"מי הזמין אותו? אני רוצה לדעת!" ○ רו"ח ברלב נכח בישיבת מועצת העיר – התעוררה סערה • צפו

רואה החשבון יהודה ברלב הגיע השבוע לישיבת מועצת העיר חיפה והתיישב במקום המיועד לקהל. הוא לא הוציא מילה מפיו. כשחברי מועצה מהאופוזיציה הבחינו בו, עלו לפתע הטונים בישיבה.

כזכור, בחודשים האחרונים, כך על פי פרסומים באתר "זמן ישראל", התבקש רו"ח ברלב לחפש מידע על חברי מועצה ועל עמותת "שומרי הסף", שפועלים, לכאורה, נגד ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם.

האם שילמה עירית חיפה על חקירות נגד מתנגדים?

על פי הדיווחים ב"זמן ישראל", אותם פרסם העיתונאי אבנר הופשטיין, היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין, עדכנה את קליש רותם, שפעילותו של ברלב נושאת, לכאורה, אופי בעייתי, וייתכן שיהיה קושי לשלם על שירותיו. המצב כעת הוא כזה: ברלב דורש את התשלום המגיע לו בהתאם לתנאי ההתקשרות עם עיריית חיפה, והעירייה אינה משלמת, לעת עתה.

בתחילת חודש נובמבר אשתקד, התפרסם מידע הנוגע לסגנית ראש העיר סופי נקש, שהגיע מתוך התחקיר של ברלב, לכאורה. גורמים באופוזיציה טענו אז (וכך גם היום) כי ראש העיר מחפשת, לכאורה, מידע שמטרתו להשחיר את פניהם של מתנגדיה ועושה זאת באמצעות רו"ח ברלב. בנוסף, כך נטען באופוזיציה, השימוש בתקציב העירייה למטרה זאת, לכאורה, הוא פסול מיסודו. לגבי נקש, הובהר כי בדברים שעלו כביכול מהתחקיר, אין כל ממש.

האם העירייה שילמה על חקירות מתנגדי ראש העיר? | צפו בדיון


"מי הזמין אותו לישיבה?"

"אני רוצה עכשיו לדעת מי הזמין את ברלב לישיבה", דרשה חברת המועצה עו"ד שרית גולן-שטיינברג.
"את תדעי הכול", השיבה לה קליש רותם, "אני מעוניינת שרו"ח ברלב יסביר עכשיו בדיוק מה הוא גילה בתחקירים שלו, בשקיפות מלאה, אנחנו רק צריכים אישור מהיועצת המשפטית" המשיכה קליש רותם.
"אין שום אפשרות שרו"ח ברלב יעדכן אותנו לגבי החקירות שלו", השיבה קליין. "החקירות נמצאות כרגע בבדיקה של מבקר העירייה, עד שהבדיקה לא תסתיים, אין שום אפשרות לדבר פה על מה שהוא מצא".

"אנחנו משלמים לברלב על זה שהוא פה?"

גולן שטיינברג המשיכה ושאלה האם ברלב מקבל ברגע זה תשלום מהעירייה על כך שהגיע לישיבה. "לפני שבוע ברלב הגיע לישיבה וגם עכשיו הוא פה. אני רוצה לדעת האם אנחנו משלמים לו על זה", אמרה גולן שטיינברג.

ד"ר עינת קליש רותם (צילום מסך: עיריית חיפה)

"שומרי הסף"

"ההתקשרות בין ברלב לעירייה הסתיימה בחודש נובמבר האחרון", השיבה לה קליין.
גולן שטיינברג טענה עוד, שקליש רותם ביקשה לבצע בדיקה לגבי העמותה "שומרי הסף", שפעלה לכאורה נגדה. קליש רותם השיבה לה בכעס: "תיזהרי בלשונך".
גולן שטיינברג לא נשארה חייבת והשיבה לראש העיר: "תזהרי כשאת חותמת על הוצאת כספי ציבור, זה מה שאני מציעה לך, אלא אם כן את טוענת שמישהו זייף את החתימות שלך".

