היריד המשגשג והאהוב בשכונה בחיפה בוטל בגלל אישה אחת

יריד כרמליה (צילום: אלבום פרטי)

לאחר שנים בהן מתקיים יריד שכונתי שזוכה להצלחה גדולה בקרב התושבים בכרמליה, מאיימת אחת מתושבות השכונה כי תפנה למשרד הבריאות ותתלונן על קיומו. מנהל היריד, ערן שולמן, החליט לעצור את פעילותו באופן מייד. שולמן מקבל עשרות רבות של הודעות תמיכה מאנשים שאוהבים את היריד ורוצים בהמשך קיומו.

מנהלי יריד כרמליה המתנהל כבר מספר שנים בשכונה, החליטו להפסיקו לאלתר בעקבות פניה של תושבת השכונה, שהודיעה כי אם היריד ימשיך להתנהל, היא תתלונן על כך למשרד הבריאות.

יריד כרמליה (צילום: אלבום פרטי)

"כאיש חוק ושומר סדר החלטתי להשעות את היריד בשלב זה, למען השקט הנפשי של כל הנוגעים בדבר", כך אומר יוזם היריד ואיש ועד השכונה ערן שולמן, שכעת מנסה למצוא מוצא לטובת התושבים המאוכזבים. מי שמסייע לו מלבד עובדי העירייה, הוא חבר המועצה ניר שובר, שהבטיח שיעשה כל מה שניתן על מנת שהיריד ישוב לפעול.

שולמן מספר לחי פה כי היריד בכרמליה החל את פעילותו לפני מספר שנים במכירה של דובדבנים מהחקלאי לצרכן במחיר סביר. "הוצאנו רישיון ליריד ועם הקורונה והסגרים הרחבנו אותו והוספנו דוכנים של פרחים ועציצים (פרחי רותם) עוגות ועוגיות של תושבים שאופים בביתם. יש את המלבי של ליאת שהביא משהו מיוחד ויחיד בחיפה, פעם בשבועיים מגיעים אבי ואביבה עם גבינות בוטיק, וכמובן הגדלנו את דוכן הדובדבנים לדוכן של פירות וירקות".

יריד כרמליה (צילום: אלבום פרטי)

"הרעיון הגיע מטיולים שלי באירופה ובארה״ב, בהם ראיתי את הירידים בכפרים ובעיר ניו-יורק ביוניון סקאוור. דוכנים מלאי כל טוב, עסקים קטנים שבאים ומוכרים את מרכולתם ישירות לאזרחים. מדי פעם אנו מביאים ליריד דוכנים מיוחדים – פלאפל, מלאווח, ג׳חנון ועוד.
היריד עובד ברישיון שניתן לנו. אנו מפעילים זאת כיריד שכונתי השומר על שקט, אין מוזיקה ואנחנו אחראים על ניקיון הסביבה. הוספנו גזיבו הנותן צל, נראות יפה ואווירה נעימה לתושבים והתושבות שבאים. התגובות היו נפלאות ומחממות את הלב, אבל לצד האהדה הרבה, ישנה תושבת אחת שמתלוננת באופן קבוע על היריד".

יריד כרמליה (צילום: אלבום פרטי)

"על מה היא מתלוננת? פעם זה על מכירת בגדים יד שניה, פעם זה על לקיחת חניות (יש מלא חניות והיריד הוא בסה"כ 3-4 שעות, בשעות הבוקר).היא גם טוענת שזה עסק פרטי – אני כיוזם ומחזיק הרישיון של היריד, נמצא בכל יום שישי ביריד לאורך כל שעות פעילותו ושומר על הוראות העירייה. כמו כן יש עלויות כמו רכישות של גזיבו, פרסומים בכל המקומות ועוד …"

יריד כרמליה (צילום: אלבום פרטי)

"אותה תושבת מאיימת בפניה למשרד הבריאות עקב מכירת אוכל מוכן ע״י תושבת השכונה", אומר שולמן, "אינני מכריח לבוא ולקנות, אך מי שבא ברוך הבא, ומי שבא גם ממשיך להגיע לאחר מכן. זו יוזמה קהילתית שמביאה למפגש של תושבים, למיחזור של דברים – במקום לזרוק מוכרים יד שניה, ובנוסף, זו כמובן חוויה של יציאה מהבית והנאה משותפת.

