שוטרת לשעבר זממה להשתלט על עיזבונה של קשישה ערירית • ביהמ"ש בחיפה גזר את דינה

עו"ד תמי אולמן (צילום: סמר עודה כרתינג'י)

30 חודשי מאסר בפועל נגזרו על שוטרת לשעבר

שופט בית המשפט השלום בחיפה, השופט זאיד פלאח, גזר לפני זמן קצר 30 חודשי מאסר בפועל על מירה כרסנטי, שוטרת לשעבר בלשכת התביעות.

כרסנטי ואחיה ד"ר דניאל כרסנטי הורשעו בחודש מרץ בשנה שעברה בעבירות מרמה, זיוף, הפרת אמונים, פגיעה בפרטיות ומס הכנסה, כאשר האישום העיקרי היה ניסיון להשתלט על עזבונה של קשישה ערירית.

כרסנטי ניצלה את גישתה למערכת המחשוב המשטרתית ואיתרה פרטים של אדית איתן, שמצאה כי אין לה קרובי משפחה מדרגה ראשונה שעשויים לתבוע את ירושתה.

לאחר מכן הציגה צוואה מזויפת, בה איתן מורישה לה ולאחיה את כל רכושה, הכולל דירת מגורים ואת כל הכספים המצויים בחשבונות הבנק שלה (ביטוחי מנהלים, קופות גמל, ביטוחי חיים, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה).

עו"ד רונן יצחק, ראש המחלקה הפלילית במח"ש, לאחר הקראת גזר הדין • צפו


עו"ד תמי אולמן שמייצגת את הנאשמת לאחר שהתקבל גזר הדין • צפו


מתוך גזר הדין של השופט ד"ר זאיד פלאח:

"…לא שוכנעתי שכליאתה של הנאשמת עלולה להוביל לקיצור חייה, ואף לא לסיכון חייה, ולא שוכנעתי שיש במצבו הרפואי של בנה כדי להפוך את "הקערה העונשית" על פיה, ולהפוך מאסר בפועל ממושך למאסר מותנה, ואף לא למאסר שירוצה בעבודות שירות.

מדים של שוטר אינם נותנים לאלה הלובשים אותם זכויות יתר, אלא הם מטילים עליהם חובות רבות, בהיותם עובדים למען הציבור, ומכאן–פגיעה באימון הציבור במשטרה עלול להוביל לתוהו ובוהו, בו מערכות השלטון, כולל בתי המשפט, לא יוכלו לפעול כנדרש. גוף אוכף חוק, כגון משטרת ישראל, שם לנגד עיניו ערכים של יושר, אמת, צדק ושמירת החוק, כאבני יסוד, ופגיעה בהם עלולה להוביל את הציבור לחשוב, שאמות המידה השלטוניות פגועות, ושמותר לציבור לפעול באמות מידה קלוקלות.

הכיצד ייתן אדם את מבטחו במשטרה, אם יאמין שמתוך המשטרה ישנם אנשים המועלים באימון המשטרה בהם, ומועלים באימון הציבור במשטרה. במעשיה, הפכה הנאשמת משוטרת שומרת חוק, לעבריינית מפרת חוק, ומעשיה פגעו לא רק באימון הציבור במשטרה, אלא גם באימון של חבריה השוטרים בגוף עליו הם נמנים, על כן, רק ענישה מכאיבה, הכוללת מאסר בפועל, תבהיר באופן חד משמעי, שלא רק שמעשי הנאשמת אסורים, אלא שמדובר במעשים שאינם מאפיינים גוף משטרתי, וכי מדובר בשוטרת אחת, שעברה באופן בוטה על החוק.

בניית אמון הציבור במערכות הציבוריות, הוא תולדה של עשייה נאמנה ומקצועית, משך שנים רבות, וע"י גורמים שונים ומגוונים, ואילו הריסת אימון זה יכולה להתבצע בבת אחת, ע"י אדם אחד, שמעל באימון זה, וכך גרמו מעשיה של הנאשמת –כל אדם אמור להתנהג באופן שאינו מפר חוק, תוך שמירה על כללים ונורמות חברתיות, וכאשר מדובר בשוטר במשטרת ישראל –הציפייה ממנו, לשמור על הכללים והנורמות, היא כפל כפליים מאדם מן הישוב. מעשיה של הנאשמת הם מעשי מרמה חמורים, שפגעו קשות באימון הציבור בגוף "שומרי החוק", ועל הנאשמת לדעת, שמעשיה הם בלתי נסלחים, וכי על אף כל נסיבותיה האישיות, אליהם התייחסתי בהרחבה לעיל, העונש היחיד הוא מאסר בפועל".

