בטקס מרגש קיבלו תלמידי ביה"ס "יבניאלי" את ספר התורה בבית הכנסת "מאור יצחק" בחיפה

קבלת ספר תורה - בי"ס יבניאלי (צילום: מלי מסיקה)

בסוף השבוע האחרון (שישי, 10/12/21) התקיים ברוב פאר והדר ובהרבה שמחה בלב, בבית הכנסת "מאור יצחק" בחיפה, טקס מרגש וחגיגת קבלת ספר התורה לתלמידי כיתה ב' של ביה"ס "יבניאלי" אשר בשכונת קריית אליעזר, הסמוך לבית הכנסת באותו הרחוב.

התלמידים הגיעו לאירוע כשהם מחוייכים ונרגשים והתקבלו בקולות שמחה ותופים, הלבבות התמלאו בהתמוגגות ואהבה ואף עין לא נותרה יבשה למראה התלמידים הלבושים לבן, כשעל ראשי הבנים כיפות לבנות עם שמם רקום עליהן ואילו הבנות קיבלו מעמד מרהיב מאבן להדלקת נרות שבת.

בית כנסת מאור יצחק – קבלת ספר תורה – בי"ס יבניאלי (צילום: מלי מסיקה)

בתחילת האירוע קיבלו התלמידים, המורות וההורים מפיו של גבאי בית הכנסת ונציגו, סקירה קצרה אודות בית הכנסת ומבנהו הייחודי ועל ארון הקודש המיוחד שבו. יש לציין כי בית הספר "יבניאלי" שוכן אף הוא באותה השכונה ובמרחק של דקות ספורות מבית הכנסת.

קבלת ספר תורה – בי"ס יבניאלי (צילום: מלי מסיקה)

בדברי הברכה, אמרו נציגי בית הכנסת:

תלמידות ותלמידים יקרים, ספר התנ"ך הינו סיפורו של עם ישראל. יש בו סיפורי חסד וגבורה, סיפורי מנהיגות גדולים, ברצוננו לאחל לכם קריאה נעימה בספר הספרים המרתק המשלב בתוכו היסטוריה ואגדה – זהו הספר היחידי שאפשר למצוא בו הכל: הרפתקאות, משלים, מתח, דרמה, חוקים, סיפורי חיים, גיבורים, לוחמים, ניסים ומה לא, זהו סיפורו של עם, סיפורו של עם ישראל המספר עלינו כבני אדם. והגיתם בו – עלו והצליחו!
קבלת ספר תורה – בי"ס יבניאלי (צילום: מלי מסיקה)

התלמידים התרשמו מהמעמד המרגש, שרו שירי תורה, למדו על מהותו של ספר התורה, על המזוזה, כתיבת סופר סת"ם, הקלף עליו כותב סופר הסת"ם את ספרי התורה, התפילין והמזוזות.

קבלת ספר תורה – בי"ס יבניאלי (צילום: מלי מסיקה)

התלמידים והוריהם רקדו עם ספר התורה, כמו כן קיבלו כל תלמיד ותלמידה את ספר התורה עטוף בכריכה מוזהבת, עם שמם מוטבע בחזית.

קבלת ספר תורה – בי"ס יבניאלי (צילום: מלי מסיקה)

בתום האירוע התפנו כולם אל שולחן הכיבוד שהיה עמוס בעוגות, ממתקים וכל טוב.

קבלת ספר תורה -בי"ס יבניאלי (צילום: מלי מסיקה)

במהלך האירוע אמרה הגב' מלי מסיקה נציגת ועד ההורים של כיתה ב':

אין לי צל של ספק כי זהו אירוע מכונן עבור כל התלמידים והתלמידות. ברצוני להודות מקרב לב לכל מי שסייע, טרח ועזר בהצלחת האירוע, תודה לכל צוות בית הספר "יבניאלי" בראשותה של המנהלת הגב' איילת אוסטר ויסקוס ולמחנכת הגב' דורית וויסברג על ההשקעה האדירה. תודה ענקית לבית הכנסת "מאור יצחק" על קבלת הפנים ועל ההסברים המרתקים והחשובים. הילדים נהנו והתרגשו ואני בטוחה כי האירוע הזה ייחרט בזיכרונם עוד שנים רבות.
מלי מסיקה (צילום: אדיר יזירף)

הגיבו כאן לכתבה