"אל דאגה: בסוגיה הזו טבריה לא תהיה חיפה!" • הוועדה הקרואה בטבריה מטפלת בחזירי הבר

חזירים בחיפה (צילום: אלבום פרטי)

דיווחים ראשונים על הימצאות חזירי בר בעיר טבריה הקפיצו את העירייה לכוננות דילול. בטבריה וועדה קרואה מטעם משרד הפנים ושם אין משחקים. לחי פה נודע כי קבלן דילול כבר בדרכו לטיפול בעניין, לפני שתהיה התבססות חזירים בשכונות העיר טבריה.

בטבריה קיימת ועדה קרואה, מטעם משרד הפנים, מאז שראש העיר הקודם לא הצליח להעביר את התקציב במועצת העיר. תושבים אתם שוחחנו מדווחים על שביעות רצון רבה מתפקוד הוועדה הקרואה במגוון תחומים.


הודעת עיריית טבריה לתושבים

תושבים יקרים ערב טוב!
ביממה האחרונה התקבלו במוקד העירוני מספר קריאות בנוגע לשני חזירי בר המשוטטים בשכונות: רבי עקיבא, המורדות ובסביבת מתחם רבי מאיר בעל הנס.
הווטרינרית העירונית ד"ר פלורינה פלג נמצאת בשיח מתמיד ורציף עם הגורמים הרלוונטיים.

בשלב הזה, איש מקצוע ששירותיו נשכרו על ידי העירייה, מבצע פעולות שימנעו את הרחבת תופעת חדירת חזירי בר לשטח העירוני והכל במסגרת החוק.

תושבים, אל תצרו כל מגע יזום עם חזירי הבר, אל תתנו להם אוכל ואל תנסו לפגוע בהם.

אנא מכם, כל מי שרואה את החזירים משוטטים בסביבתו, אנא דווחו למוקד העירוני 106 הזמין 24 שעות, ומסרו פרטים מדויקים כמו מיקום ושעה.

אל דאגה: בסוגיה הזו טבריה לא תהיה חיפה!

נמשיך ונעדכן בכל התפתחות.
עיריית טבריה שלכם ובשבילכם.
ערב נפלא!

חזירים בחיפה

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. ריינדיר אמר/ה

  בוז לעיריית טבריה.

  ולכם עורכי העיתון חיפה, מציעה להשתמש בעוד כמה צבעים להבלטה. כי רק אדום זה לא מספיק.

  מדינת לבנט המדשדשת את צעדיה במנטליות פרימיטיבית.

  במקום להסתכל על טבריה כמודל (פתטי), תלמדו מערים במדינות מפותחות איך להתייחס לחיות הבר שפוקדות אותן – ואיך להפוך "אתגר" לקרש קפיצה.

  יאללה חיפה, קחי את טבריה כמודל לקידמה. נו שויין.

  1. הה אמר/ה

   חחח , הפרוגרסיבים אמנם נאורים ומתקדמים בדעותיהם ,אך אוי \גם הלוקשים מתקדמים איתם , אין שום אפשרות יעילה למנוע חזירי בר מלהכנס לעיר פרט לדילול יעיל , הסיפורים על דיללו נקבות והקטנת גיל הפריון הם במקרה הטוב אגדה אורבנית או בורות ובמקרה הרע שקר . אתה מוזמן לבזבז את מיטב כספך בגדרות ,קשירת פחי אשפה והסברים מפוצצים , אני מעדיף דבר אחד קטן וזול בקוטר 9ממ שפותר את הבעיה בצורה חלקה . את הורך שלך לחבק ולסמפט תפנה לאנשים לא לחזירים

 2. חיפאי ותיק אמר/ה

  חחח. שנים (בימי ראש העיר הקודם) יישמו בחיפה "דילול" רק כדי לגלות שהתוצאה של אמצעי זה היא הגדלת אוכלוסיית החזירים בטווח הארוך. המתת נקבות חזיר הבר גורמת להקדמת גיל הפוריות שלהן ולהגדלת מספר הגורים בכל המלטה. כך שעל מדיניות ה"דילול" המיושנת חיפה משלמת היום בריבית דריבית.
  אז כמו שאמר פעם איש חכם: "הפוך, גוטה. הפוך."

 3. אדריאנה הראל אמר/ה

  חבל מאד. חיפה עוסקת בנושא זה באופן רגיש, אמיץ ומעורר הערכה, תוך שהיא לומדת ומלמדת את הציבור שלה חיים של שלווה עם הטבע אליו פלשנו. מאחלת לטבריה להיות במקום הנהדר הזה של עיריה מודרנית אמיתית

 4. א.י. אמר/ה

  עירית חיפה אינה עושה דבר נגד החזירים המשוטטים. הם משוטטים באופן חופשי, פותחים את המכסים של פחי האשפה (שקובעו, אבל זה לא משנה ולא מפריע לחזירים הגדולים), נכנסים לחצרות , חוסמים כניסה לבתים.

הגיבו כאן לכתבה