סועאד שחאדה, פעילת מרצ מחיפה, הלכה לעולמה

פעילת מרצ ואחת ממקימות ארגון "אישה לאישה", סועאד שחאדה, הלכה בשבוע שעבר לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה.

מעבר לפעילותה במרצ לאורך עשרות שנים, פעלה שחאדה רבות בבית הספר "אחווה" והקימה בו מרכז לקשישים שהיו פעילים בבית הספר לטובת התלמידים.

סועאד הייתה נשואה ואם ל-5 בנות. הלווייתה התקיימה ביום שישי (3/12/21) בכנסיה הקתולית. ביקורי תנחומים מתקיימים באולם בכנסייה האורתודוקסית ברחוב הפרסים 3א, בשעות אחר הצהריים, עד מחר – יום שני 6/12/21.

אליעזר הברמן, מוותיקי מרצ, יו"ר הסיעה בהסתדרות ומזכיר הסניף בעבר, ספד לה: "סועאד הייתה אשה פורצת דרך לוחמת למען זכויות האדם אשת שלום, אישה נאמנה לערכים, מסורה, נחושה, דבקה במטרה ובאמונה בצדקת הדרך. עזרה רבות לזולת ולשכבות החלשות. מילאה שורה של תפקידים בכירים, חברת מרצ מיום ייסודה, חברת הנהלת מרצ, ועידת מרצ ומועמדת לכנסת.

אבדה גדולה למרצ ולכוחות השלום והדו קיום. היה לי הכבוד להיות איתה יחד במאבקים למען השלום והשוויון למען הצדק למען הדו קיום. היתה הרוח החיה במאבק למען הנשים והיתה נושאת הדגל במרצ חיפה בכל ענין מרכזי חשוב !לפני 8 שנים הוצבה במקום ה-2 לרשימת מרצ לעיריית חיפה ולפני 3 שנים על פי בקשתה במקום ה-4. כיהנה במספר הנהלות ציבוריות כדון בית הגפן והתיאטרון העירוני וחברת שדולת הנשים ליד ראש העיר .אשה שחסרונה תחסר בוודאות למרצ הן במישור המקומי והן בארצי. יהי זכרה ברוך".

עדנה זרצקי, חברת המועצה לשעבר שהייתה בין מקימי עמותת 'אישה לאישה' יחד עם שחאדה ז"ל, אמרה עליה: סועאד הייתה חברה יקרה שלי עשרות שנים", ספדה לה זרצקי, "בכל פעם שהיה משהו להיאבק עליו ורציתי שותפה, פניתי אל סועאד והיא תמיד הצטרפה. מלבד הפעילות הפוליטית שלה היא הייתה מאוד מעורבת בבית הספר אחווה. היא עשתה הרבה מאוד לטובת התלמידים והם קיבלו מקום מאוד מרכזי בעולמה. בשלב מסוים היא פתחה בבית הספר מרכז לקשישים. גם הקשישים וגם התלמידים יצאו נשכרים מהקשר הקרוב ביניהם.

במקביל, הייתה סועאד בין מקימי ארגון אישה לאישה. היא הייתה מאוד מרכזית. חוץ מהפעילות הציבורית שלה היא הייתה נשואה ואימא לבנות, והיא אהבה מאוד גם את המשפחה שלה וגם את הפעילות שלה לטובת האוכלוסיות השונות. היא באמת הייתה אדם טוב, שרצה רק להיטיב עם כולם".

יו״ר הנהלת מרצ אורי זכי אמר:
"סועאד היתה מהסמלים של מרצ בחיפה ובכלל. היא גילמה בחייה את הערכים של מרצ. אישה ערביה פורצת דרך, באמצעות פעולה משותפת עם יהודיות ויהודים כדי לעשות חיפה טובה יותר, וישראל טובה יותר. היא תחסר מאוד. אני מוסר את תנחומיי למוריס בעלה, בעצמו פעיל מרצ מרכזי בעיר, ולמשפחה״.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. לילי טל אמר/ה

  לא ראוי לא מכובד . בושה !! מציעה לך להתנצל ממש ולחזור בך מדבריך בחזרה.

 2. ירון חנן אמר/ה

  מוכרת לי. אשה יקרה. חבל על אובדנה!

 3. ירון חנן אמר/ה

  תגובה עם ריח גזענות! כיהודי אני מוקיע תגובה בזויה כזו!

 4. רונית אמר/ה

  איזו אישה מדהימה,
  משתתפת בצער המשפחה הכאובה💐
  שלא תדעו עוד צער והלוואי ויהיו עוד נשים כמו סועאד🌹

 5. יסמין אמר/ה

  אתה אדם שפל ותת רמה ואנשים כמוך מלאי שנאה בושה למין האנושי

 6. יסמין אמר/ה

  אתה אדם שפל ותת רמה ואנשים כמוך מלאי שנאה בושה למין האנושי

 7. ציפי שמש אמר/ה

  אישה מיוחדת. זכינו לעבוד באותה מסגרת בעיריית חיפה. סועאד גם אירחה אותנו הקולגות בביתה בכריסטמס ונתנה לנו טעימה מאווירת החג הנפלאה.
  יהי זכרה ברוך⚘

 8. חני אמר/ה

  יהי זכרה ברוך, תנחומים למשפחה.

 9. דליה הללי אמר/ה

  סועאד, אשה וחברה יקרה, שנים ארוכות עבדנו כמנהלות מקבילות במערכת הקהילתית בביה"ס בעיר חיפה.
  סועאד אשה משכמה ומעלה,נעימה, מאירת פנים וכל כולה פירגון והכלה של האחר. מלאת תושייה יוזמה ועשייה חברתית.
  אשה יקרה מאד.
  נוחי על משכבך בשלום

הגיבו כאן לכתבה