ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

תלמיד ואביו תקפו צוות חינוכי בבית ספר יסודי • הלימודים בביה"ס יושבתו מחר

"אם זה יימשך ככה, לא יישארו מורים שיסכימו ללמד", אמרה יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים

לאחר שהמורים החליטו להשבית את ביה"ס לשעה אחת, החליטו בהנהגת ההורים כי מחר (ו' 17/12/21) לא יתקיימו לימודים כלל.

מורי ביה"ס החליטו לא לקיים לימודים בביה"ס ביום שישי (מחר) לשעה אחת בלבד, בשל האירוע האלים שהופנה כלפי הצוות החינוכי ע"י תלמיד ואביו. בצוות ביה"ס נשקלת האפשרות להגיש תלונה במשטרה כנגד האב.

ברוך שמאילוב, יו״ר הנהגת ההורים בבית הספר מסר לחי פה, שמחר ההורים משביתים את הלימודים לכל היום בגלל שהתלמיד תקף תלמידים אחרים ואז מורה, ואביו תקף מילולית את היועצת ואת מנהלת בית הספר.

עוד מקרה של אלימות בבית הספר: תלמיד ואביו תקפו פיזית ומילולית צוות חינוכי בבית ספר יסודי בקריית חיים. הלימודים כאמור, יתחילו מחר בשעה 9:00. הצוות החינוכי בבית הספר שוקל כעת הגשת תלונה במשטרה.

האלימות גואה

יש לציין, שכמעט בכל יום בתקופה האחרונה שומעים על התנהגות אלימה כלפי צוותים חינוכיים. רק בשעות הבוקר התפרסם כי בבית ספר בישוב חורה, אבא, לכאורה, דקר מורה. הצוותים החינוכיים משעים תלמידים אלימים ומגישים תלונות במשטרה, אך לא מצליחים למנוע את מקרה האלימות הבא.

בעקבות מקרי אלימות שהופנו כלפי הצוות החינוכי מצד תלמיד הלומד בבית הספר ומצד אביו, יוכנסו התלמידים לשטח בית הספר רק לאחר השעה 9:00.

מנהלת בית הספר אמרה הערב לחי פה, כי היא מבקשת להגיד שבבית הספר יש צוות מסור ומכיל שעובד סביב השעון ורואה כל תלמיד ותלמידה. בנוסף היא מבקשת להודות להנהגת ההורים על השותפות.

התלמיד הורחק

התלמיד המדובר תקף באלימות פיזית מורה המלמדת בבית הספר ואת האלימות המילולית הפעיל האב נגד המנהלת והיועצת החינוכית. בעקבות המקרים הצוות שוקל להגיש תלונה במשטרה נגד האב. התלמיד הורחק מבית הספר.

יש לציין כי בשבועות האחרונים מתמודדים בבתי הספר עם גל אלימות ובעיות משמעת, שלטענת צוותים חינוכיים הם פועל יוצא של תקופת הקורונה, שבה תלמידים ישבו בבית לאורך זמן ושכחו כיצד הם אמורים להתנהג בבית הספר, עם בני גילם ועם הצוות החינוכי.

בחדרי מורים רבים מביעים הצוותים אי נוחות מהענישה הקלה במקרים של אלימות וונדליזם. לטענת מורים, תלמידים והורים מבינים את המסר מכך שמופעלת יד רכה במקרי אלימות ואירועי משמעת, ולו הייתה מופעלת יד קשה באירועים קלים, לא היינו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם בעיות אלימות כה קשות.

עדנה דוד, יו"ר סניף חיפה והמרחב בהסתדרות המורים:

חשוב לי להגיד שאנחנו בעיצומה של מגפת הקורונה ואנחנו רואים התנהגויות אלימות יוצאות דופן בחומרה שלהן. תמיד הייתה אלימות במערכת אבל לא ברמה ובכמות הזו. השטח משווע לפתרונות, משאבים, אנשי מקצוע ועזרה לצוותים שעושים עבודה נאמנה, אבל הם מותשים וחוששים. האלימות היא מצד תלמידים והורים.

עוד אמרה דוד: "במקרה הזה הייתה אלימות מאוד חמורה של האבא כלפי המנהלת והיועצת. אנחנו רואים את זה בחומרה רבה ולכן עצרנו מחר את הלימודים לשעה, כדי לחזק את הצוות החינוכי. יפה (בן דוד) יצאה בקריאה לכל מקבלי ההחלטות להזרים משאבים ולפתור את בעיית האלימות.

