הקורונה בבתי הספר: בידודים, לימודים בזום והפתוח עדיין סגור

אתמול פרסמנו כי חיפה כבר צהובה על פי מדד הרמזור. התחלואה עולה במהירות, כאשר הפעם 57% מכלל המאומתים הם ילדים עד גיל 19. בתי הספר הופכים לחממת הדבקה בקורונה וברמב"ם אושפז המאומת הראשון עם אומיקורן, גבר בן 71, אשר נדבק מבתו שחזרה מחו"ל ונזקק לחמצן כדי לנשום.

על רקע העובדות האלה יצטרכו לקבל החלטות מהירות, בממשלת ישראל, באשר לעתיד הלימודים בבתי הספר.

בהמשך הכתבה תוכלו להתעדכן בידיעות האחרונות על התחלואה בבתי הספר המרכזיים בחיפה


תחלואה בבית הספר הריאלי

ממשרד החינוך במחוז נמסר כי בבית הספר הריאלי בסניף בית בירם נמצאו 8 תלמידים מאומתים לקורונה ואיש צוות אחד. כתוצאה מכך מספר כיתות נכנסו לבידוד ועברו ללמוד בזום. התלמידים התבקשו לעשות בדיקות קורונה ויצאו שליליים. הילדים נכנסו לבידוד, על אף התוצאות השליליות. מספר התלמידים המאומתים לא הביא לסגירת בית הספר, אבל מספר כיתות נכנסו לבידוד, על אף שהתלמידים עצמם כבר יודעים, שלא חלו בקורונה.

תחלואה בבית הספר הפתוח

ההורים בבית הספר הפתוח קיבלו היום הודעה נוספת ממנהלת בית הספר, שבגלל תחלואת הקורונה בבית הספר, בית הספר יישאר סגור עד יום שלישי כולל. כזכור, בהודעה הראשונה, שקיבלו ההורים, הודיעה המנהלת כי בית הספר ייסגר עד יום ראשון ואז ישוב לפעול.

בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)
בית הספר הפתוח בחיפה (צילום: ירון כרמי)

ההודעה שנמסרה להורים ממנהלת בית הספר הפתוח, גילה שויקה

26.12.21
להורי התלמידים ביה"ס הפתוח
חיפה

שלום רב,
בשל תחלואה מתמשכת בבית הספר, בהמלצת משרד הבריאות ובהוראת מנהל המחוז והרשות, אנו נאלצים להמשיך בלמידה מרחוק של כלל תלמידי בית הספר עד יום ג' ה-28.12.21 לחודש כולל.
תלמידים שקיבלו צו יוכלו לקצר בידוד בהתאם להוראות.
תלמידים שלא באו במגע עם מאומת מומלץ לבצע בדיקת p.c.r בטרם חזרתם לשגרת הלימודים.
⭐בית הספר ימשיך במתכונת למידה מרחוק.

ילדים צריכים שמישהו יסתכל עליהם

"הילדים שלי לומדים בפתוח, וכבר כמה ימים הם לומדים בזום", מספר אבא לשני תלמידים בבית הספר הפתוח, "זה לא לימודים רציניים. זה לא שהמורים לא מתאמצים, הם עושים מה שהם יכולים. פשוט זה לא כמו להיות בכיתה ולראות את המורה מולך. יש הרבה תקלות עם המחשב ועם הזום, ואין מה לעשות ילדים צריכים, שמישהו יסתכל עליהם ויראה, שהם לומדים. אני מקווה, שכמה שיותר מהר הם יחזרו ללימודים. מה שלא ברור לי זה למה הילדים, שיוצאים שליליים בבדיקות pcr, לא יכולים לחזור ללמוד. מי שחולה, שישאר בבית, עד שהוא יבריא. ממש לא ברור לא לי ולא לשאר ההורים הקטע הזה".


חולי קורונה בבית הספר היסודי דגניה בקריית חיים

גם בבית הספר היסודי דגניה בקריית חיים התגלו מספר תלמידים חולים בקורונה. ממשרד החינוך במחוז נמסר כי שתי כיתות עברו ללמידה מרחוק בגלל תלמידים מאומתים. יחד עם זאת, מספר התלמידים החולים בבית הספר לא הצריך סגירה של בית הספר.

בידוד בעירוני ה'

בבית הספר השש שנתי עירוני ה' שתי כיתות י"ב נכנסו לבידוד בעקבות חשיפה לחולים מאומתים בתנועת הצופים. בסוף השבוע הקודם הייתה בצופים פעילות, שהיו בה כמה חולים מאומתים, ולכן כל מי שהשתתף בפעילות סוף השבוע נכנס לבידוד אחריה. שאר הכיתות בעירוני ה' לומדות ללא שינוי.

חולים מאומתים בעירוני ג' בנווה שאנן

בבית הספר השש שנתי עירוני ג' בנווה שאנן התגלו שני חולים מאומתים. כתוצאה מכך תלמידים עברו ללמידה מהביתעד לסיום תקופת הבידוד. יש לציין, שבבתי הספר מקפידים מאוד בתקופה זו על בדיקת נוכחות בכל שיעור. ברגע שמתגלה תלמיד מאומת, אפשר לדעת מי התלמידים, שהיו איתו בכיתה וצריכים לעשות בדיקת קורונה ולהיכנס לבידוד.