אותה תושבת, בעצם התלונה שלה, פוגעת בפרנסתם של אנשים טובים אשר רוצים להתפרנס בכבוד ובתושבים שבאים ליהנות ממה שיש ליריד להציע. בכל מקרה, בשלב זה נאלצתי להשהות את פעילות היריד עד לקבלת כל התנאים והסדרתם.

חשוב לי לציין כי עובדי העירייה וחבר המועצה ניר שובר – מחזיק את תיק העסקים הקטנים בעיר, עוזרים לנו מאוד ואנחנו מנסים ביחד להחזיר את היריד לפעילות כמה שיותר מהר".

הגיבו כאן לכתבה

67 תגובות
 1. תושבת השכונה אמר/ה

  הידיעה בעייתית מאוד ושגויה לחלוטין. מופע של איש אחד שמקבל במה, עקב מצוקת חומרים שלכם. האם העיתונאית תוכל להציג את את "עשרות הפניות" שקיבל המארגן?

 2. ויק אמר/ה

  רגע, יש סיבה מוצדקת לביטול היריד? כלומר הוא מתקיים בניגוד להנחיות של משרד הבריאות?

 3. נוני אמר/ה

  מחיר סביר, אשמח מאד לקנות דובדבנים לכל המשפחה. כמה עולה קילו דובדבנים בבקשה?

 4. ילי אמר/ה

  יש סרט אירי מדהים שנקרא הכרטיס של נד
  ובו מסופר על אשה דומה שרק שמה מקלות בגלגלים ומה היה סופה…. חחחח

  1. עמי אמר/ה

   להעיר את נד

 5. בכייף אמר/ה

  איך לא שמעתי על היריד? בשימחה ארצה להגיע ולרכוש מוצרים,זה כייף ,גם לתת פרנסה וגם להנות. תפרסמו על קיום היריד,ימים ,שעות,וכתובת

 6. רענן אמר/ה

  למה לא מפרסמים את שמה של הדמות המרכזית בכתבה?

  1. מלכיאל אמר/ה

   עם כל ההפרות העיתונאיות שנעשו בכתבה הזו, אם אפשר בכלל לקרוא לפארסה הזו "כתבה עיתונאית"' (וזה כמובן מבלי להתייחס ליריד עצמו ולכל הסכסוך סביבו), אכן מפתיע שגם לא פרסמו את שמה… גם ככה המרחק לשם קצר.

 7. זהבה אמר/ה

  אני מרחמת על אותה אשה שרע לה כאשר למישהו טוב. קנאה חולנית זו הפרעה נפשית והיא זקוקה לטיפול פסיכיאטרי. אף אחד לא אוהב להיות חבר של קנאים כך שסביר להניח שהיא שרוייה בבדידות מזהרת. חולת נפש הגורמת לכך שאחרים יסבלו בגלל מחלתה. חבל.

  1. אזרח חיפאי אמר/ה

   שכחת רק את כל העסקים הפרטיים מסביב שמשלמים כל השנה את המיסים לעירייה ולמדינה…ואז מגיע ״גאון״שעובד ״חינם״ כדי להפעיל יריד כל שבוע עם אישור עירייה 1-תנסו אתם לפתוח עסק בחיפה…אחרי שתצטרכו מיליון אישורים ותשלומים……קבועים ומשתנים….ואחרכ תדברו—או יותר קל יהיה להסביר ,שבמקום העבודה שלכם כשכירים..יגיע הבחור ויתן לבעל החברה יומיים בשבוע עובד ברבע משכורת ובמקביל יורידו לכם את המשכורת …איך עכשיו? יותר קל להבנה..?

  2. סימבה אמר/ה

   הקנאה מעבירה אנשים על דעתם. וזה הורס רבה דברים טובים כמו היריד הזה למשל.

