בגיל ובשמחה הדלקת נרות חנוכה בבית החם של ניצולי השוואה

ימי החנוכה בגיל ובשמחה מילאו באור גדול את ה"בית החם לניצולי השואה"

001_-_חנוכה_יד_עזר_לחבר.jpg

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
מאת: כתב החדשות של האתר "חי פה"

חודש כסלו גם הוא כבר הגיע ועימו הגיע אלינו גם חג החנוכה , בחג זה האור גובר על החושך , זהו חג שחל בחודש כסלו ובו אנו מצווים כולנו לפתוח גם את הכיס וגם את הלב … חג החנוכה הוא חג של שמונה ימים , חג שמח במיוחד בו מדליקים את נרות החנוכה , אוכלים סופגניות ועוד , גם ב"בית החם לניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" , ובכל יום מימי החג הגיעו קבוצות רבות שונות ומגוונות לשמח לשיר לרקוד ולאכול סופגניות ביחד עם דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" שבקריית החסד בחיפה .

IMG_1456.JPG

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
מידיי ערב בימי חג החנוכה התקיימה הדלקת נרות מרשימה ומכובדת בחדר האוכל של ניצולי השואה בעמותה , ומעבר לכך גם בכל מהלך ימי החג התקיימו עוד מספר רב של הדלקות נרות מקסימות ומרגשות נוספות עם קבוצות שונות שהגיעו לשמח את ניצולי השואה בחג והכל כמובן תודות למנהלת ה"מועדון החברתי" של ניצולי השואה של העמותה הגב' נעמי אילוז , שעשתה לילות כימים לטובת רווחתם ולשמחתם של ניצולי השואה בחג החנוכה .

IMG_1470.JPG

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
ביום הראשון של החג הגיעו חיילי השייטת וספינות הטילים של זרוע הים של חיל הים לחגוג את הדלקת הנר הראשון של החג , בנר השני של חג החנוכה הגיעה קבוצה גדולה של חיילים מלשכת הגיוס של חיפה לשמח את ניצולי השואה בשירה וריקודים , היה שמח ביותר לראות ניצולי שואה בני 80 , 90 ויותר רוקדים לצד חיילות וחיילים צעירים .

IMG_1452.JPG

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
הדלקת הנר הרביעי של חנוכה ב"בית החם לניצולי שואה" הוקדשה לפעילות של "סבתות וסבים עם נכדים ונינים" . אולם האירועים של ה"מועדון החברתי" החדש של העמותה היה מלא וגדוש עד אפס מקום , והשמחה בו הייתה גדולה ביותר . חלק מניצולי השואה עסקו ביצירה וחלק רקדו ופצחו בשירה ושמחה אדירה .

IMG_1454.JPG

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
הדלקת הנר החמישי של חנוכה גם היא היתה מרגשת ביותר עבור ניצולי השואה , ביום זה הגיעה קבוצת תלמידים של נערים ונערות מבית הספר לחינוך מיוחד "עופר" שהוא בית ספר לילדים עם מוגבלויות וילדים אוטיסטים . הייתה שירת מקהלה של תמידי בית הספר ושניים מהתלמידים אף ניגנו שירי חנוכה בכינור ובחליל . בסוף הערב , אחרי שירה וריקודים עם ניצולי השואה , העניקו הנערים עבודת פסיפס אותה עשו במיוחד למען ניצולי השואה , ועליה נכתבה פרשנותו של הגאון מווילנה לגבי משלי ט"ז: "לכל אדם ואדם יש לו דרך בפני עצמו לילך בו , כי אין דעתם דומה זה לזה ואין פרצופיהן דומין זה לזה , ואין טבע שני בני אדם שווים" . יש לציין כי אירוע זה היה מיוחד וגם בו לא נשארה אף עין יבשה .
IMG_1449.JPG
אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
ביום האחרון , בנר השמיני של חג החנוכה היה שוב מרגש ביותר , הגיעה קבוצה של סוהרים מצוות 4 של יחידת הליווים נחשון צפון של שירות בתי הסוהר בפיקודו של המפקד רס"מ אושרי שהתרגש אף הוא , הדליק את הנר השמיני של חנוכה ביחד עם אריה ברונשטיין ממתנדביה הוותיקים של העמותה . הסוהרים הביאו עימם ארגזים מלאים בסופגניות חמות , שרו שירי חנוכה ורקדו במעגלים עם ניצולי השואה , היה מרגש ביותר וגם במפגש זה לא נשארה אף עין יבשה .

