מחאה פורימית בחיפה: “משלוחי מנות ולא משלוחים חיים”

מחאה פורימית: “משלוחי מנות ולא משלוחים חיים”
פעילי אנונימוס חילקו אתמול כ-200 משלוחי מנות טבעוניים בגן האם בחיפה כחלק מהקמפיין נגד “המשלוחים החיים” של עגלים וכבשים מאוסטרליה ומאירופה.

001_-_פורים.JPG

פעילים בתחפושות של פרות הסתובבו אתמול באזור גן האם בחיפה, וחילקו לעוברים והשבים משלוחי מנות טבעוניים. הפעילים מעמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים, ביקשו להסב את תשומת לבם של החיפאים להתעללות בבעלי-חיים המתרחשת, בין השאר, גם בעירם: בחיפה עוגנות אוניות המובילות בעלי-חיים מאירופה, שמובלים במסע ממושך לישראל, ומועברים לפיטום ושחיטה. הפעילים חילקו חומרי הסברה והחתימו את העוברים והשבים על עצומה הקוראת לבטל את משלוחים החיים.

צילום_עמותת_אנונימוס_לזכויות_בעלי_חיים.JPG

“חג פורים הוא הזדמנות למחאה יצירתית ולא שגרתית. הרחובות מלאים אנשים, ואנחנו נותנים להם הזדמנות לטעום ממשלוחי מנות טבעוניים, ולראות שאפשר ליהנות מחטיפים וממתקים טעימים, שאינם מכילים מוצרים מהחי ואף בעל-חיים לא נפגע בהכנתם” מספרת נחמה שימנוביץ’ מעמותת אנונימוס שהשתתפה בארגון הפעילויות. “האנשים שפגשנו שמחו על ההזדמנות לטעום אוכל טבעוני, ועל הדרך לעשות מעשה טוב, ולהצטרף לקריאה להפסיק את ההתעללות המיותרת בבעלי החיים המובלים לישראל במסעות מייסרים. האנשים שפגשנו הזדעזעו לשמוע שבעירם עוגנות אוניות שהגיעו לכאן אחרי מסע מפרך שנמשך ימים ארוכים. בעלי החיים סובלים מצפיפות וממחנק, מתבוססים בהפרשות של עצמם, וחלקם לא שורדים את המסע. רק לפני כמה שבועות נסחפה לחוף גופה של עגל שהושלך מהאוניה. ההתעללות הזאת היא כתם על חיפה, ואין לה מקום בעיר היפה הזאת”.
ב-2015 הובלו לישראל 292,274 בעלי חיים במסעות ימיים מאוסטרליה ואירופה. לאחרונה עמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות הגישו עתירה לבג”ץ הקוראת לאסור על המשלוחים החיים. לטענת העמותות, ההתעללות בבעלי החיים ממשיכה גם עם הגעתם לנמלי ישראל, ולמשרד החקלאות הועברו שורה של תלונות על הכאת בעלי-חיים בפריקה מהאוניה, ועל הובלה בתנאים שאינם עומדים בדרישות חוק צער בעלי-חיים, אולם לא הוגשו כתבי אישום באף אחד מהמקרים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.