 8. אחת שיודעת אמר/ה

  קחו את המתלוננת להליך גישור ויא"שק!
  תקשיבו לה בתשומת לה והיא לכם.לבטח יש אינטרסים סמויים.
  הלואי ירוד כזה בנו"ש!

 9. שם פה אמר/ה

  לא מובן, תרחיב

 10. עדית אמר/ה

  אם מדובר ב"עריצותה של הדמוקרטיה" חשוב לטפל בנושא במהירות ובהקפדה יתרה על החוק/ים (אם ישנם כאלה).
  זו הזדמנות מצוינת לבדוק נוהלים ולהמשיך לשרת את הקהילה כולה.
  כרזה גדולה המפרטת את התקנים / נוהלים / חוקים, עשויה לחסום את ההתנגדות של אשה אחת (שיתכן והיא יודעת כמה דברים דעשויחם לפגוע במיזם)
  ב ה צ ל ח ה

 11. עודד אמר/ה

  יש הרבה יוזמות מצויינות ונהדרות בעיר ובעולם, גם כשעושים אירועים במרחב הציבורי יש תושבים שהנושא אינו נוח להם או לא לרוחם; אך יש תקנות וחוקים כמו הוצאת רישיונות, וכפי שיש גורמי אכיפה ונותני שירות כך יש את הצורך לעשות את הדברים בצורה מסודרת, מבלי קשר לתלונת האשה כפי שהיא מוצגת, האם אכן יש בקרה של משרד הבריאות לגביי המזון המוגש? אף אחד לא יירצה לסיים את היום בחדר מיון עם קלקול קיבה עקב מזון שנשמר בצורה לא ראויה, ובשביל זה יש תקנים מסודרים לירידים כאלו, לא מדובר בבית פרטי אלא במכירת מזון גם אם זה בוטיק וקטן, האם ניתנו רישיונות לסגירת הרחוב? האם המיקום בטיחותי מספיק? שרכב לא יפגע במבקרים? יש תקנים שנכתבו בדם. בדיוק כפי שתהלוכת הכנסת ספר תורה ברחוב נדרש רישוי ותיאום מול כל הגורמים, או חנות פלאפל קטנה. כך גם היריד. והאשה? היא לא הרלוונטית באירוע הזה.

 12. יסמין עתמה אמר/ה

  תמיד יש ממורמרים שחושבים רק על עצמם בגלל שהחיים שלהם לא טובים לא חושבת צריך לוותר על סמך ץלומה אחת ואם הכל בסדר

 13. J.lee אמר/ה

  התנגדות העשה נובע מרשעות ורוע , אטימות ודוגמטיות.
  אפשר לקיים כל אירוע באויר הפתוח ורק לשמור על ההנחיות , לרבות – עטיית-מסיכות !!!!

 14. יעלה ג אמר/ה

  בלי קשר לגברת, אכן כדאי להשיג את האישורים הדרושים, כדי להמנע מתביעות עתידיות של לקוחות.

 15. אורנה אמר/ה

  אם הכל מאושר על ידי העיריה, שיבוא משרד הבריאות שיגיד את דבריו ותתנהלו על פיו, ושאותה שכנה תקפוץ לכם מהגג, יש אנשים רעים בעולמנו. חוץ מזה, אולי איזה שכן שיש לו חצר יסכים לתרום את חצרו תמורת תשלום סימלי, אנשים פשוט רעים.

 16. דינה אמר/ה

  אם הפעלת היריד נעשית באופן חוקי ותקני אז למה אתם מתקפלים ולא מתמודדים מולה! תהיו אסרטיביים ותעמידו אותה במקומה ותמשיכו להפעיל את היריד. שכונה שלמה צריכה להפסיד בגלל רוע של אישה אחת???

