועדיין, על אף חוסר היכולת לשמוע בצורה תקינה, את הקהל ואת הנגנים, ליטני שר וליווה את עצמו במפוחית ובגיטרה בצורה מושלמת.

עיריית טירת כרמל – רחב
דני ליטני – מופע פרידה (צילום: מיכל ירון)

הלוואי שתחזור

ללא ספק, מי שזכה להיות נוכח בהופעה של ליטני בחיפה, נהנה מזמר בשל ואיכותי בצורה בלתי רגילה, שלצד השירים המופלאים שלו היה ניתן לחוש באהבה האמיתית שלו לחיפה. נקווה שיעבור את הניתוח בהצלחה ויחזור לעיר שלנו וימשיך להופיע, שוב ושוב ושוב…

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אשרת אמר/ה

  איך פספסתי את ההופעה! שיהיה בהצלחה בניתוח ושנזכה לעוד הופעות שלך! מחכה להופעה הבאה שלך בחיפה! בריאות! 🙌

 2. רחל אמר/ה

  זוכרת את הבנין ברחוב אילת בו הוא ואחיו שרו,את העץ שלידו.מקווה שימשיך להנעים בקולו.

 3. יוסי ליטני אמר/ה

  גילוי נאות-אני אחיו. מעבר לכך-אני משתאה לנוכח הפרדוקס הפיסיקלי- זמר חירש (כמעט לחלוטין) מרים הופעה לפנתיאון.
  אוהב אותך אח יקר ( או כל מילה נרדפת לאח-תנור, קמין, פרימוס…). זמר ענק ובלוזיסט בנשמתך. כל תשואה שקיבלת- מגיעה לך בזכות. עכשיו הזמן לישועה- ניתוח מוצלח ויאללה- לחזור הביתה, לבמה.

הגיבו כאן לכתבה