"השאלה הגדולה: "איך מורידים את מחירי הדירות?" • זאב אלקין בכנס של פורום היזמים בחיפה

כנס פורום הקבלנים - זאב אלקין (צילום: מיכה בריקמן)
קבלנים ויזמים בדיון עם שר השיכון והבינוי זאב אלקין (צילום: מיכה בריקמן)

אורחים מכל קצוות הארץ

כ-80 קבלנים, יזמים ותותחי נדל"ן הגיעו לחווילתו המרשימה של שוקי מואס בשכונת דניה בחיפה. הרעיון היה של רז מנשה ויוסי לחם, בעלי חברת מבנים, שהזמינו את שר השיכון זאב אלקין, את מנכ"ל המשרד יואב פרידמן ואת המשנה למנכ"ל דוד עציוני, לרב שיח עם האורחים הרבים שהגיעו מכל קצוות הארץ.

"איך מורידים את המחירים?"

במשך כשעה וחצי השר אלקין וראשי משרדו השיבו בסבלנות לכל השאלות והטרוניות של אנשי הענף, כשהשאלה המרכזית שעלתה היתה: איך מורידים את מחירי יחידות הדיור.

בין המשתתפים היו הקבלן גד זאבי, שי אבוחצירה מנכ"ל סלע בינוי יקי אמסלם מנכ"ל ובעלי אלמוג יוסי אברהמי, אבי רחמים, משה מילר בעלי שובל, עורכי הדין סופי אביב ודקל דרעי ממשרד דרעי רווח אביב ועוד.

צמרת משרד הבינוי והשיכון (צילום: מיכה בריקמן)

"כולנו חברים"

מנשה ולחם הם מנהלי פורום היזמים של חיפה. לחם סיפר לחי פה על המפגש:
"מידי פעם היזמים נפגשים כדי לדון בסוגיות שונות ובעיקר כדי להתעדכן ולהחליף דעות. בחיפה כולנו קולגות וחברים וזה ממש יפה ושונה מערים אחרות. במפגש נכחו חברות ענק בנוסף למקומיות. בפגישה האחרונה, אירחנו את שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, מנכ"ל המשרד אביעד פרידמן והמשנה למנכ"ל דוד עציוני.

"לו הסתמכנו על חיפה, היינו מחליפים מקצוע"

רוב השיחה נסובה על התמורות בענף הבנייה, המחירים המטורפים של הקרקעות, כמות שיווקי קרקעות והתחלות בניה. רצינו לשמוע את השר וצוות המשרד על העתיד, עניינים חשובים למדינה ולאוכלוסייה שרוכשת.

מתוך שעתיים של מפגש, אנשים שאלו או דיברו על עיריית חיפה 10 דקות או רבע שעה, בעיקר על זה שלא קורה כלום והכל עומד. רובנו בונים ברחבי הארץ ולא בחיפה, למרות שאנחנו חיפאים והעיר חשובה לנו. בענייני פרנסה אנחנו בונים איפה שמשתלם, אחרת כולנו היינו מחליפים מקצוע".

התקרובת באירוע (צילום: מיכה בריקמן)

יודעים לעשות, פחות לדבר

לחם מתייחס לכך כי תמונות מהאירוע הופצו בפייסבוק תוך ניסיון לעשות הון פוליטי, בצורה די חובבנית, הוא אומר. "מה שנכתב בפייסבוק לא מעניין אף אחד וזה גם פורסם בקבוצת פייסבוק שלא מעניינת אף אחד. אנחנו אנשים שיודעים לעשות ופחות לדבר. עצוב שיש אנשים שמתעסקים בשטויות במקום לעבוד.

"הרבה דברים טיפשיים נכתבו שם, אפילו מצחיקים", הוא אומר. "כתבו שזה כנס חירום, למשל. זה היה כנס שתוכנן מראש עם כיבוד ואח"מים שהוזמנו מראש. אמרו שזה היה בהול בערב שבת, וזה קרה ביום חמישי בכלל. אמרו הון שלטון, שזה ממש מגוחך, כי אנשים שעושים הון שלטון יעשו זאת אחד על אחד בחדרי חדרים ולא בכנס מכובד. אלה הדברים: אנחנו עובדים, עושים, בונים ומתפרנסים, ומי שמעוניין להציג את זה אחרת, זה מעיד בעיקר עליו".

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. מירי אמר/ה

    יוסי ורז, גאה לעבוד איתכם

הגיבו כאן לכתבה