הימין יוצא לרחובות • מאות פעילים הפגינו נגד הממשלה בצומת מת"ם בחיפה

הפגנת ימין בצומת מת"ם (אלבום פרטי)

"רוצים מדינה יהודית"

אלפי בני אדם השתתפו השבוע בהפגנות הימין בצמתים ובגשרים ברחבי הארץ. ההפגנות מאורגנות על ידי מטות וארגוני הימין, ובראשם מחאת הקו האדום ומטה המאבק הלאומי, תחת הכותרת “רוצים מדינה יהודית”, כשמטרתם המוצהרת היא הפלת הממשלה הנוכחית שהושגה בגרך לא תקינה ושמוחקת לטענתם את כל הישגי הממשלה הקודמת. במסגרת זו, מחו מאות מפגינים בצומת מת”ם בחיפה.

"נמשיך עד שממשלת הזדון תעבור מהארץ"

יניב בן שושן, חבר מרכז הליכוד בחיפה שהשתתף בהפגנה, אמר: “אני גאה במפגינים, שלמרות הקור יצאו לצמתים בחיפה בקריאה אחת, בעד מדינה יהודית ונגד ממשלת בנט-עבאס. נפתלי בנט מכר את המדינה שלנו, את ערכיה ואת הערכים שעל בסיסם הוא נבחר, והכל בשביל כיסא וג’וב. הוא עושה כל מה שעבאס אומר לו – בנגב, בגליל ובעזה. בנט מפקיר גם את הביטחון האישי של היהודים בישראל וגם את הביטחון הכלכלי, כשהוא מרסק את כל הישגי ממשלת הליכוד הקודמת במאבקו הכושל מול הקורונה. לא נפסיק להילחם, עד שתעבור ממשלת זדון זו מהארץ”.

הפגנת ימין בצומת מת"ם (אלבום פרטי)

הפגנה ראשונה מיני רבות שצפויות

יש לציין שהייתה זו הפגנה ראשונה, מבין הפגנות נוספות שעוד מתוכננות, שמטרתן להוות תשובה להפגנות בלפור הפרועות והמסיתות לטענתם, ולמחות על המצב במדינה ועל פעולותיה של הממשלה. המפגינים מתכוונים להתחיל להפגין באופן קבוע, עדיין לא ברור באיזו תדירות. לטענתם, כיוון שהם מתנדבים ומגיעים להפגנה אחרי יום עבודה, ההתארגנות אינה פשוטה ובוודאי מסובכת יותר מזו שהיתה לאילו שהפגינו נגד נתניהו בבלפור בכל שבת בתקופה שרבים לא עבדו בשל הגבלות הקורונה החלו אז, ובנוסף, כך טוענים פעילי הימין, פעילויות השמאל גם היו ממומנות.

הפגנת ימין בצומת מת"ם (אלבום פרטי)

"על אף הקור העז"

פעיל הימין עו"ד אושר טקאטש: "מאות תושבים יצאו בערב קר מאוד כדי להביע את המחאה שלנו נגד הממשלה. בהפגנה היו גם ליכודניקים וגם אנשים שלפני חצי שנה הצביעו לנפתלי בנט. הם טוענים שכשהם הצביעו ימינה, הם חשבו שהם מצביעים למפלגה ימנית, ובסוף מצאו את עצמם בממשלת שמאל – עבאס. כואב לי מאוד לראות מה שקורה היום במדינה. הממשלה הקודמת וראש הממשלה בנימין נתניהו בראשה, דאגה לעצמאים. העצמאים גם קיבלו פיצויים על התקופה של הסגרים וגם כלל התושבים במדינה קיבלו 750 ש"ח לאחד, על מנת שיהיה לאנשים כסף להוציא בבתי העסק. מה קורה עכשיו עם העצמאים? יש 40,000 מאומתים ביום, בעצם יש סגר, כי כל כך הרבה אנשים בבית בבידוד או שהם חולים. בכל ינואר יש פחות הכנסות, כי קר ואנשים יוצאים פחות וקונים פחות. השנה המצב הוא מאוד קשה. אני לא מדבר כבר על מה קורה אם עצמאי חולה או מבודד, גם אם הוא בסדר והוא מפעיל את העסק שלו, יש הרבה פחות לקוחות והרבה פחות הכנסות. מי יפצה אותנו על זה?"

הפגנת הימין. צילום: אלבום פרטי

"הכל בשביל לשמור על הכיסא"

"אנחנו רואים, שהפכנו להיות אזרחים סוג ג' במדינה שלנו", ממשיך טקאטש, "בנט העביר לאחרונה לעבאס 54 מיליון ש"ח, כשלנו במדינה אין כסף. אלה סכומים מטורפים, שלא ראינו כמותם בממשלה הקודמת. הוא עושה את כל זה על מנת לשמור על הממשלה שלו ועל הכיסא שלו. זה לא מצב טבעי, שאדם עם 6 מנדטים, שאפילו לא הכריז שהוא מתמודד לראשות הממשלה, הופך להיות ראש ממשלה. מה שלא פחות גרוע זה שר האוצר איווט ליברמן. הוא מתעלם לחלוטין מהקשיים של העצמאים. שמעתי אותו אומר שהוא היה בצפת או עיר אחרת, וראה שם מסעדה מלאה, ומכאן הוא מסיק שהעסקים עובדים כרגיל. זה לא רציני. בעלי העסקים קורסים, מישהו חייב לדאוג להם".

הפגנת ימין בצומת מת"ם (אלבום פרטי)

"סכנה קיומית"

מפגינה נוספת שהגיעה להפגין למרות הקור העז היא עדי סבו. "הגעתי להפגין כמחאה על ההתנהלות הממשלתית, שמהווה סכנה קיומית. אני דורשת בחירות מייד. אני מתנגדת לכל מי שתמורת כיסא ויוקרה וכבוד מוכנים לוותר על כל הערכים הבסיסיים שלנו. אני תומכת בראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שהיה ללא ספק ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל אי פעם. אני יוצאת נגד תפירת התיקים נגדו. מדובר בהפיכה שלטונית לכל דבר בכלים משפטיים ותקשורתיים. אני אגן עליו ועלינו בכל דרך אפשרית. אני חלק מפרויקט 315 – 315 סעיפים בכתב התביעה שמדברים על סיקור אוהד, שלא היה. כל מה שיש לנו אנחנו מעבירים לצוות ההגנה. יש לנו כ-100 מתנדבים שעובדים מאוד קשה כדי להוכיח את האמת. אני מקווה שנתניהו ילך עם המשפט עד הסוף ויוכיח איזה עוול נוראי נעשה לו, אבל יחד עם זאת, לא אשפוט אותו אם הוא יחתום על הסדר טיעון. זה מאוד מזכיר לי את ראש הממשלה הקודם מנחם בגין, שאמר, בסופו של דבר, שאינו מסוגל להמשיך".

הפגנת ימין בצומת מת"ם (אלבום פרטי)
הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. טליה אמר/ה

  הייתי. חשתי חובה וזכות למחות נגד קואליצייה אנטי ציונית שמסכנת את עתיד מדינת ישראל. כל אזרח פטריוט חייב להשמיע קול מעל לפוליטיקה ומחלוקת. חיי כולנו על סף תהום.

 2. ענת לוי אמר/ה

  הלואי וכל הציבור יתעורר ויצא לרחוב להפגין, כי מה נותר לנו עוד לנוכח ממשלת הזדון שהורסת את מדינתנו האהובה, הכל בגלל תאוות השילטון

 3. דורית זאנו אמר/ה

  זה הזמן לאחד כוחות ולצאת לשטח להפגין אחרת נאבד את המדינה שלנו
  יהודים תתעוררו מה שהממשלה הזאת עושה זה מכירת חיסול של העם היהודי בארצו

 4. ישראלי אמר/ה

  כתבה ביביסטית לחלוטין מלאה שקרים של כמה עשרות שהפגינו בצומת. ההפגנות האלו לא ממומנות? חחחחח
  אני בטוח שחברי המפלגה הגדולה בישראל הוציאו מיליונים ב״קשר עם הבוחר״ בשביל הפגנה שטופת שנאה כלפי כל מי שחושב אחרת מהם. אבל מה, אדון ״לא היה כלום כי אין כלום״ כבר הודה במעשיו ולא רק בגלל כוונתו ללכת להסדר טיעון. תהיו בטוחים שאיתו כבר היינו בסגר חודשיים לפחות וגירעון הולך ותופח

 5. אינה אמר/ה

  אני השתתפתי. כמה משמח היה להקשיב לאלה שנסעו במכוניות! הם פתחו את החלונות, הודו לנו על היוזמות, צפרו ותמכו בנו. וכולם רצו אותו הדבר: ישראל חזקה ועצמאית לעם היהודי!

 6. ליכודניק אמר/ה

  כול הכבוד לכם!!!

 7. מיכל אבישר אמר/ה

  גם אני יצאתי להפגין כנגד ממשלת הזדון בקרית ביאליק. עמדו מול בימש השלום כ-200 איש וצעקנו לבנט, תתפטר!!! לא בחרנו בך, לא רצינו אותך, מכרת אותנו לאויבינו.
  אדם ממליך את עצמו על מדינה, מפלגה עם 6 מנדטים שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות הראשונות שבגללה הימין לא הצליח להרכיב ממשלה.
  אנחנו נמשיך להפגין עד שתיפול ממשלת הזדון.
  הפגנו מול בימש באופן סמלי כנגד תפירת התיקים.
  הפרקליטות והמשטרה הם גופים מושחתים שפועלים כנגד אזרחי מדינת ישראל.

 8. חיפאית אמר/ה

  המהגרים הרוסים המגוייסים להפגנות תמיכה בביבי וצורחים מדינה יהודית בחלקם הגדול יהדותם לא הוכרה על ידי המדינה היהודית והם רשומים ברבנות בספק הפראיירים

 9. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

  הפגנה מיותרת ,שאין לה ערך. שבת שלום ומבורך.

 10. ראובן ושמעון אמר/ה

  כל הכבוד! תהיו בריאים, בהפגנה הבאה אני שם.

 11. hvusv אמר/ה

  איפה המאות?

 12. טלי אמר/ה

  כתבה ביביסטית לחלוטין.שקרים ושקרים ושקרים.

 13. אבי הראל אמר/ה

  מפתיע המספר הרב יחסית של אנשים שמפגינים בשם הציונות נגד חיים במשותף עם בני מיעוטים, שאינם יכולים להוות איום על המדינה, ומתעלמים מהרמיסה המתמשכת לאורך שנים של זכויות בסיסיות מדינה ליברלית, על מנת לאפשר את ההמשכיות של פשעי החרדים.

הגיבו כאן לכתבה