אלפי אורחים מעשרות מדינות העולם ביקרו בבית לנצולי השואה

 

אלפי אורחים מעשרות מדינות העולם ביקרו בימי חג הסוכות ב”בית החם לניצולי השואה” בחיפה

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

מתי בפעם האחרונה ראיתם אלפי אנשים מסין , הונג קונג , פינלנד , מלזיה , נורבגיה , אוסטרליה , ארה”ב , קנדה , שווייץ ועוד עשרות מדינות שונות ברחבי העולם מוחים דימעה ומתרגשים ? כן , זה מה שקרה בשבוע שעבר ב”בית החם לניצולי השואה” של עמותת “יד עזר לחבר” בחיפה , אלפי אורחים תיירים שבמסגרת ביקורם בימי חג הסוכות ברחבי ישראל עשו את דרכם בעלייה לרגל וביקרו גם את ניצולי השואה הרבים בקריית החסד של העמותה .
במהלך השבוע המרגש ב”בית החם לניצולי השואה” , סיפר מייסד ומנכ”ל העמותה מר שמעון סבג על תרומתם הגדולה של האורחים ממדינות העולם השונות , במשך השנים הרבות לטובת רווחתם של ניצולי השואה של העמותה והודה להם על כך . האורחים הרבים מחו”ל התרגשו , ותוך כדי פגישתם עם ניצולי השואה הם החלו להעלות דמעות בפניהם .
במהלך המפגש הייחודי והמרגש של ניצולי השואה עם האורחים הרבים מחו”ל , סיפרו ניצולי השואה את עדויותיהם החיות , את אשר קרה להם בתקופת הצורר הנאצי , הם סיפרו אודות הישרדותם בגבורה במחנות ההשמדה אושוויץ ואחרים . ניצולי השואה ביקשו מהאורחים , ואמרו להם: “תעבירו את העדויות שלנו הלאה בארצותיכם ועיזרו לנו להבטיח שזוועות כאלה לא יחזרו לעולם , לאף עם ובאף מדינה”. במהלך האירוע שרו האורחים שירים והקדישו אותם לניצולי השואה הנרגשים ולאחר השמעתם של העדויות המצמררות המרגשות מפיהם של ניצולי השואה , כמעט ולא נשארה אף עין יבשה , אירוע שהיה מרגש ביותר .
יש לציין כי השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים קיימה בשבוע חג הסוכות כנס ענקי באולם הכדורסל “פיס ארנה” החדש בירושלים , בכנס נכחו קהל של קרוב ל – 12,000 צופים . לאירוע הוזמנו כאורחי הכבוד גם עשרות ניצולי שואה המתגוררים ב”בית החם לניצולי השואה” של עמותת “יד עזר לחבר” בחיפה , שהתארחו במיתחם האח”מים באולם האירוע . השגרירות הנוצרית בירושלים הפיקה ואירגנה את הכנס הנחשב לכנס הבולט בגודלו המתקיים בישראל מידי שנה בחג הסוכות , המועבר בשידור חי וישיר לקהל של מיליוני צופים בעשרות מדינות ברחבי העולם כולו .
השבוע , בחג הסוכות נחתה בישראל רכבת אווירית ועליה קרוב ל 6,000 לאורחים תיירים מ 100 מדינות שהגיעו להשתתף בכנס החברתי שמקיימת השגרירות הנוצרית הבינלאומית מידיי שנה בירושלים , אירוע שכולו תמיכה , אהבה ואהדה מלאה למדינת ישראל . אלפי האורחים התיירים ששהו בימי החג בישראל היא למעשה משלחת גדולה והיא תרמה למשק הישראלי עשרות אלפי לינות בבתי מלון בארץ , ארוחות במסעדות וביקורים וקניות באתרים ובאיזורים בהם הם טיילו . ההערכה היא , כי ההכנסה הכוללת משהותם בימי ביקורם בארץ, הגיעה ל 40 – 35 מיליון שקלים .

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.