"היכן מיליוני השקלים שהובאו, כנטען, לקופת עיריית חיפה?" • השאילתה של אלי בן דיין

חבר מועצת העיר מהליכוד, אלי בן דיין, הגיש שאילתה לראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם, בה הוא מבקש לקבל לידיו את פרוט הכספים אותם הביא לעיריית חיפה רו"ח יהודה בר לב, כפי שהוא מצוטט בכתבה בעיתון דה מרקר (4/2/22), אשר מסתכמים לדבריו ב"מיליוני שקלים".

כך כותב חבר מועצת העיר, אלי בן דיין, בשאילתה:
"בכתבה שהתפרסמה בעיתון דה-מרקר ביום שישי 4 בפברואר 2022, רו"ח בר-לב, שהועסק על ידך לאורך תקופה ארוכה, כך למדנו מהדו"חות הכספיים שהוצגו לנו בוועדת הכספים, מתגאה בכך שהצליח להביא מאות מיליוני שקלים לקופת העירייה".

בן דיין מביא ציטוטים מתוך הכתבה, המיוחסים לרו"ח בר לב:

 1. "המשרד (משרדו של בר לב) פעל ב-50 פרויקטים שנועדו להחזיר כספים לעיריית חיפה…"
 2. "הצלחנו להביא לעירייה מאות מיליוני שקלים ממגוון מקורות. בחיפה פזורים הרבה נכסים של העירייה, שבמשך שנים נעשה בהם שימוש שלא למטרות עירוניות. עלינו על זה ( ההדגשה לא במקור-א.ב.ד), ודאגנו להשבת חלק קטן מהחוב".
 3. "היו כאן מחדלים ממושכים של עשרות שנים"
 4. "עשינו ניקוי אורוות (מזכיר ציטטה של מישהי -א.ב.ד) אבל העבודה שלנו הופסקה באמצע, אפילו די בהתחלה". (ההדגשה לא במקור-א.ב.ד).

בן דיין ממשיך:
"לאור קביעות ואמירות כה נחרצות של רו"ח יהודה בר לב, וכמי שחבר בוועדת הכספים ומלווה את תקציב עיריית חיפה בשנים 2019, 2020 ו-2021, לא מצאתי את אותם מאות מיליוני שקלים שהובאו, לטענת בר לב, לעיריית חיפה. איני מוצא כל ביטוי בספרי התקציב של העירייה לתוספת של מאות מיליוני השקלים עליהם מדבר רו"ח יהודה בר לב בכתבה".

לאור האמור לעיל מבקש בן דיין:

 1. פרוט של אותם 50 מקרים בהם טיפל רו"ח יהודה בר לב.
 2. מהו ההיקף הכספי המדויק שהובא לקופת העירייה לפי טענות רו"ח יהודה בר לב? לאילו סעיפים תקציביים הוכנסו? באילו שנים?אבקש לקבל פרוט מדויק לגבי כל שנה וכול סעיף תקציבי רלוונטי.
 3. מהי ההשפעה, אם בכלל, שיש להפסקת עבודתו על תקציב 2022, כפי הנטען, עבודתו רק החלה ובזמן הקצר הזה הביא למיליוני שקלים לקופת העירייה.
 4. היכן ניתן ללמוד על החסכון הכספי אליו הביא רו"ח יהודה בר לב?
 5. האם רו"ח יהודה בר לב יעץ לך לא לקבל את הפשרה אותה הציע גזבר העירייה לשעבר, רו"ח ג'אקי וואקים, בדבר האדמות בדרום העיר (קיט ונופש), לגביהם פסק בית המשפט כי על העירייה לשלם 30 מיליון שקל ובדרך תביעות נוספות של בעלי קרקעות נוספים?
 6. מה הייתה עלות העסקתו של רו"ח יהודה בר לב בשנים 2019, 2020 ו-2021 ?
 7. מה הייתה העלות המתוכננת להעסקתו בשנת 2022?
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. מיר אמר/ה

  אלי – כבוד על השאלות!
  ומה עם תשובות?…

 2. אלי בן דיין בראשות ועדה קרואה = מחויב המציאות אמר/ה

  אם אפשר למנות ועדה קרואה שבראשה יעמוד רו"ח מוסמך ואני מציע את אלי בן דיין.
  הכי ראוי להיות בראש העירייה. יעשה שם ניקוי אורוות אמיתי במשכורות המנופחות של 400 בכירי העיריה.

הגיבו כאן לכתבה