30 חודשי מאסר בפועל

החקירה כנגד כרסנטי החלה בשנת 2014, השנה בה הגישה כרסנטי את המסמך לרשם לענייני ירושה בחיפה וקיבלה צו קיום צוואה.

נגד כרסנטי הוגש כתב אישום בשנת 2017, והיא הורשעה בשנה שחלפה.. היום (ג' 15/2/22) נגזרו עליה 30 חודשי מאסר בפועל, גזר דין מקל יחסית, לאור מצבה הבריאותי ומצב בריאותו של בנה.

הגיבו כאן לכתבה

20 תגובות
 1. עופר אמר/ה

  תתקנו את הכתבה כתבתם 30 שנה

  1. צפוני אמר/ה

   חבל שלא 30 שנים

  2. עליזה אמר/ה

   מה העונש של האח הדוקטור דניאל??

 2. ערבה אמר/ה

  מי ואיך עלו על כך שהצוואה הייתה מזויפת ???

 3. אירית צלר אמר/ה

  הדג מסריח מהראש…מדינה מושחתת מיסודה. 10 צדיקים לא נמצאו באמת בסדום.

  1. אני אמר/ה

   אכן, אם בארזים נפלה שלהבת…

  2. יופי משטרה יש לנו. אמר/ה

   ולתפארת משטרת ישראל.

 4. אבי כהן אמר/ה

  יש שופטים בישראל! וטוב שכך.
  היתה לי התחושה שחסרי יכולת אינם זוכים לדין צדק כפי בעלי היכולת והשופט הנכבד הנ"ל, הפך תחושה זו לסיפוק ולהערכה רבה למערכת הצדק. כל הכבוד.
  כולי תקווה שהמחוזי ישמור על הצדק כפי השופט הנכבד הנ"ל ואולי אפילו יחמיר עם האשמה בדין.

 5. אני אמר/ה

  כל הכבוד לכבוד השופט!

 6. גבריאל אמר/ה

  ניראה אם יתייחסו ככה גם לרות דוד וחבריה לרשע ולפשע, אם ובכלל יוגש נגדם כתב תביעה לבית משפט על העברות שהם בצעו, שהן יותר חמורות. השופטים ירעדו מהם.

  1. גדעון מרכוס אמר/ה

   חחחחחחח
   אתה נאיבי .
   רות דוד מחזיקה כנראה במידע רגיש מאד ביחס לנושאי משרה בפרקליטות, ולכן הם מורחים את הזמן וממוססים את התיק .
   ולבסוף ירשיעו אותה באיזושהי עבירה פעוטת ערך והיא תצא מזה בעונש קל שבקלים.

  2. יופי משטרה ופרקליטות יש לנו. אמר/ה

   מחכים שרות דוד תמות מזיקנה. פולדים פחד מוות שהיא תיפתח ותוכיח את פשעי הפרקליטות.

 7. ענישהמכאיבה? אמר/ה

  אמר השופט. וכמה היתה מקבלת באר"הב או בכל מדינה נורמלית אחרת?

 8. יובב אמר/ה

  נוכלת מדופלמת שהגיעה זמנה לשבת

 9. צפוני אמר/ה

  חבל שרק 30 חודשים. אבל נקווה של תקבל שחרור מוקדם כפי שלאחרונה קורה יותר מידי פעמים

 10. גילי אמר/ה

  30 חודש? בדיחה רעה . עם כל משפט מחדש אני נדהמת מקלות המתנות שבתי המשפט מפנקים את הפושעים. שופטים כאלה צריכים להכלא איתם.

 11. רני הגבוה אמר/ה

  ענישה בישראל לא מחמירה ומקלה.
  בארצות הברית ענישה קשה .

 12. רוני אמר/ה

  עונש קל מידי שאין בו שום הרתאה בוודאי תשתחרר אחרי 10 חודשים המנובלת ,הגיעה בכיסא גלגלים ונראתה מיד בסיום המשפט רצה כמו ארנבת וכמובן העו"ד תמי אולמן מייצגת אותה אותה עו"ד שמייצגת בגאווה את כל המחבלים שרוצחים יהודים בלי סוף

 13. חזירה אמר/ה

  מירב מיכאלי אמרה שנשים לא צריכות לשבת בכלא.

  כי בעצם מאחורי העבירה שלה תמיד עומד גבר שהתעלל בה מינית.

  אז אולי צריך לשחרר אותה?

 14. אלי 444 אמר/ה

  מסכנה אימא לבן אוטיסט וה יא עצמה על כיסא גלגלים . אז פגעה קצת בקופת האופוטרופוס הכללי . גם ככה הכסף הזה היה הולך למנסור עבאס ולשיפוצי הדירות של בנט גנץ לפיד .

הגיבו כאן לכתבה