איציק הליצן שימח ילדים חולי סרטן של עמותת ל”ב בחיפה !

איציק_הליצן.JPG

מאת: כתב החברה וחינוך של האתר “חי פה”

השבוע, ביום ראשון 20.3.2016, לקראת חג הפורים קיימה עמותת ל”ב – להילחם ביחד, כמיטב המסורת לילדי העמותה ובני משפחותיהם מסיבת פורים שמחה ועליזה שהתקיימה בבית העובד של חברת החשמל בנשר.

הילדים ובני משפחותיהם נהנו מכיבוד עשיר כיד המלך ובכניסה לאירוע חולקו להם כובעים ומשלוחי מנות ענקיים, כשגולת הכותרת של המסיבה היתה הופעתו של כוכב הילדים “איציק הליצן” שלוותה בשירה ריקודים וקסמים. מסיבת הפורים היתה במעמד אורחת הכבוד, נשיאת העמותה הגב’ ג’נט דנקנר ונטלו בו חלק גם חיילי הסטי”לים והצוללות מזרוע הים של חיל הים המאומצים ומסייעים כבר שנים רבות למען רווחתם של ילדי העמותה. במהלך המסיבה הוענקו תעודות הוקרה למתנדבי העמותה העושים לילות כימים לטובת רווחתם של ילדי העמותה. עוד הופיעו נוער וילדים רקדנים מבית הספר לריקוד וספורט “עאליתה”. האירוע אורגן להפליא על ידי חבר העמותה הוותיק מר שמואל בן חיים והופק על ידי שי קליימן מפורטל הילדים “כיף כיף”.

עמותת ל”ב – “להילחם ביחד” הוקמה לפני כ-20 שנה ע”י הורים שילדיהם חלו בסרטן, בראשה עומד היו”ר ברנרד זיטוק ומסייע לו שנים רבות לצידו מנהל הפרוייקטים של העמותה ויו”ר העמותה לשעבר מוטי וגנר. העמותה פועלת באיזור חיפה הקריות והצפון ונותנת מענה לצורכיהם המיוחדים של ילדים שחלו בסרטן. כל ההורים פועלים בהתנדבות, העמותה מארגנת אירועי התרמה, טיולים ופעילויות שוטפות לאורך כל השנה במטרה לשפר את איכות חייהם של הילדים החולים. העמותה פועלת בבית החולים רמב”ם בחיפה, מעניקה תמיכה וליווי מלא להורים המתמודדים עם קשיי המחלה של ילדיהם.

איציק.JPG
עם סיומה של ההופעה העליזה, התפנה איציק הליצן לראיון קצר לאתר “חי פה”:

“חי פה”: איציק, אתה אחד האנשים היחידים במדינה שלובש את מדי הליצן לא רק בחג הפורים, אלא בכל ימות השנה ?
איציק הליצן: “אכן כן, זהו הייעוד שלי בחיים כבר שנים רבות, הייעוד של לשמח לבדר ולהצחיק ילדים חולים ולא רק בחג הפורים, אלא בכל ימות השנה, השורש של השם שלי איציק, זה “צ.ח.ק”, כנראה הוריי ידעו איזה שם להעניק לי, קלעו בול”.

“חי פה”: איך היתה ההרגשה היום להופיע כאן אצלנו לילדי עמותת ל”ב ?
איציק הליצן: “היה לי הכבוד הגדול והעונג להגיע אליכם היום, שמחתי היום מאוד לשמח להצחיק ולבדר את ילדי העמותה ובני משפחותיהם, היה חשוב לי מאד להעלות את המורל של הילדים האלה, חשוב לי לתת להם זמן איכות, מצב רוח טוב והרבה כיף, מאחר והוכח גם חד משמעית שככל שהילדים האלה צוחקים יותר זה משפר את הסיכוי להבריא. ברצוני לברך את הילדים ובני משפחותיהם בחג הכי שמח לילדים הוא חג הפורים וכולי תקווה ובע”ה ילדים אלה יצחקו הרבה ויבריאו במהרה ממחלתם”.

“איציק הליצן” המוכר לכולם הוא יצחק עוזרי, בן 51, נשוי ואב ל 3 ילדים, נחשב לחלוץ הליצנות הרפואית בישראל כבר שנים רבות, פגש אינספור ילדים ומשפחות במצבים קשים מנשוא, בעזרת הצחוק, ההומור והרגישות המיוחדת שלו, עזר להם לעבור את התקופה הכי קשה בחייהם. כבר קרוב ל – 25 שנה הוא מקדיש 3 פעמים בשבוע, שעות רבות מאוד בסיוע לילדים חולים, תמצאו אותו מסתובב במסדרונות בית החולים לילדים “שניידר” בפתח תקווה, הוא ד”ר צחוק, אחד שעשה דוקטורט בדמעות של ילדים והכל בהתנדבות מלאה. “איציק הליצן” הוא כיום “הליצן הרפואי הרישמי” של בית החולים לילדים “שניידר” ומתנדב מספר רב של פעמים בשבוע במחלקות אונקולוגיה, כירורגיה, טיפול נמרץ וגם בחדרי הניתוח. כליצן רפואי הוא מטפל במקרים הקשים ביותר של בית החולים. כמובן, תוך שיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי ובהתאמה מלאה לדרישות ולבקשות. “איציק הליצן” נמצא בכוננות של 24 שעות ביממה למקרי הצורך. במשך שנות התנדבותו הרבות טיפל באלפי ילדים במצבים הקשים ביותר של מחלת הסרטן, תאונות, פיגועים וכד’ והחיוך הקטן – גדול שלהם מאיר את נשמתו ומהווה את התמורה האמיתית, בזכות קיסמו האישי הוא מבדר את הילדים וגם את הוריהם, תמיד גורם להם חיוך ושמחה, הוא בעל נתינה אינסופית לזולת, תרומתו ונדיבות ליבו אדירים וכל מה שנספר לכם כאן עליו, תמיד יהיה רב הנסתר על הגלוי. נציין, כי בשנה האחרונה קיבל “איציק הליצן” במשכן הכנסת במעמד יו”ר הכנסת מר יואל (יולי) אדלשטיין ושרת הבריאות דאז השרה יעל גרמן את מגן שרת הבריאות למתנדבים מצטיינים. המגן הוענק לו על תרומתו ומסירותו רבת השנים לילדים חולים, שנעשית בהתנדבות ומתוך אהבה טהורה במטרה לסייע להם לעבור את מצבי המשבר בהתאם לאמונתו ש”חיוך קטן של אושר מנצח מחלה גדולה”.

צילומים: אדיר יזירף.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.