אסתי פרוימוביץ', מורה לחינוך גופני ואם ל-4, חזרה מאליפות העולם בגלישת סאפ עם הישגים מרשימים והרבה כבוד!

אסתי פרוימוביץ' (צילום: אריק מזרחי)

אליפות העולם בגלישת SUP (גלשן חתירה בעמידה), נערכה החודש באגם בלטון בהונגריה. לתחרות הגיעו 500 מתחרים מ-51 מדינות. לנו היתה נציגה מרשימה במיוחד: אסתי פרוימוביץ' מקריית חיים, בת 50 ואם ל-4, מורה לחינוך גופני בבתי הספר 'עלומים' ו'אורים' בקריית ים, שהגיעה להישגים מרשימים והביאה לישראל הרבה כבוד.

קודם כל ברכותיי, אסתי. ספרי לנו, לאילו הישגים הגעת באליפות העולם?
השתתפתי בכמה מקצים שונים בתחרות. במקצה הראשון ל-10 ק"מ – "לונג דיסטאנס", סיימתי במקום ה-6 לקבוצת הגיל של בנות 50 ומעלה. בתחרות השנייה של הספרינט ל-200 מטרים סיימתי 3 במוקדמות, 3 בחצי הגמר ו-6 בגמר, גם כן לקבוצת הגיל של בנות 50 ומעלה.
במרוץ inflatable, למרחק 7 ק"מ סיימתי במקום ה-4 מתוך 47 משתתפות שזיכה אותי במדליה.

אסתי פרוימוביץ' (צילום: אריק מזרחי)

"הפתעתי את עצמי"

איך ההרגשה לגבי הביצועים שלך?
הפתעתי את עצמי ביכולות. השתתפתי במקצה "טכניקל" במוקדמות ובחצי הגמר, עברתי במוקדמות ובחצי הגמר בספרינט ובטכניקל. היה מאתגר פיזית ומנטלית, אבל היה מהנה ביותר להתחרות בחברת אלופי עולם. רואים את כל גולשי העל ומתחבקים איתם, כמה מהם חברים שלי, זה כיף אדיר. היו שם טקסים מרשימים, הגיע קהל רב ובאו עיתונאים מכל רחבי העולם לסקר את התחרות.

איך נכנסת לתחום הגלישה על SUP?
לתחום הסאפ נכנסתי ב-2012 כשנכנסתי למועדון גלישה וחינוך ימי בקריית ים, בניהול גיל הורביץ. התחלתי להתאמן וראיתי שאני ממש טובה בזה. בתחרות הראשונה שלי זכיתי במקום השלישי באליפות ישראל בנחשולים. זכיתי אחר כך באליפות תל אביב ובאליפות ישראל באילת ב-2018. אליפות העולם בצ'ינגדאו שבסין ב-2019 הייתה התחרות הבינ"ל הראשונה שהשתתפתי בה וזכיתי בה ב-4 מדליות.

אסתי פרוימוביץ' (צילום: אריק מזרחי)

"יצאתי לתחרות בתחושת גאווה"

אילו תגובות את מקבלת מהסביבה?
אני מקבלת הרבה חום ואהבה מהתלמידים שלי ומהמורות בבית הספר. יצאתי לתחרות עם תמיכה רבה מהם ובתחושת גאווה. אני תמיד אומרת שספורטאי הוא אדם טוב יותר גופנית ומנטלית. אני מקבלת המון תמיכה מהמשפחה ובעצם, כל המשפחה גולשת, גם האחים שלי מני ואמנון.

אסתי עם אחיה מני ואמנון כהן (צילום: בועז סמוראי)

הנאה בלתי רגילה

איך את רואה את תחום ה-SUP בארץ?
תחום גלישת ה-SUP בישראל פורח, כמות האנשים המגיעה לגלוש על SUP עולה וזה מחמם את הלב. יש בזה יתרונות גופניים (שיפור סיבולת לב ריאה, חיזוק השרירים ועוד) ויש לזה היבטים חברתיים, אנשים מכירים חברים חדשים בחופים, מביאים חברים שלהם לתחום ובכך גדלה הקהילה של גלשני ה-SUP בישראל. בכלל, גלישת SUP זו הנאה בלתי רגילה.

אסתי פרוימוביץ' (צילום: אריק מזרחי)

"תחלמו בגדול ואל תוותרו"

אילו דברים את אוהבת לעשות בשעות הפנאי?
הספורט הוא חלק משמעותי בחיים שלי, אני אוהבת לשחות, לצלול, לרוץ ולרכוב על אופניים. אני גם אוהבת לטייל בטבע, מסלולים מאתגרים, יוגה ופילאטיס.

לסיום, איזה מסר היית רוצה להעביר לאלה שרוצים להיות אלופים?
אני אומרת לתלמידים שלי לחלום בגדול ולא לוותר על שום דבר. תעבדו קשה, תתאמנו הרבה ותגיעו להישגים נפלאים. מעבר לכל זה חשוב מאוד גם להיות הוגנים, עם עצמכם ועם המתחרים.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. גל סייג אמר/ה

  כל הכבוד אסתי יאלופה בסאפ רייס.

 2. דר רחל גיתאי פיזם אמר/ה

  מהממת חזק וענק

 3. אסתי פרוימוביץ אמר/ה

  כל הישג וכל תוצאה הם תוצר של דרך ארוכה. הישג ספורטיבי והשתתפות בעולם עולם באים אחרי דרך ארוכה, מסע חיים של שנים של אורח חיים ספורטיבי, אימונים קשוחים, תחרויות , למידה, אמונה בעצמי ובסובבים שתמיד תומכים מחזקים וגם כועסים כשצריך….ואני דואגת לחזק עצמי מנטלית ולהנות מהשיעורים וההשתלמויות שלוקחת בחיי במסגרת עבודתי כמורה לחינוך גופני ובעיקר אומרת תודה למשפחתי היקרה שאיתי כל הדרך לכל יעד בעולם , המלאכים שלי, תופסי החלומות שלי! תודה על כל מה שנתת….

 4. אופיר אמר/ה

  היא לא חזרה עם שם מדליה!
  רק מדלית השתתפות במתנפחים.

הגיבו כאן לכתבה