שוד הבנק בחיפה • פרטי כתב האישום: סחיטה באיומים, שוד, תקיפה, זיוף, עבירות מין ועוד

שוד בנק בחיפה (צילום: יוסף הירש)

ב-2/9/21 פורסם בחי פה אודות ניסיון שוד בנק ברחוב הנביאים, בו נכנסה אל סניף הבנק אישה, שאיימה על מנהל הבנק כי אם לא ייתן לה את סכום הכסף בו נקבה, תפוצץ את מטען החבלה שעל גופה.

זמן קצר לאחר מכן, התברר כי אדם נוסף מעורב בניסיון השוד ולמעשה הוא זה שעמד מאחוריו, כשהוא כופה על האישה לבצע את המעשה תוך סחיטה ואיומים. הימים אלה הוגש כתב אישום נגד האיש, משה שובל. להלן הפרטים:

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד משה שובל (69) תושב חיפה בגין חטיפה, סחיטה באיומים, ניסיון שוד, תקיפה, זיוף, עבירות מין ועוד. 

החליט לחטוף את האישה

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד לנא נעום נאסר, הנאשם, לקוח בסניף בנק בחיפה בו עבדה פקידה ילידת 1989, החליט לשדוד את הבנק. הנאשם תכנן לחטוף את הפקידה, לסחוט ולאיים עליה, כדי לאלצה לשדוד את הבנק לפי הוראותיו.

כיסה את עיניה ותקף אותה

בתחילת חודש ספטמבר, זייף הנאשם תעודה של חוקר פרטי מטעם הבנק, הגיע לביתה של הפקידה, וביקש ממנה להתלוות אילו למתקן סודי לצורכי חקירה בעניין מעילת כספים בבנק. הפקידה הסכימה להתלוות אילו ונכנסה לרכב. הנאשם נסע עם הפקידה ובדרך אף כיסה את עיניה במסכת בד תוך שטען בפניה בכזב כי אסור לה לדעת איפה ממוקם המתקן. הנאשם נכנס למחסן ששכר, הושיב את הפקידה על כיסא כשעיניה מכוסות, ולאחר כמה זמן תקף אותה באמצעות טייזר חשמלי, קשר את שתי ידיה באמצעות אזיקונים לידיות הכיסא, והדביק סלוטייפ על פיה.

הדביק מטען דמה לגופה

בשלב זה, הציג הנאשם בפני הפקידה מצג כוזב לפיו הוא חלק מחבורה של 4 אנשים אשר מבצעים שודים בארץ וכי באמצעותה הם מתכוונים לבצע שוד נוסף בבנק. הנאשם המשיך והסביר לפקידה כיצד יתבצע השוד והנחה אותה מה עליה לעשות תוך שאיים עליה. לאחר מכן הדביק הנאשם מטען דמה לבטנה של הפקידה.

איים על מנהל הבנק

אחרי 3 שעות, לקח הנאשם את הפקידה לסניף הבנק בו היא עבדה, תוך שהוא מאיים עליה שיפגע בפרטיותה ויגרום למותה בפיצוץ המטען אם לא תשדוד את הבנק לפי ההנחיות שלו. הנאשם חיכה לה בקרבת הבנק, נתן לפקידה פלאפון והשאיר אותו מחובר כדי שתעביר למנהל הבנק, הפקידה נכנסה לבנק העבירה את הפלאפון למנהל, ושם דרש הנאשם מהמנהל סכום של 3 מיליון ₪ ואיים עליו כי אם הוא לא ימסור לידי הפקידה את סכום הכסף המבוקש תוך 3 דקות, הנאשם יפוצץ את המטען המחובר לפקידה ועוד שני מטענים נוספים שהונחו בסניף מבעוד מועד.

ניסה לברוח ונתפס

המנהל התקשר לקצין הביטחון ולמשטרה, ובהנחיית קצין הביטחון הסיר מעל הפקידה את המטען והניח אותו בכספת והורה לעובדים וללקוחות הבנק להתפנות מהמקום. כשהבין הנאשם שהתוכנית נכשלה עזב את המקום. בהמשך היום, נעצר הנאשם כשהוא נוסע ברכב בדרכו לתל אביב.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אלון אמר/ה

    סחיטה באיומים.. וכאשר בעבודה סוחטים אותך – או שתתחסן או שתפוטר, למה משטרה לא באה?!
    זאת סחיטה באיומים.

  2. רן הגבוה אמר/ה

    ראה יותר מדיי סרטי קולנוע….

הגיבו כאן לכתבה