קבלה על שם "פאטמה אחושרמוטה" • תקרית גזענית ומביכה בחיפה

"על הקבלה של פאטמה בסניף ריבר REBAR גרנד קניון נכתב "פאטמה אחושרמוטה" – בהתחלה חשבתי שקראתי לא נכון ואז גיליתי שלא טעיתי והתחלתי לבכות."

פאטמה בחורה צעירה, ניגשה לקנות משקה קל מסניף ריבּר – REBAR בגרנד קניון ולא תיארה לעצמה שתצא מושפלת ומובכת. האירוע התרחש כאשר נשאלה לשמה וענתה פאטמה. הבחור שקיבל את ההזמנה רשם "פאטמה אחושרמוטה".

העובדים בדלפק רי-בר מצחקקים

פאטמה שלאורך כל ההמתנה לא הבינה על מה הצחקוקים מספרת. העובד קרא לעובדת נוספת וכשהיא הסתכלה על ההזמנה התחילו להתלחשש ביניהם ולצחוק – חשבתי לעצמי שהם צוחקים ביניהם כחברים לעבודה. לאחר מכן, כשהמשקה שלי היה מוכן, הגיעה עובדת אחרת וכשהסתכלה על הקבלה כדי לקרוא לי בשמי היא חייכה אבל לא נראתה מוטרדת.

בדרך כלל אני לא לוקחת את הקבלה, אבל שמתי לב לשם ארוך ליד השם הפרטי שלי. התקרבתי לקופה לראות את הקבלה. ולרגע חשבתי שטעיתי ולא קראתי נכון. התקרבתי יותר וראיתי שכתוב שם משפחה "אחושרמוטה". באותו הרגע לקחתי את הקבלה הרגשתי מושפלת ונבוכה הלכתי ישבתי בצד והתחלתי לבכות.

מבין 80 סניפים אותם מונה הרשת האירוע המביש והגזעני דווקא התרחש בסניף של חיפה עיר הדו קיום.

הקבלה אותה צילמה פאטמה

מרשת ריבר נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:

"מרגע היוודע המקרה, המנוגד באופן מוחלט לערכי החברה ולהנחיותיה, ערכנו בירור מעמיק, שבסיומו העובד פוטר לאלתר. נדגיש כי מדובר בהתנהגות מצערת של עובד בניגוד להנחיות הזכיין שמפעיל את הסניף המדובר ובניגוד להוראות הרשת. איננו מגלים סובלנות כלשהי להשמצות ואנו מגנים את המקרה מכל וכל ורעננו את הנהלים מול כל הסניפים והזכיינים ברמה ארצית.

מאז שנת 2006 שירתנו מאות אלפי לקוחות ומעולם לא אירע מקרה חריג שכזה באף אחד מ-80 סניפינו ברחבי הארץ. אנו מעסיקים עובדים מכל המגזרים והדתות ומעודדים גיוון רחב מכל חלקי האוכלוסיה. אנו מצרים על האירוע החריג שאינו משקף את דרכינו בשום צורה שהיא".

הגיבו כאן לכתבה

25 תגובות
 1. יסמין אמר/ה

  אני בהלם שבחיפה ככה מתנהגים אסור לתת לגזענות להגיע לחיפה משום צד

 2. ירון חנן אמר/ה

  טוב שפוטר העובד לאלתר! צריך לגלות אפס סובלנות לגזענות…ולא רק בחיפה!
  אבל למה שנתפלא? אם חבר כנסת גזען ושונא ערבים מהאופוזיציה מכנה את כל הערבים בתואר : "בני השפחה" למה שנער צעיר לא יושפע מהשיח המביש הזה ויצמיד לשמה של ערבייה את שם התואר הדוחה הזה? איך חלקנו כיהודים לא למדו מהו לקח השנאה הגזעית?

  1. שלום אמר/ה

   הערבים הם בני השפחה, זה כתוב בתורה.
   ישמעאל הבן של הגר השפחה, ויצחק הבן של שרה הגבירה.

 3. ירון כרמי אמר/ה

  צעירים חסרי חינוך
  בושה וחרפה
  בא לי להקיא

 4. שמחה+קורקוס אמר/ה

  מעולה שהעובד פוטר שילמדו אחרים שדו קיום בחיפה זה דו קיום ואין גזענות בחיפה

 5. אזרח פשוט... אמר/ה

  זה מביש מה שהיה וטוב שהעובד פוטר אבל יש גם מקרים הפוכים בהם לקוחות יהודים מושמצים ולא עושים מחזה אישיו ביתי פעם אחת עם המשפחה ברשת מזון מהיר מפורסמת הוזמנתי מוצר מסויים ושהגיע בטעות אחר פניתי לאחראי המשמרת והוא בלי להתבלבל פנה לעובדות ערבייה אחרת האמירות גזעניות על היהודים הגזלנים נצלנים וכל הזמן מנסים לדפוק את העסקים אבל הוא לא לקח בחשבון שבמקרה אני דובר ומבין ערבית ושעניתי לו בערבית הוא אפילו לא התנצל

 6. הושע אמר/ה

  ממש לא לעניין. אבל לעניין הדו קיום… הייתי תושב חיפה בעבר. אני מדבר מנסיון אישי. גזענות יש והרבה. משני הצדדים. והמון אלימות מצד הערבים. מאחר וזה קרה לי ולא פעם אחת ומאחר והייתי עד למקרים ממש לידי אף אחד לא יוכל לשכנע אותי אחרת.

