"אזרחים ותיקים זכאים לאיכות חיים גם בגיל מבוגר"

דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים ויו"ר אשכול רשויות המפרץ בכנס "ותיקות עם ערך" (צילום: גילי גהוזי)

17 רשויות מקומיות בכנס ההתנעה של מיזם "ותיקות עם ערך" התקיים בקריית ים "ותיקות עם ערך" התקיים בקריית ים

אשכול רשויות המפרץ, המאגד בתוכו 17 רשויות מקומיות, מוביל התנעת מיזם ארצי אשר יעסוק בשיפור איכות חייהם של אזרחים ותיקים תושבי האשכול.

מיזם 'ותיקות עם ערך' נבנה בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות ומשרד הפנים, כחלק מזכייתו של האשכול בקול קורא לקידום בריאות באשכולות אזוריים.

כנס "ותיקות עם ערך" בקריית ים (צילום: גילי גהוזי)

דוד אבן צור, ראש העיר קריית ים המשמש גם כיו"ר אשכול רשויות המפרץ:

קריית ים ידועה כאחת הערים המבוגרות ביותר במדינת ישראל. כמעט רבע מהאוכלוסייה. הוותיקים בעיר לא מעוניינים יותר להישאר בבית, הם דורשים וגם זכאים לאיכות חיים טובה גם בגיל מבוגר. בקריית ים אנו מובילים סל שירותים מגוון שכולל מענה להשכלה גם בגיל השלישי, חוגים, ספורט ועוד, אך היכולת של האשכול להושיב סביב השולחן את כל הגורמים המובילים בארץ ליצירת מדיניות היא בהחלט המפתח לשיפור איכות חיי האזרחים הוותיקים לטווח הארוך.
דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים ויו"ר אשכול רשויות המפרץ בכנס "ותיקות עם ערך" (צילום: גילי גהוזי)

בכנס נכחו מובילי ומובילות בתחום הבריאות בישראל, בהם חה"כ לשעבר רועי פולקמן המשמש כיום כיועץ אסטרטגי למשרד הבריאות.

כנס "ותיקות עם ערך" בקריית ים (צילום: גילי גהוזי)

ח"כ לשעבר רועי פולקמן אמר בכנס:

תכנית ותיקות עם ערך היא צו השעה. האסטרטגיה שלנו היא לעבור מדיסיפלינות נפרדות לעבודה שילובית. איכות חייהם של ותיקים וותיקות בישראל לא נתונה בידי גוף אחד, או משרד אחד, והראייה הנכונה היא אינטגרטיבית. האשכולות האזוריים הם הפלטפורמה האידיאלית לכך בזכות היכולת שלהם לאגד כמה רשויות יחד למען מטרה אחת.
מנכ"ל אשכול רשויות המפרץ, אהרון אזולאי בכנס "ותיקות עם ערך" בקריית ים (צילום: גילי גהוזי)

מנכ"ל אשכול רשויות המפרץ, אהרון אזולאי, אשר שימש בעבר כמנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים אמר: "נמצאים כאן איתנו מנכ"לי עמותות ומגזר שלישי, נציגי אחריות תאגידים בחברות גדולות במשק, נציגי ונציגות משרד הבריאות, קופות החולים ועוד. אני שמח שזכינו להוביל תהליך כל כך משמעותי, אשר מתוצריו ייהנו עשרות אלפי תושבי האזור. אני קורא לכלל הרשויות לראות באשכול ככתובת לעיצוב מענים ומדיניות בתחומים רוחביים ורוצה להודות לצוות המוביל על התנעת המהלך".

כנס "ותיקות עם ערך" בקריית ים (צילום: גילי גהוזי)

המוזמנים הרבים השתתפו בשולחנות שיח אשר עסקו בקידום מדיניות מיזם "ותיקות עם ערך", כאשר תוצרי הדיונים יועברו ליצירת טיוטת מדיניות ותוכנית פעולה נרחבת באזור.


הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

    הכנס היה חשוב בקריית ים.כל הכבוד לידידי דוד אבן צור הפועל ימים כלילות למען העיר קרית ים. הייתי אצלו ושיבחתי אותו. יום נפלא.

הגיבו כאן לכתבה