מפגש היסטורי של מפקדי שייטת הצוללות לדורותיהם בבסיס חיל הים בחיפה

מפקדי השייטת לדורותיהם (צילום: דובר צה"ל)

מפגש מרגש בעל ערך היסטורי ומבצעי, של מפקדי שייטת הצוללות לדורותיהם התקיים לפני מספר ימים בבסיס זרוע הים בחיפה

בפגישה נכחו 16 מפקדי שייטת מתוך תשעה עשר המפקדים אשר עדיין בחיים – מהקמת שייטת הצוללות בזרוע הים ועד ימינו. מפקדי העבר של השייטת נפגשו עם מפקדי השייטת הנוכחיים בבסיס בחיפה. במהלך הביקור נפגשו המפקדים בשייטת הצוללות והמשיכו לסיורים ולהרצאות בנושא פעילות השייטת בהווה ובעתיד.

צוללות (צילום: דובר צה"ל)

למידתם המשותפת על פעילות שייטת הצוללות לדורותיה מהווה סמל לחשיבות של הזרוע ככלל והשייטת בפרט עבור כל אחד ממפקדיה מימי הקמתה ועד היום. איחודם של מפקדי השייטת תורם רבות לשיפור היעילות, המבצעיות והמוכנות למערכה הבאה תוך למידה מאירועי העבר והפקת הלקחים וביצועם באופן המיטבי בכלים אשר בחזקת השייטת.

מפקדי השייטת לדורותיהם (צילום: דובר צה"ל)

תת אלוף במיל' גיל אגינסקי, מפקד שייטת 7 בדימוס, אמר לחי פה:

מפגש מפקדי שייטת הצוללות לדורותיהם הינו מפגש עיתי חשוב ומלמד לכל המשתתפים. במהלך המפגש הוצגה העשייה המורכבת והמאתגרת של השייטת בפתיחות ובשקיפות ראויות לציון. כן התקיים שיח פתוח בהשתתפות מפקדי הצוללות, על האתגרים והדילמות הנוכחיות והעתידיות. בשיח זה הובא לשולחן ניסיון מצטבר של למעלה מ-70 שנות פעילות השייטת! השנה הודגשו המקצועיות והיצירתיות שנדרשו מהלוחמים על מנת לעמוד ביעדים המבצעיים. אני מודה למפקד השייטת ומפקדי הצוללות על שיח כן ועל קיום אירוע חשוב זה. כל הכבוד!
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. יורם אמר/ה

  יישר כח! מי שרוצה את עתידו יידע להכיר ולכבד את עברו!

 2. רני הגבוה אמר/ה

  לא מדובר במפקדי צוללות….אלא מפקדי שייטת 7 לדורותיהם..!!

 3. מיר אמר/ה

  כבוד גדול!!!

 4. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  מפגש מרגש. כל הכבוד לכם.לילה טוב

הגיבו כאן לכתבה