פתיחה מחודשת למוזיאון הרמן שטרוק בחיפה • טקס הסרת הלוט מעל הכריכייה החדשה | הכניסה ללא תשלום

הסרת הלוט | הזוג הוברמן בפתיחה המחודשת - מוזיאון הרמן שטרוק (צילום: דודי מיבלום)

בטקס מרגש שנערך לכבוד פתיחתו המחודשת של מוזיאון הרמן שטרוק, הוסר הלוט מעל הכריכייה החדשה, תרומת משפחת הוברמן

בפתיחה המחודשת של מוזיאון הרמן שטרוק שנערכה בשבוע שעבר, הוסר הלוט מעל הכריכייה החדשה, "כריכייה כמו פעם" תרומת משפחת הוברמן. את הלוט הסיר ראש המשפחה, עזריקם הוברמן, בן ה-92, מלווה בילדיו ונכדיו.

הזוג הוברמן עם אביהו האן | מוזיאון הרמן שטרוק (צילום: דודי מייבלום)

עזריקם הוברמן הוא בנו של יעקוב הוברמן שעלה לישראל בשנת 1922, התיישב בחיפה ופתח בית דפוס וכריכייה. לאחר שהתבסס, העלה את הוריו ושבעה מאחיו ארצה, ולכולם עזר לפתוח כריכיות ובתי דפוס בחיפה ובתל אביב. שני אחיו שנשארו בפולין, נספו בשואה. לאחר מות יעקוב, ירש עזריקם את העסק והמשיך לנהלו. הכריכייה פעלה ברחוב יפו 44 בחיפה במשך 53 שנים עד יציאתו של עזריקם לגמלאות.

בית חדש לכריכייה

עזריקם ואורה הוברמן, יחד עם ילדיהם, החליטו לתרום את הכריכייה ולאחר כמאה שנה מיום היווסדה נמצא לה בית חדש. הכריכייה תשוב לחיים במוזיאון הרמן שטרוק והיא תשמש בני נוער ואת הציבור הרחב בסדנאות ייחודיות בתחום מיוחד זה.

הכריכייה החדשה במוזיאון הרמן שטרוק (צילום: דודי מיבלום)

"רוח וחומר"

בטקס המרגש נכח סגן ראש העיר, אביהו האן ומנכ"ל מוזאוני חיפה, יותם יקיר שברך את המשפחה והודה לה על תרומתה. באותו הערב הושקה תערוכת הקבע החדשה במוזיאון , "רוח וחומר", באוצרותה של לימור לימור אלפרן, המוקדשת לעבודותיו של הרמן שטרוק ומציגה מבחר מגוון עבודות מתוך אוסף המוזיאון ומכל תקופות יצירתו. והצצה להוויי החיים שאפיין את ביתו באמצעות תצוגה של מבחר פרטי ריהוט וחפצים אישיים של האמן.

הסרת הלוט | הזוג הוברמן בפתיחה המחודשת – מוזיאון הרמן שטרוק (צילום: דודי מיבלום)

יותם יקיר מנכ"ל מוזאוני חיפה, אמר:

אנחנו חונכים הערב את מוזיאון הרמן שטרוק שחידשנו מתוך מחשבה רבה ועמל רב. אנחנו חונכים הערב גם תערוכה חדשה, גם את ה"כריכייה של פעם", וגם קונספט חדש, רחב ומגוון מאי פעם, של פעילויות וסדנאות שייעשו כאן במקום הזה. הכריכייה היא סיפור מיוחד – הפריטים המופלאים האלה – מכשירי הכריכייה המקורית – יופעלו כאן מחדש, ממש כמו פעם, ויופעלו קורסים וסדנאות . ובשם מוזאוני חיפה אני מודה למשפחת הוברמן על התרומה.
יותם יקיר מנכ"ל מוזיאוני חיפה | מוזיאון הרמן שטרוק (צילום: דודי מיבלום)

אביהו האן, סגן ראש העיר, אמר:

צוות המוזיאונים טורח תמיד להיות יצירתי ולחשוב "מחוץ לקופסא" , הקונספט החדש התערוכה, הסדנאות ותרומת ה"כריכייה" יצעידו את המוזיאון קדימה. יש לי אמון מלא בהנהלת המוזיאונים ובצוות המקצועי שמצליח כבר תקופה ארוכה למרות המגפה והמצב הקשה של עולם התרבות לעשות דברים יפים במוזיאוני חיפה. בנוסף , אני מבקש להודות לתורמי הכריכייה משפחת עזריקם ואורה הוברמן. זו מתנה חשובה ש"מחייה" את הפריטים העתיקים מחדש ותהיה להם אצלנו משמעות רבה- בהצלחה רבה למוזיאון שטרוק!
אביהו האן בפתיחה מחודשת של מוזיאון הרמן שטרוק (צילום: מוזיאוני חיפה)

לכבוד פתיחתו המחודשת של המוזיאון ולטובת מבקריו, הכניסה למוזיאון הרמן שטרוק תהיה מעתה ללא תשלום.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אברהם אמר/ה

    היי, תאור ממצה ויפה על המוזיאון והתערוכה.חסר המידע הקשור לימים ושעות פתיחתו מידי יום.אשמח לקבל המידע נחסר.תודה

  2. יעל אמר/ה

    ולמה אביהו האן מסכן את הזוג הנפלא ומחבק אותם בלי לחבוש מסכה?

הגיבו כאן לכתבה