הפחתת תעריפי התחבורה הציבורית בגובה המע”מ בעלות שנתית של 650


הממשלה אישרה את הצעת החוק שהגישו שר האוצר והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל:הפחתה בתעריפי התחבורה הציבורית בגובה המע”מ בעלות שנתית של 650 מיליון ש”ח

05_-_מטרונית_בגשר_פז.JPG

הצעת החוק קובעת כי יימנע שינוי עתידי בתעריפי התחבורה הציבורית כתוצאה משינויים במע”מ

שר האוצר, משה כחלון: “ההפחתה בתעריפי התחבורה הציבורית היא מהלך חברתי ממדרגה ראשונה, מהלך שממשיך את המאבק שלנו ביוקר המחייה בישראל ומסייע קודם כל לשכבות החלשות ומעמד הביניים. הפתרון אליו הגענו יחד עם השר דרעי מאפשר לנו לשמור על מערכת המע”מ האחיד ולא לפגוע במערכת המיסוי בישראל אך גם לוודא כי ההפחתה תישאר לשנים רבות”

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי: ״הפחתת המע”מ על תחבורה ציבורית בסך 17 אחוז היא עמידה בהתחייבות שלקחתי על עצמי במערכת הבחירות ותחסוך אלפי שקלים לשנה למשפחות מהשכבות החלשות ולאלה שאין להם רכב. מדובר בהפחתת תעריפים גדולה שתובא לחקיקה מהירה בכנסת כדי לוודא שלא תבוטל בשנים הקרובות. אני מודה לידידי שר האוצר משה כחלון שסייע לי להגיע להישג חשוב זה״

הממשלה אישרה את הצעת החוק של שר האוצר, משה כחלון, והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי להביא להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית בגובה המע”מ. את ההוזלה בתעריפים בשווי שיעור מס הערך המוסף תסבסד המדינה בעלות שנתית של 650 מיליון ₪ אשר יועברו למפעילי התחבורה הציבורית. בנוסף, במסגרת הצעת החוק נקבע כי יימנע שינוי עתידי בתעריפי התחבורה הציבורית כתוצאה משינויים במס ערך מוסף .

תעריפי הנסיעה באוטובוסים וברכבות נקבעים על ידי שרי האוצר והתחבורה במסגרת צווי התעריפים. הצעת החוק תביא להפחתה חד פעמית בתעריפי הנסיעה בשיעור המע”מ הנגבה מתשלומי הנסיעה כיום. את ההוזלה בתעריפים בשווי שיעור מס הערך המוסף תסבסד המדינה בעלות שנתית של 650 מיליון ₪ אשר יועברו למפעילי התחבורה הציבורית.

בנוסף, במסגרת הצעת החוק נקבע כי יימנע שינוי עתידי בתעריפי התחבורה הציבורית כתוצאה משינויים במס ערך מוסף.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו