צרה נוספת לתושבי השכונה בחיפה: "משאיות הבטון פוגעות במכוניות שלנו והעירייה לא עוזרת"

אתר בנייה - אילוסטרציה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

תושבים ברחוב אינטרנציונל בשכונת רמות רמז, מתלוננים כי כבר תקופה ארוכה שמכוניותיהם נפגעות וניזוקות מבטון המטפטף ומועף ממשאיות מערבלי בטון שנוסעות בכביש. התושבים פנו לעירייה כבר מספר פעמים, אך לטענתם לא קיבלו כל מענה או פתרון, לבעיה שחוזרת על עצמה וגורמת שוב ושוב נזקים לרכביהם.

בשנים האחרונות מתקיימת בנייה ענפה בשכונת רמות רמז בחיפה (ראו רחוב חביבה רייך החנוק מבנייה חסרת רסן) הכוללת פרויקטים של תמ"א 38, פינוי בינוי הקמת מאסיבית של בניינים חדשים ועוד. נזקי רעש, אבק ופסולת בניה, בתוספת עומס תנועה, צפיפות אדירה ומצוקת חניה בלתי נתפסת, הפכו, עם כל חוסר ההיגיון שבדבר, לשגרה כואבת וארוכה, שרק מחמירה כל הזמן.

רחוב אינטרנציונל חיפה – גוגל map

וכאילו שזה לא מספיק…

בשנה האחרונה התווספה לכל המפגעים הללו צרה נוספת: תושבי רחוב אינטרנציונל, הרחוב הראשי בשכונה (המתחבר, בין היתר, לחביבה רייך), סובלים מפגיעות חוזרות ונשנות ברכביהם, המגיעות ממשאיות הבטון שנוסעות ברחוב, שמטפטפות ומשפריצות שאריות בטון שגורמות נזקים. בעלי הרכבים נאלצים שוב ושוב לשלם מכיסם על רכישת חומרים מיוחדים המנקים את הבטון מהמכוניות ולהתמודד בעצמם עם המפגע.

דליה כהן, תושבת השכונה שרכבה נפגע כבר מספר פעמים, סיפרה לחי פה:

כבר שנים אנחנו סובלים מהבנייה הענפה בשכונה. אבל בשנה האחרונה משאיות מערבלי הבטון שעולות ברחוב פוגעות במכוניות שלנו. הרכב שלי כבר נפגע מספר פעמים ואנחנו נאלצים לקנות חומרים על מנת להוריד את הבטון מבלי לפגוע בצבע הרכב. פנינו לעיריית חיפה על מנת לקבל מהם עזרה במציאת פתרון וכדי שיבצעו אכיפה בעניין. הם אמרו שאנחנו צריכים לרשום את מספר המשאיות הפוגעות. אבל אין לנו את האפשרות הזאת. מה, נחכה להם כל היום בחוץ? אנחנו מבקשים מהעירייה לעזור לנו בהצבת מצלמות ברחוב, כי נראה שרק כך ניתן לראות מי מבצע את העבירות.

מעיריית חיפה טרם נמסרה תגובה.

הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. גלעד אמר/ה

  חחח מבקשים מהעירייה לעזור, אכן בדיחה טובה . . , בעל הבית לא נמצא, אבטלה סמויה, הכי טוב שימו כיסוי רכב.

 2. ציפורי אמר/ה

  רח' ליאון בלום ברמת הדר הפך לחניון משאיות ענק. העיריה הוסיפה לדיירי הרחוב הסובלים ממצוקת חנייה עצומה בעקבות בניית בית הספר חוגים. ובעלי משאיות מחנים אותן לאורך הרחוב משעות אחה"צ ועד למחרת בבוקר, כשהם מחנים במקומן את רכבם הפרטי. כך יוצא שמקומות החנייה תפושים תמיד. למיטב ידיעתי, אסורה חניית משאיות מעל 10 טון ברחבי העיר. מדוע לא אוכפים את החוק?
  צילמתי מספר משאיות חונות ברחוב ואשמח לשלוח לכם להמשך טיפול.

 3. רונית הגרמנית אמר/ה

  זה קורה במקום אחד בלבד, בעליה התלולה ביותר מול בית מספר 52 באינטרנציונל, שם גרה דליה כהן, כאשר מערבלי הביטון מזנקים בעליה שם ואז הבטון נפלט החוצה.
  יש להסדיר בחברות המערבלים את נעילת הצינור במצב גבוה יותר בעת נסיעת המערבלים, ואז הבעיה פתורה!!!
  עד אז להושיב על הספסל שם פקח עירייה למתן דוחות לזירוז חברות המערבלים.

  1. לילי טל אמר/ה

   הבעיה כואבת ומעצבנת בייחוד כשיש הרגשה שמדברים לקירות. השאלה שלי אם בעקבות סיום הבנייה בזלמן שניאור 1, הצרה הזו לא נרגעה? עדיין עוברות שמה משאיות? כי למיטב ידיעתי אין בנייה שם יותר. אני טועה?
   (גילוי נאות-אני גרה בבורלא)

 4. לייבלה אמר/ה

  יש להגיש תלונה מסודרת במישטרת חיפה הסעיף גרימת נזק במזיד ערית חיפה מזה זמן רב מיתנהלת באימפוטנתיות ונחשלות ממש אין למי ליפנות בנושא הנל

 5. חן אמר/ה

  כל מכתב תלונה יש לכתוב כמה פעמים, ובנוסף לפרסם גם בפייסבוק ובעוד מדיות. בסוף, הם מגיבים.

 6. Zz אמר/ה

  עיריה אינפנטילית מעניין אותה רק פוליטיקה לא אזרחי חיפה
  ויש גם משאיות הזבל שמוצאות זמן לרוקן פחים בדיוק בשעות הבוקר שיוצרים לעבודה ולבית הספר לגן ואז עומדים בפקק בגלל משאית זבל!!!!!
  לא נתפס כמה רשלנויות ,כמה אטימות,וכמה בעיות בעיר.

 7. איציק1 אמר/ה

  בתקנות התעבורה קיימת תקנה האוסרת על רכבים
  המובילים שיש סכנה שיפוזרו על הכביש ,תצלמו או תסריטו את הרכבים בזמן אמת ותגישו תלונה למשטרה .

 8. טיבי ארמנד אמר/ה

  בדיוק אין זמן לאזרחים שמשלמים כל כך הרבה ארנונה ולא מקבלים כלום.תמיד יש להם תשובה לא לעזור כל הכסף שלנו מושקעים במלחמות שלהם מי יקבל את הכיסא הכי טוב. בושה.אין אנשים עם לב שרוצים לעזור. צריך בפעם הבאה לתת לאנשים פשוטים להכנס לעירייה והכל יהיה בסדר דוגמא ראש עיר אשקלון ועוד

 9. גיל אמר/ה

  מה הקשר עיריה? העיריה הם הקבלן? הקונים של הדירה? המשקיע? נהג המשאית??? רק להתלונן ולהאשים

הגיבו כאן לכתבה