  1. יעל אמר/ה

   כי כנראה שהיא צודקת

 17. תושב כרמליה אמר/ה

  צרת עין שדוחפת את אפה לעניינים שלא פוגעים בה באה להרוס לכולם את כל הטוב של קהילתיות ושיתופיות. שתועילנא ותתקע את אפה בעיניניה שלה

 18. חיפה טבעון אמר/ה

  גם לנו בטבעון יש אישה שמתלוננת (רמת טבעון) גם על תנועת העלים של העץ הבעיה שהן מרגישות שמפחדים מהן ובפועל הן מפעילות אלימות שקטה וטורדנית
  הפתרון לא להיכנע ולעמוד מולן גם בבתי המשפט ואולי לבדוק אם יש להן קבלות על הארוך שלהן

 19. עופרה אמר/ה

  לא ידעתי על היריד ואני גרה לא רחוק תפרסמו כשיפתח שוב היכן בדיוק בכרמליה

 20. דבורה בר אילן אמר/ה

  תן לה להתלונן

 21. אורן אמר/ה

  אולי הכתבה הזו תעשה פרסום. אז,אשה אחת מתלוננת. שתשתה מהים של עזה. למה להרוס,דברים טובים?

 22. לילי טל אמר/ה

  תושבת השכונה שהיא סתם קוץ צרת עין ומשעמם לה בחיים. אם אתם שומרים על הכללים, אז למה אתם מתייחסים אליה ???
  שתתלונן. מאחלת לכם המשך היריד בהצלחה

 23. קוקי אמר/ה

  תגובות של אנשים חסרי בינה. אם היריד היה מתנהל ללא רבב, היזם לא היה מתרגש מתלונה של הגברת. כנראה יש סיבה להתקפלות המהירה. אולי בריאותית, אולי בטיחותית, יכולות להיות אלף סיבות שונות. פשוט הזוי שבלי לבדוק שום עובדה לכל אחד פה יש דעה נחרצת על האישה המתלוננת. מזל שאתם לא שופטים.

  1. נעמה אמר/ה

   בדיוק. אגב, כתוב בצורה הכי ברורה שאפשר…היריד אינו חוקי כי יש בו מכירת מזון של תושבת שאינה עסק מורשה- ולא קיבלה אישור למכירה, וזו עבירה על החוק…

 24. יוסי אמר/ה

  עשות אנשים מפסידים, ולא מפרסמים את השם של המתלוננת? למה?

  1. אני אמר/ה

   היא צודקת! האוכל נמכר ונשמר בניגוד לתקנות בריאות הציבור

 25. מנדל אמר/ה

  אם הכל כשר מאושר ע"י משרד הבריאות העיריה ונמשטרה שתלך להתלונן.אבל אם מדובר על מחטף אז היא הסופו של דבר צודקת.
  לא מתאים לשכונה מכובדת שוק רמלה לוד ,תהפכו אותו לחוקי.

 26. רות אמר/ה

  קנאה קשה ממוות.

 27. עליזה אמר/ה

  משביתת שמחות
  צרת עין.
  אני לא תושבת השכונה אני מנוה שאנן
  והצעתי כבר למר שובר לעשות ירידים כאלה בהודעה מראש לתושבים בכל מיניי שכונות.
  צריך בהחלט לעמוד בתקהים בענייני אוכל לטובת כל הנוגעים בדבר. אבל היוזמה מבורכת.
  הייתי שמחה לקחת.חלק בעצמי בשכונה.
  יש לי הרבה מה להציע למכור ובכך לשמור בעיקר על הטבע והקיימות

 28. טלי אמר/ה

  האוכל לא נמכר ונשמר בצורה שמאושרת על ידי משרד הבריאות ולא בהתאם לתקנות בריאות הציבור
  יש בכך סכנה לבריאות של מי שאוכל
  כלומר ערן, אתה דוקא לא שומר חוק

 29. דין דין אמר/ה

  יש אנשים שמשעמם להם בכרמליה.

 30. רק רציתי לדעת אמר/ה

  האם גם אני יכול מחר לפתוח שוק כזה בחניה הפרטית שלי? אני גר ברמת ספיר… איזה ארנונה משלמים על שוק שכזה ? הבנתי שאין צורך באישור משרד הבריאות וכבר קניתי אוהל גדול .