מספר החולים המאומתים עולה מדי יום

יש לציין, שבכלל בתי הספר יש חשש ממספר החולים המאומתים העולה מדי יום. "יש בעיה רצינית בכיתות", אמרה היום מורה בחטיבת ביניים באחוזה, "ברור שאני לא שואלת תלמידים האם הם מחוסנים או לא, אבל יש ילדים, שמספרים, ואני יודעת על ילדים בכיתות שלי, שלא התחסנו בכלל. כמובן, אני לא מעירה לאף אחד, לכל אחד יש זכות מלאה לעשות מה שהוא מבין. אבל כשאני נכנסת לכיתה יושבים מולי תלמידים וחלקם בלי מסכות. שוב ושוב אני מעירה לאותם תלמידים לשים מסכות ואחרי 5 דקות, שוב הם בלי מסכה. זה מסוכן, שומעים כל הזמן על אנשים, שנדבקו בקורונה על אף שהם היו מחוסנים 3 פעמים. אני מאוד מודאגת, ילדים כל הזמן מורידים את המסכות או שהמסכה נקרעת להם, זה מאוד מסוכן".


הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. דן ברלב אמר/ה

  מאוד מאניינת הכתבה , להנצי מידגם מייצג למה שקורה בכל רחבי המדינה, תוצאה בעיקר של שיקולים מוטעים של הורים, נקווה שלא נגיע לסגר בגלל חוסר החיסון לילדי בית הספר, מיכל כמו תמיד כתבה מרתקת יישר כוח

 2. אייל אמר/ה

  הילדים צריכים את השמרטפית, אומרים ההורים. באותו שבוע שבו בתי ספר מושבתים בגלל אלימות הילדים, כולל כלפי מורים, ההורים בצד השני של העיר, בבתי ספר מרחוק, רוצים כבר לשלוח חזרה את הילדים לשמטפיה. זה פוגע להם בשגרת העבודה. העבודה היא חיינו, והילדים שהתאמצנו כה רבות לגדל, הם נחמדים אבל עד גבול מסויים. הם גם מחונכים, אבל עד גבול מסוים. הגבול הזה בתרבות הישראלית, שצריכה בו זמנית לחנך ילד להיות מנומס אבל להילחם בתרבות האין-חוק ויש-ג'ונגל המהתווה לנגד עיננו, מייצרת אצל בני הנוער סתירה פנימית. הם אמורים להיות רגועים שקטים מרוכזים ומנומסים, אפילו דוחפים להם ריטלין לפה בשביל זה, אבל הסביבה, הרשתות החברתיות, הסרטים, הטלויזיה ומה שהם קוראים ושומעים "בעולם האמיתי" מחוץ לכותלי בית הספר, מכתיב להם להתנהג כמו חיות טרף. דחיפות, מכות, איומים, אתם יודעים כמו שהמבוגרים מתנהגים. כשאבא שמקלל את נותן השירות, מאיים על המורה ומתעסק עם משטרה זה דמות החיקוי, הילד לומר שלהתרכז בלימודים זה נחמד, אבל בלי אגרופים ומרפקים, סדר לי ואסדר לך, אולי… הוא יוכל להיות מורה, במקרה הטוב, שלפי מה שהמורים מעידים, זה המקרה הרע. ומי רוצה לילדיו עתיד רע ואלים כמורים שסופגים אגרופים?
  חזרה לילדים מול הזום. בתרבות הג'ונגל, הזום דורש משמעת ועבודה עצמית. סבלנות, וריכוז. לא משהו שילד ישראלי מצוי בג'ונגל יכול בקלות לתת במשך כמה שעות. אולי ילד בתרבות שקטה רגועה ושומרת חוק. ילד הג'ונגל קופץ על אבא, מתיש את אמא, צועק בסופר, מרביץ לחבר או למורה ומ-זה אין לו כח לשבת אוף אמא!!! מול הזום המעפןןןן!! הזה. יאללה, צאו החוצה תעשו קצת נינג'ה. על חבלים, או עם מקלות לתוך הראש של החברים.
  כעת בתרבות ההיפראקטיביות שהיא עוד סממן לתרבות ג'ונגל-מלחמה-על-הכל הישראלית, בידוד במגפה, הפך לאיום קיומי על הישרדות המשפחה. נלחמים נגד הבידוד, צוחקים על ההוראות, עושים הפוך ודווקא, מזייפים אישורים (בג'ונגל כדי לשרוד הכל מותר, גם לזייף תו ירוק). זהו, ההורים רוצים לשרוד ואם זה אומר למרוד בהוראות הבידוד, אז קדימה להוציא אלות ולנגח את בתי הספר. לא ירחק היום, שתלמידים שישלחו לבידוד יחזרו עם ההורים, עם אלות ואגרופנים, וירביצו למנהלים. אבא, תראה לה מה זה, היא סתם שלחה אותי ללמוד מהבית.

 3. טובה אמר/ה

  בכל בית ספר חייב להיות ממונה קורונה שידאג להסתובב במרחבי ביה"ס ולדאוג שתלמידים ואנשי הצוות יחבשו מסכות בצורה נכונה. זה יכול להיות גם תורן יומי בסבב.
  אפשר לגייס גם הורים למשימה.

  1. דורית אמר/ה

   זה ממש לא ישים בבתי ספר יסודיים, התלמידים ללא מסכות ואין קנסות/ הרתעה ולכן התחלואה רק תעלה

 4. הפסדנו מול הקורונה. כולנו נידבק והרבה יחלו קשה אמר/ה

  גני ארועים,
  בתי ספר,
  קניונים.
  אנשים בלי מסיכות, מסכות על הסנטר. האומיקרון יחגוג ויפתח את הדלת לתחלואה הקשה מהדלתא מחדש.
  החיסונים לא יעילים וגם אם הממשלה תיזכר לשפר את האכיפה והכללים, זה מאוחר מדי כבר.
  הקורונה משפרת יכולות הפצה וחדירה בוריאנטים והאנושות משפרת את התירוצים שלה למה היא נכשלת בלחסן את כולם.

הגיבו כאן לכתבה