סחיטה באיומים של קבלן בניה בחיפה

דקירה - סכין - אילוסטרציה (צילום: חי פה)

תושבי חיפה חשודים בסחיטה באיומים של קבלן בניה שהעסיק אותם

מהמשטרה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
בתום חקירה מורכבת שניהלה היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב כרמל, הוגשה הבוקר (ה' 4/11/21) הצהרת תובע נגד 2 תושבי חיפה בחשד שסחטו באיומים קבלן בניה תושב כפר כנא.

היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב כרמל, ניהלה בשבועות האחרונים חקירה סמויה שכללה הפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ועניינה סחיטה באיומים של כספים מקבלן בניה בחיפה ע"י מספר חשודים שפנו עפ"י החשד לקורבן והציגו את עצמם כמקורבים לעבריין מוכר ומסוכן לדבריהם, תוך איומים ודרישה לתשלום סכומי כסף גדולים.

ראשיתה של הפרשייה לפני מס' שבועות, עם קבלת תלונה בתחנת משטרת חיפה בגין סחיטה באיומים של קבלן בניה בחיפה, על ידי מספר חשודים. מהחקירה עולה כי חלק מהחשודים הועסקו על ידי הקורבן, תושב כפר כנא, בשנות ה-60 לחייו, כעובדים באתר הבניה, כאשר עם תום עבודתם הלגיטימית, פנה אליו אחד החשודים ודרש ממנו לשלם כסף נוסף ללא עבודה, אחרת יפגע. הקורבן שילם לחשודים עשרות אלפי שקלים וכאשר הודיע להם כי אין בכוונתו לשלם סכומים נוספים, הבהירו לו החשודים שהינם בני משפחתו של עבריין מוכר ומסוכן מאוד מהאזור וכי אם לא ישלם את הכסף שנדרש לשלם, הם ישלחו אותו אליו.

אגרוף – אילוסטרציה (צילום: ירון כרמי)

כעבור מספר ימים הגיע החשוד הנוסף לאתר הבניה ובמהלך דין ודברים עם הקורבן, איים עליו, דקר אותו מס' פעמים ופצע אותו באורח קל.

בעקבות התלונה הנ"ל, כאמור, פתחה היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב כרמל בחקירה סמויה במסגרתה נאספו עדויות וראיות.

בתוך כך, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו בלשי יל"פ מרחב כרמל, לפני כשבועיים 3 תושבי חיפה (24,64,53) לחקירה בתחנת המשטרה בחיפה.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת, כאשר הבוקר, הגישה פרקליטות מחוז חיפה הצהרת תובע נגד שניים מהחשודים (24,64) לבית משפט השלום בחיפה ובימים הקרובים יוגש נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. שלומי אמר/ה

  חרטא ברטא.
  הקבלן לא שילם להם משכורת

 2. האינסטלטורים אמר/ה

  לדקור לחתוך לפצוע אפילו להרוג לפי המשטרה מותר – אבל לאיים אסור .

 3. אייל אמר/ה

  אל דאגה בטענה שנפגעת פרנסתם … השופט ישחרר למעצר בית ומשם יאפשר להם להמשיך לעבוד (או לסחוט..)
  עד למשפט תמורת ערבות. הכל בסדר מערכת המשפט מזמן פשטה פה את הרגל ולכן מתאפשרת כל האלימות הזו

הגיבו כאן לכתבה