  1. יעל אמר/ה

   חחחח

 31. אייל אמר/ה

  א. לטעמי יש צדק כלשהו בטענה, שהיריד הזה אם הוא נעשה ברשיון צריך גם פיקוח תברואתי על מה שנמכר בו, כמו בכל מקום. למשל אם שמים בשמש משהו שאחרכך מקולקל, בהחלט זה בעייתי
  ב. זו הסיבה שכשאתם רואים ירידים כאלו בכל העולם, אפילו שכונתיים, יש להם אישורים, פיקוח תברואה, פיקוח חניה וגישה ליריד (כי אנשים פורקים סחורות מהרכבים וממיני-ואנים ליריד) וזה נעשה באופן מסודר.
  ג. לשאלות לפניי כן כל אחד תאורטית יכול לעשות יריד בחנייה שלו. בארה"ב זה אפילו מקובל: garage sale. טכנית אם יש לכם חניה מקורה פרטית או מחסן גדול, אתם יכולים לפתוח שם יריד מכירת כל דבר, ואז תקבלו מהשכנים תלונות לעירייה שיש מטרד של רעש ועוד.
  כלומר אם אתם עושים garage sale חד פעמי, זה דבר אחד ואם אתם עושים לפתע יריד שבועי עם 20 דוכנים זה דבר אחר לחלוטין ואז יש מקום גם לשלם ארנונה או דמי שימוש
  ד. תושבים שמתלוננים, מתריעים ומזהירים זה דבר מבורך וטוב שיש איכפתיות. לא צריך מיידית לסמן אנשים. לתקוע מקלות בגלגלים זה אם הדבר נעשה ללא ביסוס וללא חשש אמיתי. בארץ יש נסיון להציג כל מי שמתריע כמפריע. ואז מקבלים שפע אסונות כמו אסון מירון ואסון הכרמל. הלוואי והיו מתריעים שאין מטוסי כיבוי ושהצפיפות במירון תביא למפולת אנושית… חישבו כמה חיי אדם היו נחסכים
  ה. כרמליה שכונה מיוחדת עם אוירה כפרית אבל עם כל הכבוד הבעיה של השכונה היא הפקקים האיומים שנגרמים בגלל בית ספר הרצל המזעזע מבחינה תחבורתית שכל ההורים מתעקשים להסיע אליו ויוצרים חצי שעה פקק עד השעה 8:30 בבוקר.
  ו. אין מניעה ששולמן יפרסם מאין עלון שכונתי ובו כל מי שעושה קייטרינג ומזון ותושבי השכונה יזמינו כמשלוח.
  נכון שזה לא יריד, אבל גם זה חוקי לחלוטין ולא משלמים על זה תוספת ארנונה או אישורים

 32. יעלה אמר/ה

  אישה גועלית ומרשעת, מרירה וקנאית. אני מאחלת לתושבים שהיריד הנחמד יחזור לפעול.

 33. רונאל אמר/ה

  רוע וקינאה זה אותו דבר שניהם מיצגים קטנות ועליבות האדם באם זה לא מפריע באם זה לא פוגע ויש אנשים שמרויחים מכך שיהנו אז צריך לדבר אם אותה גברת ולבדוק מה הבעיה שלה ואולי ניתן לפתור ללא בעיות נוספות

 34. חזיר ברמליה אמר/ה

  ועוד משהו.
  די עם מתקפת הכוסמין בסופר כרמליה.
  לחם שנשמע כמו אתר פורנו ישראלי.
  ועוד משהו.
  מי קונה את העוגיות פלסבורי מפוצצות הסוכר בשולחן ליד הלחמים. נראה לי האריזות שם מ-2016
  וכל כמה ימים מישהו בא מוריד תוית ומחליף לחדשה עם תאריך אחר.
  ועוד משהו.
  למה אין מועדון קשישים של מיל"ב בשכונה.
  כל מי שהיה בסופר כרמליה וראה שיחות שלהם עם קופאיות כבילוי יומי מבין שדחוף צריך אחד כזה.

 35. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  לדעתי ,יש סיבה לביטול.הוא מתקיים בניגוד להנחיות משרד הבריאות. לילה טוב.

