אליפות הארץ 2015 בקפואירה בחיפה

אליפות ישראל בקפואירה התקיימה בחיפה בשבת, 12/12/2015. התחרות כללה שלוש קטגוריות שקוטלגו על פי דירוג חגורות – קטגוריה ראשונה של מתחילים שבשנתיים הקרובות (תלוי בהתקדמותם) יקבלו חגורת "בוגרים", קטגוריית בוגרים, שמתייחסת לקפואריסטים עם ניסיון של קרוב ל10 שנים ומהווים חלק פעיל ומשמעותי בפעילות הקבוצה בארץ, וקטגוריה שלישית שכללה את המדריכים הבכירים בארץ.

IMG_3334.JPG

אודות תחרות הקפואירה:


התחרות בנויה על שלושה משחקי קפואירה שונים – משחק נמוך ואיטי שמתמקד בקצב ובקואופרטיביות של השחקנים, משחק גבוה שמציג את הפן הלחימתי וההגנתי של הקפואירה ומשחק ראווה שבא להראות את השליטה בתנועות ובתרגילים האקרובטיים השונים.
כל משתתף בתחרות הקפואירה מקבל ניקוד ע"פ האופן בו שיחק, כאשר הדגש הוא על שיתוף הפעולה של המתחרים ולא על היכולת של מתחרה אחד להביס את היריב. כך חושבו הנקודות של המנצחים.

IMG_3537.JPG

המתחרים מתאמנים באופן מקצועי בקפואירה, בדומה לכל ספורט אחר ומקדישים לפחות ארבעה אימונים בשבוע.

לכבוד האליפות הגיע לארץ מסטרה קנגרו, היישר מריו דה זניירו, קפואריסט עם ניסיון של יותר מ-30 שנה, ואליו הצטרף פרופסור אסטסיו שהיה אלוף העולם בשנת 2003 וכיום מוביל את קבוצת הקפואירה (הגדולה מאוד יש לומר) בגרמניה. שניהם הגיעו לארץ במיוחד לאליפות והתרשמו מאוד מהרמה הגבוהה של הקפואירה בישראל, הן של הבוגרים והן של הנערים, שהם הדור הבא של אבאדה קפואירה בישראל.

תחום הקפואירה מתרחב בישראל ובחיפה


האליפות שהתקיימה השנה הייתה הגדולה ביותר שהתקיימה אי פעם בארץ וכללה קרוב ל40 משתתפים (וזה רק בגמר ובחצי גמר, לא כולל המוקדמות). אנו גאים לומר שאת המקום הראשון והשני בתחרות הבנות לקחו קפואריסטיות מאבאדה קפואירה חיפה.
במקום השני בבוגרים זכה קפואריסט מוכשר מאוד מחיפה ובמקום השלישי למאמנים הבכירים זכה מאמן ותיק שמאמן בכל הצפון ומתאמן דרך קבע בקבוצה בחיפה.

שנה הבאה אנו בטוחים שנכתוב על כך שאת כל המקומות הראשונים לקחו קפואריסטים מחיפה.

אודות הקפואירה


אבאדה קפואירה החלה בארץ כבר לפני 25 שנה וכיום נמצאת בכל הארץ, מבאר שבע בדרום וכמעט עד קריית שמונה בצפון.
על פי הפילוסופיה של אבאדה קפואירה, הקפואירה צריכה לתמוך באוכלוסיות שונות ולפעול למען החברה, וניתן לראות זאת בארץ כאשר המאמנים עובדים עם אוכלוסיות בסיכון, עם מוגבלי תנועה ובאזורים מעוטי יכולת. ההבדל בין קפואירה לאמנויות לחימה אחרות הוא שהקפואירה לא מתמקדת רק בהגנה עצמית, אלא גם בשליטה, במודעות עצמית והעיקר הוא הקבוצתיות והחברתיות.

קפואירה יכולה להתקיים אך ורק בקבוצה, כך היא החלה וזו המהות שלה.
"אבאדה קפואירה חיפה" נמצאת ברוב המתנסים ופועלת באזורים שונים, כמו נווה שאנן, קריית אליעזר, מרכז הכרמל ועוד. בנוסף, אבאדה קפואירה לוקחת
חלק בכל האירועים החברתיים בחיפה כגון צובחוץ, חג החגים, אירועים בעיר התחתית וסתם קפואירה בחוף הים או בפארק הכט…

[topic:2t6spko2]https://haipo.co.il/forum/item/16055#p32518[/topic:2t6spko2]

בקטגורית מדריכים בכירים (דרגת אינסטרוטור):

1. איתי כהן -באר שבע
2. פלוריאן ליבוסיסי- תל אביב
3. ערן ארפי-חיפה.
4. דניאל סלע-קריות.

בקטגורית נשים מתקדמות (דרגת גרדואדס):
1. לין זוהר-קריות.
2. שרון אלמוג.
3. דניאל קם-חיפה.
4. נועה כחל צרפתי-חיפה.

בקטגורית גברים מתקדמים(דרגת גרדואדוס):
1. יהודה חייט-תל אביב.
2. תומר ארמה-חיפה.
3.מיקי חייט-תל אביב.
4. ניר אקרשטיין- ירושלים.

קטגורית תלמידים:
1. תמיר שלהבת-טבעון
2. אלון זיד- כרמיאל
3. אלחנן קירשנברג- בני ברק
4.אור נתן -פרדס חנה

IMG_4200-2.JPG

קבוצות ספורט בקהילה בחיפה

לא ניתן להגיב