השורדות היפות: תחרות מלכת יופי לניצולות שואה תתקיים מחר, 24/11/2015 | יד עזר לחבר

אירוע יוצא דופן ומיוחד יתקיים מחר (ג') באולם הקונגרסים בחיפה, בו ישתתפו 13 נשים מדהימות וגיבורות אמיתיות בתחרות מלכת יופי לניצולות שואה.

 

003-_המתמודדות.JPG

המתמודדות במהלך החזרות צילום: סמר עודהמחר זה קורה: 13 נשים מדהימות, חזקות וגיבורות בגילאי 74-86 יתמודדו על תואר מלכת היופי באחד האירועים המרגשים והמיוחדים "תחרות מלכת יופי לניצולות שואה" המתקיים זו השנה השלישית בחיפה, ביוזמת מנכ"ל יד עזר לחבר שמעון סבג, ובהשתתפות מאות ניצולי שואה, חברי כנסת, שרים ואנשי חברה וזוכה לסיקור תקשורתי נרחב בארץ ובעולם.

ליווינו אתמול את המתמודדות בחזרות שהתקיימו באולם הקונגרסים וקשה היה להאמין שאותן נשים יפיפיות וחזקות, חייכניות שממלאות את האולם באנרגיות חיוביות הן נשים שנגזלה מהן הילדות ושנות המעבר לבגרות, נשים שעברו את התופת אך לא ויתרו על החיים. הן הצליחו להקים בית ולבנות משפחה, להביא ילדים ולזכות בנכדים ונינים. מדובר במלכות אמתיות וגיבורות שמשתתפות למען מטרה אחת והיא להמשיך לספר את שאירע בשואה ולחשוף את הסיפורים בפני העולם כדי שלעולם לא ישכחו את השואה וכדי שלא תחזור חלילה בשנית.

חלי בן דוד, יועצת התדמית ומלכת החן של ישראל לשעבר הדריכה את המתמודדות כיצד ללכת על המסלול וכיצד לעמוד ולהציג את עצמן לעולם.

IMG_3761.JPGמפיקת האירוע, רונית סטשבסקי: " אני גאה להיות חלק מאירוע כזה. אני מפיקה הרבה אירועים אבל האירוע הזה עבורי הוא מיוחד במינו, הנשים האלה הן המלכות של החיים עבורי והן סמל לחיים, הן סמל לגבורה, סמל לניצחון ובעיקר הן סמל לפרופורציות, הן מכניסות אותנו לפרופורציות של החיים וחשוב מאוד שהילדים שלנו יקבלו עוד קצת כל עוד יש לנו מאיפה. אני חושבת שההשתתפות בתחרות היא עוד סוג של ניצחון עבורן, לדעתי בדרך הזאת הן יכולות להעביר מסר לעולם – אנחנו ניצחנו, אנחנו כאן ועם ישראל חי".
IMG_3765.JPGמלכת היופי בדימוס חוה הרשקוביץ, בת 82 שליוותה את חברותיה המתמודדות במהלך החזרות סיפרה על החוויה האישית שלה כמלכה: " תמיד נעים כשזוכים במשהו אבל זאת לא היתה המטרה שלי לזכות בתואר, המטרה שלי היתה לדבר על השואה מול כל העולם. היה לי חשוב להשתתף מפני שהבנתי שאנחנו שוב פעם נחזור על סיפור השואה משום שאני חושבת ששוכחים. יש לי הרגשה שאחרי שאנחנו נמות כבר לא ידברו על השואה ובמסגרת התחרות המסוקרת בכל העולם הרבה צעירים והרבה אנשים נחשפים עוד פעם לסיפורי השואה. זה מאד חשוב לי שידעו את זה ואני מקווה שידעו ויילחמו שזה לא יקרה יותר. אני מופיעה בבתי ספר מול תלמידים ומופיעה מול קבוצות אנשים ומול חיילים, חשוב לי לספר שיידעו שזה היה וסבלנו הרבה מאוד ושלא ישכחו, שלא ישכחו וישתדלו שזה לא יקרה יותר זה סבל גדול מאוד".
IMG_3773.JPGמנכ"ל עמותת יד עזר לחבר שמעון סבג: "הרעיון לעשות תחרות יופי ואופי לניצולות שואה עלה כשדיברתי עם הפסיכיאטרית של העמותה. הניצולות תמיד לפני כל אירוע עסוקות בלהתכונן ולהתלבש וזה מוציא אותן מכל המחשבות. אז אירוע התחרות מצליח לגרום להן לדבר על זה חודשים לפני כן ושבועות לפני האירוע הן עושות חזרות ומתאמנות וזה נותן להן דרייב טוב, והדבר הכי חשוב זה אותן נערות, כי מבחינתי הן נערות כי כשהן עברו את המלחמה הן היו או במחנות עבודה או בגטאות ולא היתה להן שום נערות. אז פה אנחנו מנסים להחזיר להן טיפה ממה שנגזל מהן כי אי אפשר להחזיר את הכל, וגם כדי להראות לכל העולם שבכל זאת יש לנו מדינה חזקה ואפילו באיחור של שבעים שנה אנחנו נותנים להן ולכל ניצולי השואה יום כיף".

מערכת חי פה מאחלת הצלחה, בריאות ואריכות ימים ל-13 המתמודדות הגיבורות, השורדות היפות: רבקה קושניר בת 86 ילידת ווילנה פולין, ריטה קסימאו בראון בת 81 ילידת פולין, שרה ישראל בת 85 ילידת רומניה, רוזנצוויג יהודית בת 85 ילידת צ'כיה, רבקה שטנגר בת 74 ילידת רומניה, נעמי ליכטהויז בת 81 ילידת בוקובינה צ'רנוביץ, ליברטה מיכאלצ'וי בת 83 ילידת רומניה, מרינה ריינס בת 76 ילידת מוסקבה רוסיה, ריטה ברקוביץ בת 83 ילידת רומניה, עירית דנציגר בת 81 ילידת פולין סופיה וינוגרדובה בת 76 ילידת קייב, סטלה קרשטס בת 85 ילידת פולין ולינדה רובן בת 82 מטריפולי בלוב.

002-_מלכות.JPG

אחת המתמודדות עם מלכת היופי בדימוס חוה הרשקוביץ (צילום: סמר עודה)IMG_3786.JPG

צילום: סמר עודהIMG_3787.JPG

צילום: סמר עודהIMG_3776.JPG

צילום: סמר עודה

יד עזר לחבר - חיפה

לא ניתן להגיב