הונאה בחיפה • תושבי חיפה נעצרו בחשד שהונו קשישים וגנבו מהם עשרות אלפי שקלים

אילוסטרציה - shutterstock

4 תושבי חיפה, בהם שני קטינים, נעצרו בחשד שהונו קשישים בשיטת הארנק הדיגיטלי

מהמשטרה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
המשטרה עצרה היום (א' 30/1/22) 4 חשודים תושבי חיפה, בהם 2 קטינים, בחשד להונאת קשישים יוצאי חבר העמים.

דיווח מחברת האשראי

ראשיתה של החקירה בדיווח של חברת אשראי על קבלת תלונות מצד לקוחות בגין חיובי אשראי שלא ביצעו, שהביאה לפתיחה בחקירה סמויה שנוהלה ביחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף, בה נאספו ראיות רבות ואותרו כ-80 עסקאות בהם היו מעורבים החשודים בעוקץ קשישים בשיטת הארנק הדיגיטלי.

איש קשר מחו"ל

על פי החשד איש קשר מחו"ל יצר קשר עם הקורבנות בארץ, הזדהה כאיש ביטחון של חברת האשראי ולאחר שרכש את אמונם קיבל מהם את פרטי כרטיס האשראי שלהם באמצעותו פתחו החשודים בארץ ארנק דיגיטלי במכשיר הטלפון וכך ביצעו רכישות שונות כגון טלפונים ניידים, ביגוד, מזון ועוד, בסכום של כ-30,000 ש"ח.

פריטים שנקנו במרמה

הבוקר עם מעצרם של החשודים, תושבי חיפה (17, 18.5) נכנסה החקירה לחלקה הגלוי ובמהלך החיפושים שנערכו בבתי החשודים אותרו פריטים שנקנו על פי החשד במרמה.

לבקשת המשטרה האריך הבוקר בית המשפט השלום בחיפה את מעצרו של אחד החשודים הבגירים עד ליום ג' 1/2/22. שני הקטינים שוחררו בתנאים מגבילים. חשוד נוסף יובא מחר לבית המשפט לשם הארכת מעצרו.

במשטרה ממליצים ומזהירים:

אין לתת פרטים על חשבון הבנק או כרטיס האשראי דרך הטלפון לאף אדם מאף גוף. במידת הצורך, לנתק את השיחה ולהתקשר לשירות הלקוחות.

אין למסור קוד זיהוי שנשלח אליכם מחברת האשראי לשום גורם. לא למי שטוען כי הוא נציג חברת האשראי/בנק, וגם לא לבית עסק. הקוד נועד לשימוש הלקוח עצמו כך שהוא יהיה זה שיזין אותו באתר האינטרנט/אפליקציה של בית העסק. אף גורם מלבד הלקוח לא אמור לקבל לידיו את הקוד.

תגובה
  1. אלכסי אמר/ה

    10 שנים בבית סוהר ,יסדרו להם את הראש!!!

לא ניתן להגיב