 7. אסתר בכר אמר/ה

  החיים בדו קיום היה תמיד בחיפה יהודים גרו עם ערבים באותו בנין ןלפעמים אפילו באותה דירה.
  אף אחד מאיתנו לא הולך לשום מקום וכולנו נשארים לגור אחד ליד השני.
  אם אנחנו רוצים חיים טובים שקטים ומלאי אהבה. ומי לא רוצה חיים כאלו. עלינו לחשוב תמיד ככה. אני רוצה לחיות חיים שקטים ואוהבים. החיים על פני האדמה אינם ארוכים וכל אחד רוצה לחיות אותם בשקט ושמחה. אם כך אסור אף פעם ללבות שנאה. ליבוי השנאה מעכיר את החיים!!

 8. ציפי שורק אמר/ה

  העובד פוטר. ומה עם החברים,שצחקקו? לא היה שם עובד
  נאור אחד, שידאג למנוע את המעשה השפל והמביש?! את לא המושפלת פה, פטמה. העובד וחבריו הם השפלים, הבזויים, צרי האופקים והפרימיטיביים. הגישי תלונה על גזענות.

 9. ריאן אמר/ה

  צריך לפטר את כל מי שהיה במשמרת

 10. דינה אמר/ה

  תתבעי אותם אחושמרמוטה! הפיצוי מובטח ואת במקום לבכות תצחקי בדרך אל הבנק!

 11. מישם אמר/ה

  עובדים בשבת . לא נראה לי שמותר ליהודים לעבוד בשבת . יותר נכון להגיד ישראלים . גם אין הוכחה שמדובר ביהודים . זה לא שעל הקהלות אפשר לרשום בערבית או אפילו באנגלית .

 12. גלית אמר/ה

  שיתביישו להם! אז מה אם הם פיטרו את החרא הזה. מה עם העוגמת נפש שספגה פאטמה? זה לא נחשב? היא חייבת לתבוע את הרשת!! פאטמה אל תשבי בשקט תיקחי עורך דין להתלונן על הבחור להתלונן על הרשת.מגיע לך פיצויים. את תשבי בשקט.

 13. סקיפר אמר/ה

  פטמה,
  אכן, דינה שכתבה לפני צודקת.
  פני לבית נמשפט לתביעות קטנות ותבעי את החצוף בסכום המירבי שאפשר בתביעו. קטנות. לדעתי מעל 30,000 שח וללא צורך בעו"ד.
  בהצלחה

 14. איה ברזני אמר/ה

  יאללה תפתחי תיק תביעה תקבלי מלא כסף . גם את הבחור שכתב לא לוותר.

 15. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  ריבאר חינם לכל החיים, לפחות

  1. אמנון אמר/ה

   לדעתי, מספיק עד 120 !!! אם הרשת תחזיק מעמד…😄

 16. יוסי אמר/ה

  טוב עשתה הנהלת הרשת שפיטרה מייד את העובד החצןף והבריון שמקומו בלה פמיליה ירושלים!!!!

 17. וובה חוייקין אמר/ה

  לא יפה

 18. עופר אמר/ה

  קחי עורך דין ותגישי נגדם תביעה על 100 אלף שח. יש להם אחריות שילוחית.

 19. רחל אמר/ה

  על כל דבר קטן שיהודים עושים יש רעש גדול מאוד ללא שום פרופורציה,. לא שאני מצדיקה העלבת אדם, אבל צעירים עושים צחוק מכל דבר, זה לא הרג אותה ולא פצע אותה. אבל יהודים נפגעים כל יום מדקירות נסיונות לחטוף נשק. זריקת בקבוקי תבערה גניבת נשקים מצהל, השתוללות מחרידה בכבישי הנגב, סחיטה באיומים וגביית פרוטקשן, כל זה עובר מתחת לראדר אף אחד לא מתייחס. די מספיק עם היחס המפלה,כולם צריכים להיות שווים לפני החוק.

 20. אבי אמר/ה

  אצלנו זה ציחקוק אצל ערבים זה פגיעה בכבוד המשפחה

 21. ריטה אמר/ה

  מדוע רק העובד לפיטורים הרי כול הצות שם צחק מליראות את שימצא "שמה של הגברת",הם לא שותפים לנבלות? פשוט לפתר לא לחשוב פעמיים

 22. אבי אמר/ה

  אל לכם להסתפק בפיטוריו של העובד. צריך להעמיד אותו לדין ולקנוס אותו, אם לא העסק, אז אולי אחת התנועות החברתיות, אולי בשיתוף עם פוליטיקאים מהמרכז.

 23. רותי אמר/ה

  לא שאני בעד….. אבל מעניין מה היה קורא לו המקרה היה הפוך….תפסיקו להתיפייף….אתם לא יודעים מה הם באמת חושבים עלינו בתוך ליבם…. יש ויש כמו בצד שלנו…. גם אני חוויתי פעם מקרה בו הקצב שהיה ערבי זרק לי את הבשר לעגלה ממרחק…. כאילו זה כדור סל בזלזול…בשופרסל אז מה לתבוע אותו?

הגיבו כאן לכתבה