בית המשפט קבע: מנהל אגף האולמות באתו”ס, ראובן אפרתי, ישוב לתפקידו

בית המשפט האזורי לעבודה קבע כי ראובן אפרתי ישוב לעבודתו כמנהל אגף האולמות באתו”ס ופיטוריו הוקפאו. עבודתו של אפרתי הייתה צפויה להיות מופסקת ב-2/10/2021, אך השופטת איריס רש פסקה לטובת אפרתי (57), ההסתדרות וועד הפעולה הגבוה של אתו”ס. אפרתי קיבל מכתב פיטורין מתפקידו ב-1/7/2021 וההחלטה לפטרו התקבלה כבר בינואר 2021.

ההסתדרות וועד הפעולה הגבוה של אתו”ס (בו חבר אפרתי) טענו כי פיטוריו מגיעים רק בשל חברותו בוועד הפעולה ומעורבותו הפעילה בקידום ההתארגנות בחברה. מנגד טענו באתו”ס כי משרתו התייתרה, משכורתו גבוהה למדי וכי לא נפל כל פגם בהליך פיטוריו.

איריס רש
השופטת איריס רש (צילום: הרשות השופטת)

אבל אין זה סוף פסוק. עורכי הדין אילן גורביץ וסתוית גל סוקי, שייצגו בהליך את ההסתדרות, שלחו מכתב לעו”ד יעקב גילת ורן ברייר שייצגו את אתו”ס ובו הם חוששים כי תגיע החברה למצב של ביזיון בית המשפט.
לטענת גורביץ’ וגל סוקי, החברה תחזיר את אפרתי להיות עובד החברה, אך במצב של חל”ת, ולא כעובד פעיל המקבל משכורת. הם טוענים כי החלטה זו מנוגדת לקביעת בית המשפט.

מאתו״ס נמסר לחי פה בתגובה:

החלטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה מחייבת את החברה והיא תמלא אחר ההחלטה במלואה, על כל חלקיה. מכתבי האיום מיותרים, לא תורמים ולא יזיזו את החברה מעמדתה. אתו״ס עסוקה כל כולה בהכנות לפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה שיתקיים השנה באולמות החברה בחול המועד סוכות, ותמשיך לפעול לקידום ופיתוח התרבות האמנות והספורט בחיפה כפי שהיא עושה בהצלחה עשרות שנים, ולא תיתן לרעשי רקע להפריע לה במשימתה. לעצם העניין, העובד יוזמן לפגישה ביום ראשון עם מנכ״ל החברה שבה תידון שיבוצו וחזרתו לעבודה.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אלי דבי אמר/ה

    אין ראוי ערכי ומקצועי מראובן אפרתי. דרכנו נפגשו בכמה צמתים והאיש ראוי מאוד להיות בתפקידו.

  2. חיליק מורן אמר/ה

    כמה עצוב שחברה רשומה בישראל כחוק מתעללת בעובד בכיר מתוך קנאה וצרות עין!!!!

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו