הלכלוך בחוף הכרמל: המשרד תוקף, המועצה התעלמה

פסולת_בחוף_הכרמל_לאחר_מתן_ההתראה._צילום_-_המשרד_להגנת_הסביבה.jpg

פסולת בחוף הכרמל לאחר מתן ההתראה. צילום – המשרד להגנת הסביבה 

אוכפים את ניקיון החופים ביד חזקה: נמשכת ההתקפה של המשרד להגנת הסביבה נגד המועצה האזורית חוף הכרמל והעומד בראשה, כרמל סלע. כעת הוציא המשרד “צו ניקיון”, בשל ערמות פסולת בחופים.

 

 

“המועצה התעלמה מדרישות המשרד להגנ”ס”

 

כרמל_סלע_-_ראש_המועצה_האזורית_חוף_הכרמל_-_מתוך_ויקיפדיה.jpg

כרמל סלע – ראש המועצה האזורית חוף הכרמל – מתוך ויקיפדיההמשרד להגנת הסביבה הוציא צו שמירת ניקיון למועצת חוף הכרמל לאחר, שלדברי המשרד, המועצה התעלמה מדרישות והתראות המשרד ולא טיפלה בערמות הפסולת המזהמות את החופים בשטחה. הפסולת לאורך החופים ובדרכי הגישה לים ממשיכה להיערם ולזהם והמועצה נדרשת לפנות אותן מיד או שתעמוד בפני העונשים הקבועים בחוק.

09_-_פסולת_בחוף_הכרמל._צילום_-_רותי_בנין.jpg

פסולת בחוף הכרמל לפני מתן ההתראה הראשונה. צילום – רותי בנין 

ההתראה נשלחה, החוף עדיין מטונף

המשרד להגנת הסביבה הוציא בשבוע שעבר צו שמירת ניקיון למועצת חוף הכרמל, לאחר שהתעלמה מדרישות והתראות המשרד ולא טיפלה בערמות הפסולת המזהמות את החופים בשטחה. המועצה נדרשה לפנות מיד את הפסולת או שתעמוד בפני העונשים הקבועים בחוק . לפני כחודש , נשלחה התראה לראש מועצת חוף הכרמל לפני הוצאת צו ניקיון. ההתראה קבעה כי על המועצה לפנות את הפסולת הקיימת בחופי המועצה לאתר מורשה בתוך שבועיים, או שיוגש בפניה צו שמירת ניקיון. בסיור של פקחי המשרד להגנת הסביבה התברר כי במועצה התעלמו מההתראה והפסולת לא פונתה משטח החוף, ואף נוספה פסולת חדשה.

על כך דיווחנו כאן בהרחבה בחודש שעבר:

 

עבירה פלילית

אי ביצוע הצו מהווה עבירה פלילית, ואם לא יפונו המפגעים, המשרד להגנת הסביבה ישקול המשך טיפול ואכיפה הכולל קנסות וחקירה פלילית.
בחופים שונים הנמצאים בתחום המועצה האזורית חוף הכרמל, נמצאו ערימות פסולת מפוזרות לאורך החופים בתוך הצמחייה ובדרכי הגישה לים. התראה על מפגעים דומים ניתנה למועצה האזורית גם באוגוסט האחרון, בעקבותיה פינתה המועצה את המפגעים. עם זאת, נראה כי המועצה אינה נוקטת באמצעים למנוע היווצרות מפגעים דומים כפי שנדרשת על פי חוק. מדובר כאמור במפגעים חמורים לסביבה ומטרדים לציבור, המהווים עבירה על חוק שמירת הניקיון.
במהלך החודשים האחרונים חופי המועצה מוגדרים כ”מלוכלכים” במדד “חוף נקי” שמפרסם המשרד להגנת הסביבה.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. א.א.חיפה אמר/ה

    קטגם כל כנראה דלט אזהרה שכל מי שיזרוק זבל יקבל קנס מעל אלף שקל.כל
    כן סכום זה ירתיע כל מי שיזהםמאת החוף באמת מגעיל. דל יהואו בטענות שחיות בר מזיקות יגיעו לכל המזבלה. דבר נוסף ראיתי המון קארוונים מעל 15 צפופים אחד ליד השני. איפוא. למה זורקים את הזבל. לדעתי החופים לא מסוגרים לקלוט אותם. צריכים העיריה להערך לכל הקארוונים כמו בחו”ל. וגם ישלמו עבור ההשקעה ושמירת המקום בנקיון ותנאים נורמלים בהתקנות מים וחשמל .

הגיבו כאן לכתבה