"לא הגיוני שילד בכיתה א' יסע מעל 3 ק"מ לבד לבית הספר" | תלמידים בחיפה

חזרה בטוחה ללימודים | תלמידים (צילום: דוברות המשטרה)

"אנחנו גרים בשכונת רמת הנשיא", אומר אבא לילד בכיתה א', "והילד שלי לומד בבית ספר דתי, מוריה ברקאי, בקריית אליעזר. מדובר בבית הספר שאליו הבן שלי שייך, לא רציתי אני מיוזמתי לקחת אותו לבית ספר מרוחק. כשאני בודק בווייז המרחק בין הבית שלי לבין בית הספר הוא 5.9 ק"מ. ילד בן 7 לא יכול לקחת אוטובוס למרחקים כאלה, לפעמים יותר מאוטובוס אחד".

לטענת האב הוא פנה לעירייה והתשובה שקיבל היתה שהעירייה יכולה לתת לו כרטיסיה והוא ישלח אותו בתחבורה ציבורית. "השאלה איך ילד בגיל 7 אמור לחצות כבישים ולנוע לבדו בתחבורה ציבורית?"

כיוון שיש בעיר פחות בתי ספר של החינוך הממלכתי דתי, לעתים קרובות התלמידים גרים במרחק גדול מבית הספר. בגילים הנמוכים האפשרות לשלוח את הילדים באוטובוס, לעתים גם יותר מאחד, היא לא ריאלית. ההורים נשארים מצד אחד עם רב קו במימון עירוני ומהצד השני עם הצורך להסיע את הילדים בבוקר.


יש לציין שנושא ההסעות לבתי הספר עולה פעמים רבות במאבק בין ההורים לעירייה. אחד המאבקים היה של הורים בשכונת סביוני דניה, שכשבאו לרשום את הילדים לבית הספר היסודי, גילו שהם יכולים לבחור רק בבית הספר אלון ולא בבית ספר איינשטיין הקרוב יותר. ההורים טענו, שאם העירייה רושמת את הילדים לבית ספר כל כך מרוחק, הם צריכים לדאוג להסעה לתלמידים. העירייה התנגדה והציעה כרטיסיות.

חזרה ללימודים | תלמידים (צילום: דוברות המשטרה)

בעיה דומה סביב הנסיעות הייתה לתלמידי בית הספר השש שנתי החדש חוגים. מבנה חוגים הישן היה במרכז הכרמל ברחוב יאיר כ"ץ. כשבית הספר עבר לרחוב ליאון בלום, תלמידים שעד לאותו רגע הלכו ברגל לבית הספר, נאלצו למצוא פתרון אחר. חמור מכך: על מנת שהתלמידים יגיעו לבית הספר הוסיפו קווי אוטובוס מיוחדים, אבל חוגים הוא בית ספר עצום עם מעל 1000 תלמידים והאוטובוסים היו מתמלאים במהירות ומשאירים מאחוריהם תלמידים רבים. רק עבודה מאומצת של ועד ההורים והעומדת בראשו אילנה העניין טופל מול אגד וכך העירייה הביאה לפתרון הבעיה.

תגובת העירייה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. פ אמר/ה

  והנכד שלי יושב בבית כי בבית הספר שלמד עד עכשיו א-ו הוחלט שהוא לא מספיק תושב העיר ולא ימשיך לחטיבה
  חוצפנים

 2. אנה אמר/ה

  במדינה מתוקנת אנשים בודקים לפני את השכונה, אם היא מתאימה להם להכל ולא רצים על כל מה שרואים ודואגים לממן לא ברור את מה.
  ובקשר לחוגים, מעולה הורדתם אותו ללאון בלום הנגשתם לילדים אחרים ולילדים אחרים פחות, 0 הגיון. וזאת וודאי לא הסיבה לפתיחת החוגים החדש. אם כבר הבית ספר הקודם היה לא תיקני ולא בטיחותי, בית ספר כלכך קטן שהחזיק יותר מ1000 תלמידים שכן, הגיוני לבנות בית ספר יותר גדול בתקנים יותר גדולים שלא יקרוס הגג כל שנה.
  יש מדינות שילדים הולכים בהם קילומטרים לבית הספר ברגל.
  הגיוני ולא הגיוני. זה העולם.
  על כל דבר צריך להתלונן במקום ללמוד מטעויות ולחפש מלכתחילה כך, שלא יהיה את התלונות האלו.
  זה בורות לדעתי, בורות ומושפעות.

 3. למה לגור ברמת הנשיא? אמר/ה

  אם הילדים לומדים בבית ספר דתי בקרית אליעזר – עוזבים הדירה ברמת הנשיא ועוברים לגור בקרית אליעזר.
  לא מפתיע שמדובר באוכלוסיה שחושבת שכל העולם צריך להתכופף בלי סוף כדי לשרת אותה, במקום שהיא
  תתגמש.
  כמו בכל עיר בכל העולם הורים עוברים לגור בקרבת בתי ספר של ילדיהם. לא טוב לך? תסיע אותו ותעשה עם עוד
  הורים הסעות משותפות.
  באמת אין גבול למפונקות שלכם??

 4. שירן רוזנבלט אמר/ה

  הבנות שלי לומדות בבית ספר דתי והבית ספר ממן הסעות משפרינצק לגיבורים בית ספר ברמה מצויין

 5. טלולה אמר/ה

  איזו כתיבה עילגת, מה זה???!!! תת-רמה !!

 6. אמא אמר/ה

  אפשר להוסיף לרשימה גם את תלמידי כיתת המיומנים בדוד ילין שנדרשים להגיע בגיל 8 מכל רחבי חיפה כולל קרית חיים. הייתם נותנים לילד בן 8 לנסוע לבד באוטובוס לבית ,פר עם החלפה של אוטובוס המרכזית המפרץ? (רק מזכירה שליחות כביש לבד עוד אסור לו)

הגיבו כאן לכתבה