  1. חיפאית אמר/ה

   ואם מתקיים בנגד למשרד הבריאות למה יש לו אישור??? עוד פסיכי אחד

 36. סבטלנה אמר/ה

  זה החוק – בשביל לבנות משהו טוב צריך הרבה אנשים,
  בשביל להרוס – מספיק רק בן אדם אחד.

 37. רמי אמר/ה

  אנשי הקופסה, רוצים שהכול יהיה ממוסגר להם. לימודים רק בכיתה וקניות רק בסופר. אין שום מקום למגוון ויצרתיות. אישה ואנושות אומללה.

 38. גבריאל אמר/ה

  אישה רעת לב ובעלת 2 עניים צרות. לא אחת.

 39. חיפאית אמר/ה

  אם הכל חוקי מה מעניין אותך אישה משוגעת ופסיכית??? אם אתה 100% אל תפסיק כלום.תמשיך ואם הכל בסדר מבחינת משרד הבריאות אין מה לדאות.אל תתן לפסיכית להרוס לך ולאחרים

 40. אייל אמר/ה

  צחקתם על קארן האמריקאית…
  זאת שלקחה את הילדים וקראה למנהל…
  המגדר נקבה הישראלית הרבה יותר אכזרית ממנה.
  חכו לבאות, האישה היהודיה חזקה, מועצמת, ויש לה אבא מספר אחד בשמים.
  תהנו

 41. אייל אמר/ה

  צחקתם על קארן האמריקאית…
  זאת שלקחה את הילדים וקראה למנהל…
  הישראליות יעקפו אותה כי בכל זאת, הן העם המובחר

 42. ברכה אמר/ה

  אישה מסכנה וחדלת אישים שעינה צרה וליבה כואב .כל כלב ביומו אנחנו לא מהעיר אבל מחזקים את ידיכם עלו והצלחחו

  1. תושב השכונה אמר/ה

   הכתבה מנסה לייצר תדמית של תושבת אחת משוגעת והדבר אינו נכון….יש הרבה יותר מתושבת אחת שאינה מרוצה מהיריד ולא מסיבות של צרות עין …היריד מסיבות רבות של התנהלותו של היזם "התמים" אינו מתקבל אצל תושבים רבים. את לא מפה, לא מכירה את כל הסיפור ומקבלת כתבה מגמתית שתופסת צד ברור

 43. גילה אמר/ה

  יש אנשים שקשה להם לראות דברים יפים שקורים. יש אנשים שצריכים לעבור לטהרן לאיזה עשר שנים כדי שיבינו כמה טוב פה. מבחינתו שגם תישאר שם ותקבל אזרחות

  1. תושב השכונה אמר/ה

   טהרן גילה? למה לא אפגניסטן ? היזם מפוקפק בשל התנהלותו , קבלת הרישיון המהיר והתמוה ועוד שלל דברים…
   אני חושב שדווקא טוב שעולות שאלות בנוגע להפעלת היריד המדובר והאופן שבו אנו חיים מאפשר תהיות אלו והפעלת היריד בכללותו. טהרן ? אולי תבדקי את הרודן שמפעיל את היריד ואינו מאפשר לעסקים להתפרנס בכבוד . גילה אין לך מושג

 44. יניב אמר/ה

  לפי התמונות רואים שהיא צודקת בהחלט!!!!! הדוכנים מתפרסים על כמה וכמה חניות פרטיות של תושבי הבניין!!! למה דיירים צריכים לסבול בגללך איזה שכן אותי לעשות על גבם קופה ולמכור אוכל??! שיעשה במקום ציבורי ולא על חשבון חניות פרטיות של דיירי בניין !!!

 45. מיכאל אמר/ה

  בטח זקנה פולניה ממורמרת

 46. להב,נר אמר/ה

  מה זה משנה אם מדובר באישה אחת.או כמה?אם הטענות צודקות.אז יש הצדקה לסגירה.כנראה שזה המצב..אחרת לא היו סוגרים.הכותרת צריכה להיות "נסגר.בזכות אישה אחת"

 47. ראובן אמר/ה

  יצא המרצע מן השק

  תושב השכונה נוהג בשטח הציבורי כבשלו,
  ועושה לביתו (משכיר הדוכנים בתשלום)
  אם הכל היה מוסדר וחוקי מה פתאום הופסק היריד עד להסדרת העניין ???????
  כנראה יש דברים בגו
  כולי תקווה יוסדרו נושאי תחבורה , חניה, רעש ותברואה
  למען תושבי השכונה והעסקים העוסקים במלאכה
  ישר כח לשכנה שהאירה את עיני הכלל
  היא הגיבורה שבסיפור
  בתקווה שיוקם יריד כשר מכל הבחינות למען תושבי השכונה

 48. רענני ותיק אמר/ה

  עם כל החיבה לעסקים הביתיים הקטנים, יש לזכור כי העסקים החוקיים הקבועים בישראל, חייבים במיסוי עירוני וממשלתי כבד, בפיקוח וברישיון של רשויות שונות(כולל בריאות), בדמי שכירות והוצאות תפעול גבוהות. לא יהיה זה הוגן להפעיל על בסיס קבוע עסקים שכונתיים מסוג זה.

 49. תושב השכונה אמר/ה

  מר יזם אינו פועל ביריד לשם האינטרס הציבורי , החברתי והמשתף של השכונה אלא רק לשם עצמו. החל בתחילת הקורונה כשאותו יזם בקבוצות הפייסבוק השונות המריץ את תושבי השכונה לקנות מעסקים קטנים בשכונה ואיכשהו התפנית היא שהקים את היריד אך ורק לשם עצמו ובתמיכת קשריו של הנציג שמצויין בכתבה. דמי השכירות של היריד מוגזמים, עסקים קטנים נכפים להשתתף ביריד מפחד שמתחרים יקומו להם ביום הכי חזק שלהם שזהו יום שישי! אלה שיכולים ועם כוח אדם נוסף מצטרפים בלית ברירה וזאת אני יודע ממקומות ראשוניים. בנוסף מהחקלאי לצרכן ? הצחקתם אותי , בבירור קצר תגלו שמהסיטונאי לירקן ואז לצרכן…אין פה שום חקלאי ואין דבר שונה מהירקן השכונתי, גם לא במחיר ובטח שלא באיכות. מבחינת רשיונות ? יש פה משהו מסריח בהחלט, גם מבחינת מיקום היריד וגם מבחינת הפעלתו , לא עניין של צרות עין אלא עניין קלות הפעלת היריד שבבטחה לא הייתה ניתנת לכל תושב רגיל נטול קשרים בשכונה שבאמת היה פועל למען אינטרסים חברתיים.
  היריד לדעתי אינו בא להוסיף לתושבי השכונה דברים שאין להם בהישג יד קרוב אליהם אלא להתחרות בעסקים קטנים שקיימים עשרות שנים בשכונה. לא נראה למישהו הדבר פה חשוד במקצת?
  ד"א היריד לא כזה פופולרי וזאת מסיבה מוצדקת כנראה. לבחינת הקוראים תגובה זו

 50. קרן אמר/ה

  תרגום הכתבה- אחד החליט לעשות כסף קל אז הוא גובה כסף מאנשים על שולחן וגזיבו, משתלט על קטע רחוב ופותח ״יריד״.
  משום מה לא ברור אם יש אישורים כחוק (בטח לממכר מזון) ולא ברור מה התלונה של הדיירת. לא הובאו אפילו קטעי רעיונות עם אנשים אחרים, לא המוכרים ולא הקונים. כך שנראה שנכתבה מגמתית ולא אמינה

 51. דנה אמר/ה

  חתיכת קנאית שפועלת ממניעים של צרות עין וקינאה, אם הכול שם נקי טרי וחוקי אז מה הבעייה לפתוח למרות האיומים שלה ? זה לא מובן למה מארגן היריד כול כך עושה לגברת חשבון אם הכול כשר וחוקי והאוכל טרי ונקי אז ממה יש לו לחשוש ? משהו פה לא מיסתדר הגיונית, אם הוא דחה את הפתיחה בגלל אימי גברת אחת למישרד הבריאות אז כניראה יש לו מימה לחשוש. אחרת היה פותח כרגיל בלי שום חשש כאמור משהו פה מסריח

