לוחמי השייטת וספינות הטילים התארחו ב”בית החם לניצולי השואה”

לוחמי השייטת וספינות הטילים של זרוע הים של חיל הים
התארחו ב”בית החם לניצולי השואה” לקראת חג החנוכה !

Screen_Captures79_(1).jpg
מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

השבוע , ביום שלישי 1.12.2015 , ביקרו לוחמי השייטת והסטי”לים (ספינות הטילים) של חיילי זרוע הים של חיל הים , חיילי ספינת הטילים “אח”י קשת” שהגיעו לביקור והתארחו ב”בית החם לניצולי השואה” אשר בקריית החסד של עמותת “יד עזר לחבר” בחיפה וכל זאת לקראת חג החנוכה השמח שיגיע אלינו בתחילת השבוע הבא .

באירוע המרגש נכחו עשרות ניצולי שואה דיירי ה”בית החם לניצולי השואה” וגם מלכות היופי של ניצולות השואה שנבחרו והוכתרו לפני שבוע בתחרות “מלכות היופי של ניצולות השואה” שהתקיימה בחיפה שהעבירו לחיילים את המסר שלהן שמסרו מעל במת התחרות לעם ולעולם . דיירי ה”בית החם לניצולי שואה” של העמותה , שנכחו במפגש התרגשו מאוד מעצם המעמד כשלצידם חיילי צעירים של חיל הים . ניצולי השואה , כל אחד ואחד סיפרו לחיילים אודות סיפורם האישי בתקופת הצורר הנאצי , וכמובן ללא יוצא מן הכלל ביקשו כולם מהחיילים שישמרו לנו על המולדת .

לכידה.JPG
מייסד ומנכ”ל העמותה מר שמעון סבג אמר במפגש: “מידיי יום אני שומע מניצולי השואה הגרים כאן אצלנו , שאם היה לנו אז צבא כמו גדול וחזק כזה כמו שיש לנו כיום , סביר להניח שלא הייתה מתקיימת כלל שואה , כמו – כן מתרגש אני מאוד לראות את חיילי חיל הים כלצידם ניצולי שואה רבים , ברצוני להודות לכם גם על כל הנוכחות השבועית של חיילי הספינה “אח”י קשת” שבאים אלינו מבסיסם לפחות פעם בשבוע לעזור בכל העבודות הנצרכות לטובת רווחתם של ניצולי השואה , בכל ימות השנה” .

יד_עזר.JPG
מפקד הסט”יל , ספינת הטילים של החייל אמר במפגש: “אכן גם אני כאן מתרגש ביותר הערב בדיוק כמו מר שמעון סבג מנכ”ל העמותה , אין דבר מרגש יותר מלראות את המעמד העצום הזה של החיילים הצעירים של חיילי זרוע הים של חיל הים כשהם משוחחים ומרותקים בהקשבה אדירה לדבריהם של ניצולי השואה , כשהם מספרים להם את אשר אירע להם בשואה לפני יותר מ – 70 שנה , אנו רואים במעשי ההתנדבות של החיילים שלנו שליחות גדולה מאוד ואנו גאים לשמוע ממקור ראשון את סיפורי הגבורה והמורשת של ניצולי השואה בתקופת הצורר הנאצי” .

יד_עזר2.JPG
במהלך כל המפגש התקיימה גם פעילות יפה בה בנו החיילים ביחד עם ניצולי השואה חנוכיות מחומרים שונים ומגוונים למיחזור ועם סיום הפעילות המבורכת התאספו כולם לארוחת ערב חגיגית משותפת ומפוארת , כשעליה ניצח ביד רמה צוות המטבח של העמותה בראשותו של השף שמעון חן אשר דאג והכין לחיילים פינוקים ומטעמים לרוב .

נציין כי שייטת ספינות הטילים של זרוע הים , או בכינויה הצבאי “שייטת 3”, היא הכוח הלוחם והעיקרי של חיל הים הישראלי . השייטת הוקמה בסוף שנות השישים וכוללת נכון להיום ב – 2015 , 12 סטי”לים (ספינות טילים) משלושה דגמים והם: סער 4, סער 4.5 וסער 5 , השייטת מוצבת בבסיס חיל הים שבחיפה וזכתה בפרס הרמטכ”ל ליחידה המבצעית המצטיינת בצה”ל על פעילותה בלחימה במהלך השנים האחרונות .

צילומים: רומן לוינגרד , עמית אשד .

יד עזר לחבר - חיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.