אנחנו לאט לאט נשארים בלי אנשי חינוך במדינה. אנחנו רוצים לשמור את ההון האנושי במערכת, אנחנו רוצים להעלות את השכר. זו משימה לאומית מהמעלה הראשונה לחזק את מעמד המורה. אנחנו מאוד מצפים לראות את משרד החינוך והאוצר בחודש הבא כשמדברים על הסכם השכר כדי שהמורים יקבלו את מה שמגיע להם". אמרה.

בשעות 08:00-09:00 תיערך הסברה לצוות ההוראה ע"י בן דוד.

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, התייחסה למקרה:

אני מגנה כל גילוי של אלימות כלפי צוותי ההוראה. המצב הפך לבלתי נסבל. כל יום שומעים על מקרה אלימות חדש במערכת. משרד החינוך צריך להתעורר כי בקצב הזה לא יישארו עובדי הוראה שיסכימו ללמד.

ממשרד החינוך נמסר:

אנו מגנים כל מקרה של אלימות בכלל וכלפי עובדי הוראה בפרט. באשר למקרה הנ"ל יצויין כי כל אירוע אלימות המתרחש על ידי תלמידים מטופל בדרכים חינוכיות תוך בניית תכניות מערכתיות לפתרון קונפליקטים באמצעות שיח מכבד.

באשר להתנהלות ההורה, אנו רואים בחומרה רבה אלימות הורים כלפי צוותי הוראה והנחנו את הנהלת בית הספר לערב גם את רשויות החוק.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

8 תגובות

 1. גדל על אלימות בבית כשאביו משמש לו דוגמא. בית הספר כמסגרת חינוכית לא השכיל להעביר לו מסר שאלימות לא בבית ספרנו.

 2. צוותיים בהוראה, צוותים רפואיים, צוותי אבטחה, צוותי ביטחון, שוטרים . הכתובת כבר נשחקה מרוב שהיא על הקיר. למה מחכים לעזעזל. צריך יד קשה עם הפושעים שתוקפים את האנשים הנפלאים שמטפלים בנו. מדינה של חולשה ריפיון ועליבות שלטונית.

 3. צוותיים בהוראה, צוותים רפואיים, צוותי אבטחה, צוותי ביטחון, שוטרים . הכתובת כבר נשחקה מרוב שהיא על הקיר. למה מחכים לעזעזל. צריך יד קשה עם הפושעים שתוקפים את האנשים הנפלאים שמטפלים בנו. מדינה של חולשה ריפיון ועליבות שלטונית.

 4. ציבור המורים צריך להתפטר. אבל הם לא יעשו זאת, כי הם בעצמם מפחדים. ממה וממי? לא ברור. היום צריך להיות או אידיוט או מזוכיסט או שניהם כדי להיות מורה או להישאר במערכת או לרצות בכלל לעסוק במקצוע הזה, שהוא לא רק שלא מתגמל, אלא הוא מבזה את העוסקים ומי שעוסק בו מתבזה יום יום מול ציבור של תלמידים אלימים, חוצפניים, חסרי כל ערכים אן משמעת, מול הורים שלא נותנים לילדיהם שום חינוך בבית, מול ציבור של מנהלים או סגני מנהלים או הצוותים החינוכיים אשר משחקים אותה במשחק של בת-יענה והתוצאה לפניכם. וזאת רק ההתחלה. כי המצב יילך ויחמיר עוד יותר, כי שרת החינוך אינה מתפקדת ועסוקה בפוליטיקה בגרוש וכל משרד החינוך הפך להיות קרקס אחד גדול.

 5. קודם הרופאים וצוות בית חולים ברמבמ שהותקף..עכשיו אבא נכנס לתוך בית הספר ומכה מורה….האלימות בחברה שלנו…עברה כבר את כל הגבולות..גם בין התלמידים…אלימות…אלימות…אונס תלמידה …ותלמידה ששפכו עליה חומר ניקוי וצילמו זאת תוך כדי צחוקים….ויש עוד המון מקרים שלא מדווחים ולא מגיעים לתקשורת…בתי ספר מסתירים.במקום לטפל בבעיות מהדורש..מסתירים. וזאת הבעיה…במקום להגיע לאפס אלימות….בבתי ספר…אפס סובלנות לאלימות…הענשה של הילדים האלימים…הבריונים…במקום זאת הילדים החלשים והלא אלימים..סובלים.. עולם הפוך ..זה יגיע גם לצבא …והכל מקום..האלימות הזאת היא רעה חולה..משרד החינוך…גברת שאשה ביטון…איפה אתם..תתעוררו……..בחרנו ממשלה חדשה כדי לשנות..
  ..