 52. דנה אמר/ה

  חיפה עיר עם פוטנציאל מפוספס . עיר שהייתה צריכה להיות בירת הצפון מדשדשת מאחור בניראות שלה ובהיצע שלה לתושב ותייר. מזל שיש את הגן הבאהיי בחיפה. העיר לא נקייה ולא מזמינה. לאחרונה ביליתי לילה בחיפה ונדהמתי מהלכלוך ומהשעמום. כל כך חבל . מה קורה בעיר ?!למה החייפאים לא מתעוררים ודורשים להיות כמו עיר בינלאומית ?! דרך אגב גם חיפשתי חזירים בכרמל ,דניה,אוניברסיטה לא ראיתי כלום נראה לי מהומה רבה על ….. האמת אני חושבת שכשרואים חזיר ישר מצלמים ונותנים לצופה לחשוב שהם בכל מקום וזה ממש לא ככה,תניחו להם בבקשה הכרמל שלהם!
  בקיצור חייפאים יקרים ,צאו מהראש הפרובינציאלי שלכם ותתחילו להשקיע בעיר שלכם . היהלום כבר שם (הגן הבאהיי) הים שם תעיפו את כל המושחתים שמשתלטים לכם על רצועת החוף , נקו את העיר ותנו לה קצת יותר אהבה בבקשה היא ממש מוזנחת וזה לא מגיע לה !!!

 53. נפתלי אמר/ה

  בכל שכונה יש את איש/ה בעלי "פרינציפים" אשר מוכנים להרוס כל חלקה טובה.
  מציע להטיל חרם עליה.
  לדעתי יש לבדוק גם את הסוגיה המשפטית.
  אם תוגש תלונה, מה זה אומר?
  האם יוטל קנס על היריד?
  לא מציע להתקפל בפני כל טרדן/ית סוציומט/ית.
  ניר שובר שוב מוכיח שחשובה לו רווחת התושבים.

  1. תושב השכונה אמר/ה

   להטיל חרם? מה אתה בן 12? האם שובר הוא כותב התגובה?
   תקרא את שאר התגובות ותבין שזו לא רק תושבת אחת אלא יותר מזה נפתולי חח

 54. די לקומבינות על חשבון הציבור אמר/ה

  יריד ממש לא משגשג וממש לא אהוב
  בשיא התחלואה היו מבקרים וקונים
  ומאז רק שממון ושממה
  היזם הכושל מנסה להרויח כמה גרושים כתוספת הכנסה
  בסופו של דבר הביא מרב יאוש דוכן יד שניה מבזה
  וקונים אין
  טוב עשתה השכנה המדווחת שכידוע לכל היא לא אחת
  עשרות תלונות נאספו במוקד העירוני (אחד שיודע)
  רוצים יריד ?
  שירימו משהו שמכבד את השכונה הזאת
  ותשיגו אישורים מתאימים

  כל בר דעת מבין שזה נעשה ללא אישורים מתאימים ולכן לא ממשיך

 55. שכנים שאכפת להם אמר/ה

  אם הכתבת היתה מבררת את מי היא ראיינה….
  היה לה חומר לסדרת כתבות ארוכה
  והיתה מבינה שזה רחוק מלהיות יריד משגשג למען התושבים
  אלא עוד מופע בסדרת המופעים המגוכחים של התושב
  שמנסה בכל דרך לייצר תשומת לב ואהדה בשכונה
  העצוב בכל הסיפור הוא שאת ההשתלטות שלו הוא
  הצליח באמצעות הכתבת להפיל על שכנה אחת
  כשבפועל גם אני פניתי אישית לפקחי העיריה כבר לפני שנה
  לעשות סדר הפארסה הזאת שהוא קורא לה יריד כרמליה.
  לא סביר שבעיריה יתנו אישור לדבר כזה – בטח לא למכירת מזון.
  ולכן בוטל

הגיבו כאן לכתבה