היועצת המשפטית עו"ד ימית קליין (צילום מסך: עיריית חיפה)

אז הוציאה גולן שטיינברג קלסר גדול ואמרה שעכשיו היא תוציא את הקבלה של רו"ח ברלב מחודש פברואר אשתקד, ותזכיר לראש העיר מה הסכום הנקוב בחשבונית.
קליש רותם שוב התריעה בגולן שטיינברג, שתיזהר בלשונה.
גולן שטיינברג השיבה שלא ברור לה למה ראש העיר לא מגיבה לדברים, כשלפני שבוע היא הביאה את רו"ח ברלב לישיבת מועצת העיר על מנת לדבר עם חברי המועצה.

עיריית טירת כרמל – רחב
עו"ד שרית גולן (צילום מסך: עיריית חיפה)

כולן שטיינברג שבה ודרשה לדעת מי הזמין את ברלב לישיבת מועצת העיר, קליש רותם טענה בתגובה כי מדובר בישיבה פתוחה וכי כלאחד רשאי לבוא ולהיות נוכח בה.

יש לציין שעוד קודם לכן, חבר המועצה קיריל קארטניק העלה שאילתה לגבי התשלום לרואה החשבון יהודה ברלב. קארטניק שאל האם העירייה שלחה משרד חקירות כדי לאתר מידע על עמותת 'שומרי הסף', שעתרה כנגד ראש העיר.

המענה שהתקבל היה כי בשל העובדה שהנושא נמצא בחקירת מבקר העיר, לא ניתן להתיחס כרגע לשאילתה.

חברת המועצה שרית גולן שטיינברג שאלה את היועצת המשפטית ימית קליין האם רק הבדיקה של ברלב לגבי שומרי הסף בבדיקה של מבקר העירייה או שכל החקירות שברלב עשה נמצאות בחקירה. קליין השיבה שכל החקירות של ברלב נבדקות כעת.

לסיכום, האופוזיציה טוענת שהפנייה של קליש רותם לברלב היא, לכאורה, חציית גבולות. הטענה היא שבדמוקרטיה ראש עיר לא אמורה להשתמש בכספי ציבור על מנת לגלות מידע בעייתי על האופוזיציה שלו.

קליש רותם דחתה את הטענות והצהירה כי היא מעוניינת להציג את המידע שנחשף ע"י ברלב. שאלת התשלום לברלב נותרת פתוחה וכל הנושא נמצא כאמור בבדיקה של מבקר העירייה, עופר טל. כך או כך, לא משעמם בישיבות המועצה ובפוליטיקה המקומית בחיפה.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. מדוע אין תביעה שלהן?? אמר/ה

  אם חברות המועצה בטוחות שנעשתה עבירה פלילית בהעסקתו מדוע לא פועלות משפטית נגד העירייה?
  הרי גולן שטיינברג עורכת דין…

 2. דין דין אמר/ה

  מי נגד מי? העיריה נגד תושבי העיר. מריח ממש לא טוב. הם רבים ואנחנו סובלים.

  1. גוליית אמר/ה

   ממתי ריח לא טוב מפריע?

 3. גילי אמר/ה

  נפל של ראשה- בלי- הראש. מעבר לכישלון המהדהד של הנֵפֵל הזו, כמה מתסכל ומאד מאד מקומם שהיא סגרה את הדלת בפני הנשים הבאות שיתמודדו על החלפתה. אנחנו הנשים נצטרך לעבוד כפליים כדי להוכיח שניתן לסמוך עלינו בתור ראשות ושהיא באמת היתה המטומטמת היחידה.

 4. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  חברי מועצת העיר:: אתם חייבים ,לדעתי, להצביע ,כדי לאשר את תקציב עיריית חיפה,כי ישנם עובדי עירית חיפה שחייבים לקבל את משכורותיהם עבור עבוותם הנאמנה בעיריה.לעבודים יש משפחות שחייבים להתפרנס בכבוד הראוי.שבת שלום.די,כבר .אתם חייבים לאשר את התקציב. די עם הסחבת המבישה הזאת. אשרו וגמרו עם זה בכבוד.

 5. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  תיקון :: עבור עבודתם

הגיבו כאן לכתבה