 6. אנחנו במדינת הג'ונגל. האלימות בכל מקום. היא עוברת בכל ההתייחסות בין המדינה לאזרחים ובין האזרחים לבין עצמם.
  התחושה שאם מפעילים כח, איומים – משיגים בסוף את המטרה. אם מאיימים על ראש הממשלה הוא סחיט. אם מאיימים
  להפיל ממשלה, אפשר לקבל הכל. מה שקורה עם רע"מ וגנץ הסוחטים את תקציב המדינה באיומים, זה לא אלימות??
  מה שקורה עם התקשורת הפוגענית כלפי נתניהו ואשתו זאת לא אלימות? כן התקשורת משדרת אלימות והקצנה גם.
  חוסר האכיפה מצד המשטרה של תופעות דמי חסות, נשק לא חוקי, כנופיות והברחת אמל"ח שלא טופלו שני עשורים
  מאז דו"ח ועדת אור שכבל את ידי השוטרים, יצר מציאות שבה למי שיש נשק יש כח. מי שיכול לאיים גם יקבל.
  זאת מדינת הג'ונגל שנוצרה פה.
  מרגישים את הבריונות והאלימות כלפי הציבור מהרגע שנוחתים בנתב"ג.
  התורים בדחיפות, הבידוק בצעקות, ההתנהגות נהיית אגרסיבית פי כמה אוטומטית.
  זאת אוירת הג'ונגל שבה בכל רגע אתה או צייד או ניצוד ואז אתה תוקף מאיים ואלים כדרך חיים כדי לשרוד את ישראל.
  מכיוון שזו ממשלה של בריוניזם, שקמה בחוסר לגיטימיות ובניגוד להצבעת הבוחרים כשבראשה עומד אדם ששיקר לכל אורך הקמפיין לציבור בוחריו, ועוד כמוהו כשותפיו, גם זו אלימות לשמה שלמעשה פוגעת במושג יושר והבטחה. אם לראש הממשלה מותר לשקר, להיות רמאי ולגנוב קולות בוחריו ולעשות ההיפך מהבטחותיו, אז למה לי אסור? ואם עושים לי את זה, אולי אם אהיה תקיף ואתקוף האדם מולי ירתע. אז מה אני למד מזה? שזאת דרך ההתנהלות. שמותר לשקר ואז מותר להרביץ למי שאתה חושב שמשקר לך ומכאן גם ירי, ומכאן גם רצח. מדינה דמוקרטית בכללי הג'ונגל לא יעזרו בה גם 80 אלף וגם 800 אלף עורכי דין, משפטנים או חוקים. כשהנורמה מלמעלה עד למטה זה שהטובה האישית שלי חשובה מלעמוד בהבטחות לציבור שבחר בי, אל תתפלאו שהטובה האישית על פי ראות עיני של משפחתי חשובה מלתת כבוד לרופאים או למורים או לחברי מועצה. אם מותר לבוא לצרוח באולם המועצה של חיפה ולא מוגשת נגד תגרני השוק כתבי אישום על אלימות מילולית, אם מותר שחבר מועצה יעמוד ויקרא לחברת מועצה אחרת "יא כלבה" והוא לא מסולק ממועצת העיר וראש העיר מחיכת ומצטלמת איתו אז מה זה משדר? שאלימות מילולית לגיטימית גם אצל אבא שמדבר עם מנהלת.

  • אייל אייל, כמה אתה מרחיק לכת בדיבורך, כמה אסוציאציות..

 7. לא פלא שהילד אלים אם זאת התגובה של האבא. במקום שהאבא יגבה את הצוות החינוכי ויגנה את ההתנהגות של בנו, הוא מגבה את בנו ותוקף את הצוות. מסכנים המורים שצריכים להתמודד עם הורים עבריינים שכאלה.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...

אותות הוקרה ללוחמים דרוזים שסייעו לארגון 'ההגנה' בתקופת המדינה שבדרך

בסניף ארגון 'ההגנה' בחיפה, הוענקו ביום חמישי 13/6/24 אות ההגנה ואות על"ה (עיטור לוחמי המדינה) לבני משפחתם של שני לוחמים דרוזים, שיח' תופיק חלבי...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר הכרמל ומשם היא צופה אל הים בדרום-מערב ואל מפרץ חיפה ועמק זבולון בצפון-מזרח. קיצור תולדות האוניברסיטה תחילתה...