555.JPG

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבגאמר בתחילת החג , בהדלקת הנר הראשון של חנוכה: "חנוכה הוא חג האורים , חג שכולו אור , בו האור גובר על החושך , ולכן חשוב לי להביא מעט מן האור לאותם ניצולי שואה האנשים גיבורים , שבזכותם אנחנו פה" . עוד הוסיף מר סבג: "הסיפור של ניצולי השואה הוא סיפורו של דור שלם . דור שנחלץ מתהומות הרוע ובחר בחיים . דור , שהאמונה בצדקת דרכנו הייתה נר לרגליו . דור של גבורה ועשייה . דור שתרם לחברה הישראלית בכל תחומי החיים . ההיאחזות בחיים חרף משא הזיכרון הכואב , היא המסר אותו ניצולי השואה נושאים בגאווה , מאז ועד היום . ההיאחזות בעשייה , בתרומה , בנתינה . בבניין הארץ . אני מאחל חג חנוכה שמח לניצול השואה ולבני משפחותיהם , כבכל חג גם בחנוכה אנו מחדשים את הזמן ומברכים ברכת "שהחיינו". המילה "שהחיינו" מבטאת את החיים בעולם נפלא זה . המילה "וקיימנו" עומדת עבור זכותנו להתקיים בכבוד . קיום של רווחה , יעוד ומשמעות , מקיפים בני משפחה אהובים וחברים . המילים "והגיענו לזמן הזה" מציינות את הזכות שנפלה בחלקנו לציין את החג , בכל שנה מחדש, עם האנשים היקרים לנו במקום היקר לנו . אין זה מובן מאליו , "שהחיינו וקיימנו והיגיענו לזמן הזה" , חג שמח .

575.JPG

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
הגב' שרה , אחת מניצולות השואה בת 93 מפולין , דיירת ה"בית החם לניצולי השואה", שנכחה בכל האירועים השמחים האלה והתרגשה ביותר , אמרה לאתר "חי פה" : "אין מילים , הרצאות או ספרים שיכולים לתאר את החוויות שעברנו תחת הכיבוש הנאצי והצורר הנאצי בתקופת השואה , אבל גם אין מילים שיכולות לתאר את התחושה החמה שאני מרגישה כאן היום , כעת בלב . כל הכבוד לכל החבר'ה הצעירים האלה שבאים אלינו מזמנם החופשי בכל ימי חג החנוכה לשמח אותנו כאן ביחד עם כל ניצולי השואה , רואים שבאמת איכפת להם מאיתנו, אני כבר מחכה לפעילויות והאירועים הבאים שיתרמו לקהילה גם בחגים הבאים , וגם בימים השוטפים בכל ימות השנה, כל הכבוד ויישר כוח למר שמעון סבג העושה לילות כימים לטובת רווחתם של ניצולי השואה, ותודה גדולה למנהלת המועדון החברתי הגב' נעמי אילוז על כל מה שהיא טורחת ועומלת רבות ועל כל פועלה במועדון החברתי" .

IMG_1482.JPG

אדיר יזירף , רומן לוינגרד .
נאחל מכולנו לכל ניצולי השואה הרבה בריאות טובה ואריכות ימים , חג שמח ומי ייתן ושניפגש כולנו תמיד רק בשמחות !

יד עזר לחבר - חיפה

לא ניתן להגיב