תלמידי ביה”ס “הריאלי” הציעו “זורקים לפח ועושים מהפך !”

מאת: כתב החברה והחינוך של האתר “חי פה”

Screen_Captures78.jpg

במסגרת פרויקט במקצוע “מדעי הסביבה” שהתקיים השבוע בבית הספר “הריאלי העברי” שבמרכז הכרמל בחיפה , נתבקשו קבוצות שונות של תלמידי כיתות ח’, בהם בין היתר התלמידים אביתר לוי , בנג’מין חרדון , טוהר גדז’ ונועם בוכבינדר , בשיתוף המורות יעל קימילוב , קרין ניל בלס ונלי גאס , ועימן גם סטודנטיות מויצ”ו גל הראל והילה וילצ׳יק , להציע פיתרון לבעיה הידועה והיא סוגיית חזירי הבר בחיפה המפריעה לכל תושבי הכרמל ושכונות חיפה בכלל . אחד הפיתרונות המקסימים והמבריקים שהציעו התלמידים בעבודת הפרויקט שלהם , היה הכנת סטיקירים עם הסלוגן: “זורקים לפח ועושים מהפך !” .

הרעיון הגיע בעקבות בעיית פחי האשפה , תושבי העיר זורקים את הזבל שלהם מחוץ לפח האשפה ובכך נותנים מניע לחזירי הבר להגיע לשכונות חיפה . התלמידים הדפיסו את המדבקות והדביקו אותן על פחי האשפה באיזור מגוריהם .

סוגיה סביבתית זאת היא הבעיה שחשבו התלמידים עליה במשגרת עבודת הפרוייקט שלהם , שוטטות חזירי הבר בין הבתים ברחובותינו . עקב התמעטות השטחים הירוקים , חזירי הבר מחפשים אוכל בין פחי האשפה ברחוב ליד הבתים . כשאנשים לא זורקים את הזבל שלהם לתוך פח האשפה אלא זורקים אותו ממש לידו ברחוב . כך חיברו והמציאו התלמידים את רעיון המדבקות שעליהם הדפיסו את המשפט “זורקים לפח ועושים מהפך!” .

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.